Na czym będziemy oszczędzać w przyszłym roku......

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
madic
początkujący
początkujący
Posty: 208
Rejestracja: czwartek 18 gru 2008, 20:43
Lokalizacja: góry

Post autor: madic »

U nas wprowadzono zakaz indywidualnego zabezpieczania sadzonek ( palikowanie, zabezpieczanie chemiczne ). Domieszki szlag trafił.
Awatar użytkownika
tomcat411
leśniczy
leśniczy
Posty: 953
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 23:12
Lokalizacja: Forstservice

Post autor: tomcat411 »

madic pisze:U nas wprowadzono zakaz
- wprowadzania podsadzeń
- wykonywania CP
- pozyskiwania większości sortymentów

a to dopiero początek roku i chaotycznych ,,oszczędności" -co będzie wobec tego robiła 26-tys. armia Pigana?
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

Sposoby wprowadzania pozornych oszczędności przez pracodawców :twisted: to zlecanie pracy "obcym" firmom niejednokrotnie powstałym ze "swoich" pracowników ,którzy by zachować pracę musieli założyć swoje firmy (utrzymanie ruchu,transport itp.). Dalej to restrukturyzacja :evil: cięcie załogi znaczy jedna osoba robi to co robiły trzy 8) jaki to ma wpływ na efekt końcowy nikomu nie muszę tłumaczyć . W Waszym przypadku smutne jest to ,że pracujecie na żywym materiale i jednorazowe zaniedbanie jest nieodwracalne :cry: :cry: :cry: Miejmy nadzieję ,że cały ten cyrk skończy zanim wszystko uda się zarżnąć ..... :?
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
Faun_Spown
początkujący
początkujący
Posty: 184
Rejestracja: czwartek 18 gru 2008, 19:13
Lokalizacja: bory szczecińskie

Post autor: Faun_Spown »

Niech dyrektor będzie tak dobry i obetnie sobie część wypłaty, napewno starczy na niejedną dla ludzi lasu :wink: :twisted:
Umiesz liczyć, licz na siebie!
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

Faun_Spown pisze:Niech dyrektor będzie tak dobry i obetnie sobie część wypłaty, napewno starczy na niejedną dla ludzi lasu
:smiech: :smiech: uwierz mi to sytuacja we wszystkich branżach niestety ,tnie się najniżej :]
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
Faun_Spown
początkujący
początkujący
Posty: 184
Rejestracja: czwartek 18 gru 2008, 19:13
Lokalizacja: bory szczecińskie

Post autor: Faun_Spown »

biedronka pisze: :smiech: :smiech: uwierz mi to sytuacja we wszystkich branżach niestety ,tnie się najniżej :]
Niestety wiem, lasy nie są moją pierwszą firmą :wink: Pozwoliłem sobie na mały żarcik :roll:
Umiesz liczyć, licz na siebie!
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36309
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

Faun_Spown pisze:Niech dyrektor będzie tak dobry i obetnie sobie część wypłaty
a czy my znamy dyrektora coby nie dla pieniędzy dał się powołac ?? :wink:
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

tomcat411 pisze:- wykonywania CP
To jest nie do pojęcia dla mnie... Rozumiem, że można nie odnowić opierając się na nowych zapisach ustawy o pięcioletnim przelegiwaniu. Ale CP? Paranoja a nie oszczędzanie. A przyszłe straty na skutek zaniechania dziś? "Po nas choćby i potop"?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

madic pisze:U nas wprowadzono zakaz indywidualnego zabezpieczania sadzonek ( palikowanie, zabezpieczanie chemiczne ).
tomcat411 pisze:- wprowadzania podsadzeń
- wykonywania CP
- pozyskiwania większości sortymentów
Smutne, bardzo smutne.
biedronka pisze:W Waszym przypadku smutne jest to ,że pracujecie na żywym materiale i jednorazowe zaniedbanie jest nieodwracalne
To się rzuca w oczy - instytucja powołana do hodowania lasu, oszczędności potrafi robić tylko jego kosztem
Piotrek pisze:"Po nas choćby i potop"?
Oczywiście Piotrku, oczywiście.
siwy
leśniczy
leśniczy
Posty: 877
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2008, 11:38

Post autor: siwy »

Jakie są zatem propozycje oszczędzania, na czym i tyko nie piszcie że likwidacja RDLP czy GDLP bo to za proste. Ale w nadlesnictwie co przyniesie mniejsze szkody nie dziś nie w 2009 ale w perspektywie lat 2-3. 8) A może byłoby warto w kryzysie nie zastanawiać się na czym zaoszczędzić a na czym zarobić. :?: :]
Aliud est facere, aliud dicere
Co innego dotrzyma� s�owa, co innego obieca�
Awatar użytkownika
tomcat411
leśniczy
leśniczy
Posty: 953
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 23:12
Lokalizacja: Forstservice

Post autor: tomcat411 »

siwy pisze: A może byłoby warto w kryzysie nie zastanawiać się na czym zaoszczędzić a na czym zarobić.

Bardzo trafna uwaga - dodał bym jeszcze - czego nie robić i w tym czasie zarobić
( np. zrezygować z szacunków ,a przyłożyć się do manipulacji).
siwy pisze:ale w perspektywie lat 2-3.
Obecne oszczędności nie są to działania perspektywiczne , sysytemowe - tylko panicznie miotanie się i wprowadzanie zamieszania.
dobry
początkujący
początkujący
Posty: 172
Rejestracja: niedziela 08 lut 2009, 09:54
Lokalizacja: las

Post autor: dobry »

Na głupocie nie musimy oszczędzać bo mamy jej pod dostatkiem szczególniena co bardziej eksponowanych stanowiskach.
rutas
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2297
Rejestracja: sobota 15 gru 2007, 18:35
Lokalizacja: polska

Post autor: rutas »

O joj! Następny przejrzał na oczy!
Trwajmy przy swoich przekonaniach!
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

U nas w ramach oszczędności właśnie wycięto:
- w hodowli (wykaszanie chwastów, CW, CP, poprawki na małych powierzchniach)
- w ochronie lasu (emolowanie, infekowanie pniaków, zbieranie śmieci - 50%, osłonki nowe i regulacja istniejących, tablice, szlabany itp.)
Przez rok "las" pewnie to przetrzyma; gorzej z ZUL-ami.
Ale co będzie w następnych latach?
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
tomcat411
leśniczy
leśniczy
Posty: 953
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 23:12
Lokalizacja: Forstservice

Post autor: tomcat411 »

Ogólnie super - już po pierwszych korektach mój plan z HL i OL wyglądał jak ser szwajcarski.
Niepotrzebnie siedziałem na tym tyle godzin i się starałem ,żeby czasem nie pominąć uprawy czy młodnika.

Jeśli tak jak piszesz J24 ,że poszli w DT po wszystkich zabiegach to ciekawy jestem czy będziemy zwolnieni z oceny upraw?

- no chyba ,że nas zwolnią za ocenę upraw :(
Js
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 309
Rejestracja: wtorek 24 cze 2008, 16:09
Lokalizacja: .......

Post autor: Js »

"Gorzej z ZUL-ami" -

Jak będzie gorzej z nami, to stawiam dolary przeciw orzechom, że stawki umowne dla zuli też będą stosownie skrojone. Pardon , "poddane renegocjacjom" jak to się ładnie mówi.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

tomcat411 napisał/a:
poszli w DT po wszystkich zabiegach to ciekawy jestem czy będziemy zwolnieni z oceny upraw?

- no chyba ,że nas zwolnią za ocenę upraw
DT tylko liczył złotówki. Decydowało kierownictwo. N-czy, Z-ca i IN uznali, że przez rok uprawom nic się nie stanie. :lol: :lol: :lol:
Ciekawe, czy w przyszłym roku to leśniczowie nie będą winni - bo za słabo oponowali :drunk: .
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
bielik
początkujący
początkujący
Posty: 93
Rejestracja: poniedziałek 18 cze 2007, 13:33
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: bielik »

Powiem Wam więcej.Część pracowników ZUL-i idzie- nie pójdzie, tylko idzie- na zasiłek. Kilometrówki zostały obcięte od 200-400 km. Cięcie stawek jeszcze nie ma miejsca, ale jak tak dalej będzie to za 3 miesiące będą obcinać. Kwartał temu wołalismy o premie , teraz ...
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

bielik pisze:Kwartał temu wołalismy o premie , teraz ...
Kiedyś (nie tak dawno) pisałem:
domator pisze:W jednym temacie piszemy o przewidywanych obowiązkowych urlopach bezpłatnych, a w drugim narzekamy na brak premii......... Według mnie brak konsekwencji :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

j24 pisze:U nas w ramach oszczędności właśnie wycięto:
- w hodowli (wykaszanie chwastów, CW, CP, poprawki na małych powierzchniach)
- w ochronie lasu (emolowanie, infekowanie pniaków, zbieranie śmieci - 50%, osłonki nowe i regulacja istniejących, tablice, szlabany itp.)
Przez rok "las" pewnie to przetrzyma; gorzej z ZUL-ami.
Ale co będzie w następnych latach?
A jak się okaże, że LP są nie potrzebne, bo i tak nie robią tego do czego zostały powołane.
Przypominam sobie jak kiedyś argumentowano: "przyjdzie prywatny i wytnie", co robią LP.
To co napisałeś to jedyny pomysł jakiego się spodziewałem.
ODPOWIEDZ