Na czym będziemy oszczędzać w przyszłym roku......

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

rutas pisze:Od iluś tam pokoleń jest tak " zróbmy wszystko abym miał lepiej".
Tudzież: "weźmy się i zróbcie..."
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
Awatar użytkownika
callahan
leśniczy
leśniczy
Posty: 962
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 18:24
Lokalizacja: deep forest Fangorn

Post autor: callahan »

piotrk pisze:Nie od dziś wiadomo, że do nagród jest zawsze JA a do oszczędności MY.
Celnie, celnie... prawdziwe :spoko:
Kto to pojął, ma dobry wygląd (w LP mniej wymagane), mocną głowę i poparcie - może zostać nadleśnym i dalej, dalej ...
"Es mejor morir de pie que vivir de rodillas" E. Zapata
"Est enim ea non scripta sed nata lex quod vim vi repellere licet" Cicero
"Non omne quod licet honestum est" Justynian - digesta
Awatar użytkownika
tomcat411
leśniczy
leśniczy
Posty: 953
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 23:12
Lokalizacja: Forstservice

Post autor: tomcat411 »

Wróciłem z n-ctwa - mój plan na 2009 jest zryty przez oszczędnościowe działania totalnie.
Właściwie to mogłem go nie robić -straciłem tylko czas.

Dobiła mnie, w pisemku odnośnie planów na 2009 - wzmianka :,,koszty funkcjonowania jednostek nadrzędnych -bez zmian"...

Jak zwykle ucierpi las ,teren i Zulowcy...
rutas
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2297
Rejestracja: sobota 15 gru 2007, 18:35
Lokalizacja: polska

Post autor: rutas »

Tomcat411. Wiek słuszny. Spojrzenie na świat realne. Celność oceny. Naiwny jak dzidzi. Chciałbyś aby jednostki nadrzędne żyły w niedostatku. Przecież nie po to przejęły władzę ZZ aby oszczędzać na sobie.
Trwajmy przy swoich przekonaniach!
Awatar użytkownika
Szarlej
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2120
Rejestracja: piątek 26 lis 2004, 00:00

Post autor: Szarlej »

Jak oszczędności to oszczędności. Ja zacznę od oszczędzania siebie, swojego zdrowia i używanego do celów służbowych auta.
No i oczywiście koniec ze sponsorowaniem PGRu.
Silver

Post autor: Silver »

tomcat411 pisze:Dobiła mnie, w pisemku odnośnie planów na 2009 - wzmianka: "koszty funkcjonowania jednostek nadrzędnych - bez zmian"
piotrk pisze:Nie od dziś wiadomo, że do nagród jest zawsze JA a do oszczędności MY
Żeby jeszcze do oszczędności MY .... w PGR króluje w takim wypadku .......WY :)
Awatar użytkownika
tomcat411
leśniczy
leśniczy
Posty: 953
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 23:12
Lokalizacja: Forstservice

Post autor: tomcat411 »

Szarlej pisze: Ja zacznę od oszczędzania siebie, swojego zdrowia i używanego do celów służbowych auta.
No i oczywiście koniec ze sponsorowaniem PGRu.
Super pomysł - też zaczynam schodzić na minimalne obroty...
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

tomcat411 pisze:Jak zwykle ucierpi las ,teren i Zulowcy...
Zulowcy ?? nie koniecznie !!
Awatar użytkownika
tomcat411
leśniczy
leśniczy
Posty: 953
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 23:12
Lokalizacja: Forstservice

Post autor: tomcat411 »

zul pisze:Zulowcy nie koniecznie
Chciałbym się przekonać ,że na etapie kolejnych przetargów nie dacie się wyrolować.
orzeł
początkujący
początkujący
Posty: 145
Rejestracja: sobota 02 lut 2008, 20:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: orzeł »

Na pewno nie na pracownikach,bo do takiej sytuacji nie dopuścimy. :shock: :help: :x :lol:
rutas
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2297
Rejestracja: sobota 15 gru 2007, 18:35
Lokalizacja: polska

Post autor: rutas »

To znaczy że nie ważny rachunek ekonomiczny i za wszelką cenę ZUL-e będą utrzymywać pracowników?
Trwajmy przy swoich przekonaniach!
orzeł
początkujący
początkujący
Posty: 145
Rejestracja: sobota 02 lut 2008, 20:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: orzeł »

U NAS ZULE to też pracownicy,dlatego wypowiadam się ogolnie :evil: :twisted: :roll: 8)
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

orzeł pisze:U NAS ZULE to też pracownicy,dlatego wypowiadam się ogolnie :evil: :twisted: :roll: 8)
:brawo:
Ja powiem więcej, nie uogólniając,. U mnie ZUL to tylko pracownicy.
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

tomcat411 pisze:Dobiła mnie, w pisemku odnośnie planów na 2009 - wzmianka :,,koszty funkcjonowania jednostek nadrzędnych -bez zmian"...
tomcat..przecież trzeba utrzymać wszystkie dyrekcje, służbowe samochodziki (min. wypasione pasaciki) i zgraje nudzących się ludzików w RDLP (NIE WSZYSCY W RDLP sie nudzą..żeby była jasność)..poza tym GDLP też kaske potrzebuje..nowe dystynkcję, stołeczki a do tego obowiązkowe oszczędności..na dole :D
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36309
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

W przyszłym roku bedziemy oszczędzać na zdrowiu , nerwach, budżecie domowym i na marzeniach :wink:
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
bielik
początkujący
początkujący
Posty: 93
Rejestracja: poniedziałek 18 cze 2007, 13:33
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: bielik »

Jeden z regionalnych generałów stwierdził,że jak tak dalej będzie to trzeba szybciej wysyłać na emerytury
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36309
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

A sam się nie wybiera :?: :wink: na dyrektorach można sporo oszczędzić, bo i jest ich do ćmy i trocha :lol: jakby policzyć wydatki związane z nimi, to pewnie starczyłoby na te podwyżki dla nłodych co dwa lata, a jakby policzyć ich robotę.. :lol:
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
Awatar użytkownika
kukaburra
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5833
Rejestracja: sobota 01 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Puszcza Zielona

Post autor: kukaburra »

Obiło mi się o uszy że w części nadleśnictw ucięto deputat na kancelarię, a leśniczy ma sobie ją przy okazji grzania domu opalić... :prosze:
I am not altogether on anybody’s side, because nobody is altogether on my side - Treebeard

Z prawdą jest jak z d... Każdy ma inną i każdy ma swoją... I nie każdy powinien ją pokazywać ;)
Silver

Post autor: Silver »

kukaburra pisze:Obiło mi się o uszy że w części nadleśnictw ucięto deputat na kancelarię, a leśniczy ma sobie ją przy okazji grzania domu opalić
.......opal swym opałem kancelarię PRACODAWCY, kup sobie prywatny komputer do pracy na rzecz PRACODAWCY, kup sobie samochód (najlepiej terenowy) i utrzymuj go sam, (zwrot "odpis na amortyzację" jest tu raczej nieznany), bo jest potrzebny do efektywnej pracy pracownika na rzecz PRACODAWCY. Jak jeszcze możne wypasiony szarak wspomóc tą biedną firmę? ..lista "profitów" jakie mają w tej robocie terenowcy rośnie wprost w zastraszającym tempie :D Proszę jeszcze przewidzieć w domowym budżecie, zrzutkę na zakup feromonów, klup, numerków i raty za nowy "szybki jak myśl" rejestrator... Kto wie może i ktoś poprosi domowników o zwrot kosztów remontu jego domu choć to dom PRACODAWCY? Co za pole do popisu dla szukania oszczędności! ;) Taki "sponsoring pracowniczy" to tylko w "najlepszym modelu" jest jeszcze możliwy. Wyobraźcie sobie górnika co sam kupuje sobie kilof, latareczkę i cicho i bez szemrania płaci na dokładkę miesięczny abonament za windę co go codziennie zwozi na dół do zaszczytnej pracy dla swej kopalni ....mi jakoś wyobraźni nie starcza :spoko:
El

Post autor: El »

...
ODPOWIEDZ