Na czym będziemy oszczędzać w przyszłym roku......

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

:D Sprzedajemy mieszkania i likwidujemy RDPL-y i nie musimy oszczędzać na LESIE i kasy jest w bród.Hej! :D
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
Szarlej
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2120
Rejestracja: piątek 26 lis 2004, 00:00

Post autor: Szarlej »

silver30+ pisze: ....mi jakoś wyobraźni nie starcza :spoko:
Bo to misja i służba jest. Kancelarię wyremontuj, ogrzej, wysprzątaj, wyposaż w materiały biurowe za swoje. Limit na telefon pęka po tygodniu - reszta rachunku potrącona na fiszce. O samochodzie i komputerze już było. W lesie ma być czysto ale worki na śmieci i rękawice do zużytych gumek i pampersów to już we własnym zakresie. Podobnie z gwoździami i skoblami do bieżących napraw płotów. Mogę jeszcze dalej....
I niech mi nikt kto pracuje w terenie nie mówi, że w życiu jeszcze nic do pracy nie kupił.
kodżak7
początkujący
początkujący
Posty: 171
Rejestracja: piątek 26 wrz 2008, 22:57
Lokalizacja: Biuro

Post autor: kodżak7 »

Mam nadzieję,że podleśniczowie nie będą utrzymywać zakładu pracy,bo w myśl przepisów jest to niedopuszczalne :!: :x
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

kodżak7 pisze:Mam nadzieję,że podleśniczowie nie będą utrzymywać zakładu pracy,bo w myśl przepisów jest to niedopuszczalne :!: :x
A to teraz nie utrzymują :?: :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

piotrk pisze:kodżak7 napisał/a:
Mam nadzieję,że podleśniczowie nie będą utrzymywać zakładu pracy,bo w myśl przepisów jest to niedopuszczalne :!: :x
A to teraz nie utrzymują :?: :wink:
Też się dorzucają......... :wink:
Obrazek
rutas
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2297
Rejestracja: sobota 15 gru 2007, 18:35
Lokalizacja: polska

Post autor: rutas »

Wszyscy się dorzucamy. Pracujemy ponad czas zawarty w KP. Ponosimy koszty prawidłowego funkconowania firmy. Gdybyśmy pracowali według zarządzeń jaśnie nam oświeconych przeszłych i terażniejszych, to LP dawno by poszły z torbami. Tylko zdrowy rozsądek ludzi ponżej nadleśniczych chroni lasy przed oszołomami. Zobaczcie jak są wydawane zarządzenia i inne pisma z RDLP-ów. Aż roi się wnich od zwrotów: zarządzam, oczekuję, wymagam, nakazuję, itd itp. Panom poprzewracało się w głowach. Taki język to do wojska i policji. My nie jesteśmy jednostką militarną. Nie będziemy stać na baczność przed p.dyr. lub innym mającym ciągoty militarne. Wiem że najlepiej byłoby wszystkich leśnych skoszarować, ale to nie te czasy. Wracając do tematu to proponuję abyśmy w przyszłości robili tyle na ile pozwalają finanse / bez dokładania ze swoich/, a o pozostałych potrzebach informowali na piśmie swoich przełożonych zachowując ksero czy kopię pisma potwierdzoną przez sekretariat. Jest to nasze zabezpieczenie na wypadek odwrócenia "kota ogonem". Zapewniam że ten sposób to swoisty bat zmuszający do myślenia. Ja mam osobny segregator z takimi pismami i żaden inspektor czy nadleśniczy nie zarzucił mi czynu zaniedbania czy zaniechania.
Trwajmy przy swoich przekonaniach!
Awatar użytkownika
tomcat411
leśniczy
leśniczy
Posty: 953
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 23:12
Lokalizacja: Forstservice

Post autor: tomcat411 »

rutas pisze:informowali na piśmie swoich przełożonych
W ramach oszczędności mam wywalone z planów na 2009 wszystkie drugie koszenia - trzeba będzie napisać pismo - ,,proszę o zwolnienie mnie z oceny upraw"
rutas
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2297
Rejestracja: sobota 15 gru 2007, 18:35
Lokalizacja: polska

Post autor: rutas »

Nie. Pisz że należy daną uprawę wykosić i tyle. Będzie czy nie będzie odpowiedż decydenta to już nie Twoje zmartwienie. Ty masz bumagę że chciałeś, niech się on tłumaczy dlaczego nie zezwolił. Wiem że to upierdliwe dla pracowników terenowych, ale jest to jedyna obrona przed pomówieniami w przyszłości.
Trwajmy przy swoich przekonaniach!
Silver

Post autor: Silver »

rutas pisze:proponuję abyśmy w przyszłości robili tyle na ile pozwalają finanse / bez dokładania ze swoich/, a o pozostałych potrzebach informowali na piśmie swoich przełożonych zachowując ksero czy kopię pisma potwierdzoną przez sekretariat
To chyba najmądrzejsze co można robić.. Tylko tak paru leśnych zmilitaryzowanych oszołomów być może wreszcie otrzeźwieje i uświadomi sobie ogrom wstydliwej skali powszechnie obecnego w Lasach "sponsoringu pracowniczego". Jak się czegoś od pracownika wymaga trzeba mu dostarczyć wszelkie potrzebne do tego narzędzia i materiały.

-Proszę zrobić kolorowy szkic...
-Jasne jak tylko dostanę służbowy papier, ołówek, flamastry i co tam jeszcze trzeba

-Proszę zrobić zestawienie w Excelu
-Oczywiście ale jak tylko dostanę służbowy laptop z LEGALNYM oprogramowaniem


itd itp....

Na tej samej zasadzie jak czyni się pracownika jednoosobowo odpowiedzialnym np. za stan upraw i chce się go z wyników jego pracy rozliczać, to nie da się jednocześnie odgórnie "obciąć" mu kosztów drugiego koszenia. Jak trafi się mokry rok (a kto niby dziś wie jaki on będzie?), to bez tego przepaść może bowiem na lepszych siedliskach nawet cała uprawa... Trzeba ją będzie ponownie odnawiać i takie głupie oszczędności mogą spowodować tylko jeszcze większe straty .....no ale by to wiedzieć, trzeba jednak te parę lat poleśniczować, po obcować z praktycznym leśnictwem na codzień ...a to nie jest niestety mocną stroną leśnych karierowiczów. Nawet "wszystkoumiejących" doktorów nauk leśnych ;)
rutas
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2297
Rejestracja: sobota 15 gru 2007, 18:35
Lokalizacja: polska

Post autor: rutas »

Ale niektórzy leśniczowali i to nawet szmat czasu i co z tego. Powtarza sie stara zasada że " punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ". Do tego dodać kilka własnych, prywatnych odgrywek i to jest dzisiaj sposób na sprawowanie lesnej "władzy". Życzę powodzenia i dobrego samopoczucia.
Trwajmy przy swoich przekonaniach!
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36310
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

rutas pisze:Wiem że najlepiej byłoby wszystkich leśnych skoszarować, ale to nie te czasy.
prawie to macie, chciejcie tylko korzystać z przysługujacego Wam mieszkania bezpłatnego :wink:
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
rutas
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2297
Rejestracja: sobota 15 gru 2007, 18:35
Lokalizacja: polska

Post autor: rutas »

My nie chcemy,oni chcą.
Trwajmy przy swoich przekonaniach!
Awatar użytkownika
tomcat411
leśniczy
leśniczy
Posty: 953
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 23:12
Lokalizacja: Forstservice

Post autor: tomcat411 »

Każdy kto choć troche powalczył w lesie wie ,że uprawę na Lw trzeba kosić min. 2 razy -jeśli ją wykoszę tylko raz to w lipcu mam tam chwasty 1,5m i wyższe.
Ten kto nakazuje redukowanie kosztów w ten sposób sam sobie wystawia u mnie właściwą opinię...

Macie rację - jak LP jeszcze będzie lub ja przetrwam tu do przyszłego lata - to zawalę sekretariat dodatkowymi wnioskami i tyle.
rutas
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2297
Rejestracja: sobota 15 gru 2007, 18:35
Lokalizacja: polska

Post autor: rutas »

Tak trzymaj bo inaczej Cię ujają.

[ Dodano: 2008-09-29, 21:30 ]
Izba Reprezentantów /USA/ odrzuciła plan ratowania banków kwotą 700 mld USD. Ciekawe jak to wpłynie na nas. Miękko jak twierdzi rząd czy Twardo jak mówią ekonomiści.
Trwajmy przy swoich przekonaniach!
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

tomcat411 pisze:Ten kto nakazuje redukowanie kosztów w ten sposób sam sobie wystawia u mnie właściwą opinię...
Nie zrozumiałeś jak wielu innych intencji oszczędzania. Ja tam od wielu lat słyszę w LP naczelne hasło poprawiania planów - zmniejszyć nakłady finansowe bez zmniejszania zadań rzeczowych. No kto tego nie słyszał proszę rączka do góry :wink:

[ Dodano: 2008-09-30, 16:47 ]
rutas pisze:Tylko zdrowy rozsądek ludzi ponżej nadleśniczych
Zapewniam cię, że znam wielu nadleśniczych posiadających równie wiele zdrowego rozsądku jak ty.
rutas pisze:Zobaczcie jak są wydawane zarządzenia i inne pisma z RDLP-ów. Aż roi się wnich od zwrotów: zarządzam, oczekuję, wymagam, nakazuję, itd itp. Panom poprzewracało się w głowach.
Czy sadzisz, że w prywatnej firmie (np. "Biedronka") centrala do podległych jej kierowników sklepów zarządzenia formułuje inaczej? Zapewne pełno tam zwrotów: "serdecznie prosimy o rozważenie możliwości", "czy byli by państwo tak łaskawi", "sprawiło by nam ogromną przyjemność gdybyście"...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

tomcat411 pisze:Każdy kto choć troche powalczył w lesie wie ,że uprawę na Lw trzeba kosić min. 2 razy -jeśli ją wykoszę tylko raz to w lipcu mam tam chwasty 1,5m i wyższe.
My kosimy raz. Od, od.... nie pamiętam, ale chyba już z 8 lat. tomcat411: zdaje się, że będziesz musiał się przestawić. Z lipca na sierpień - współczuję ZUL-owi - każdą sadzonkę trzeba najpierw odszukać !!
Mnie zawsze przeraża fakt, że LP oszczędzają tylko na działalności, do której statutowo są powołane.
Awatar użytkownika
tomcat411
leśniczy
leśniczy
Posty: 953
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 23:12
Lokalizacja: Forstservice

Post autor: tomcat411 »

Mogą być z tym problemy - ten Lw to duża powierzchnia , podmokła - chwasty rosną jak wściekłe ,a wśród nich od strony rzeki pojawia się ...nawet trzcina - jednorazowe koszenie w sierpniu to musztarda po obiedzie...
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36310
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

w Lasach jest jeszcze bardzo dużo prostych rezerw; za państwo wykonujemy patrolowanie lotnicze; za państwo ponosimy koszty nadzoru lasów niepaństwowych, za państwo dopłacamy do zalesień; koszty prac urządzeniowych też powinny być wydatkiem państwa.
Fundusz leśny na reprywatyzacje. W całości ?? A co z zadaniami do celów wykonania z myślą o których tworzono Fundusz leśny :?:
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
rutas
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2297
Rejestracja: sobota 15 gru 2007, 18:35
Lokalizacja: polska

Post autor: rutas »

Odłożymy na ........ .
Trwajmy przy swoich przekonaniach!
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36310
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

rutas pisze:Odłożymy na ........ .
na bok ?? :wink:
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
ODPOWIEDZ