Po jaką ch...ę Wam ta inspekcja?

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77839
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Po jaką ch...ę Wam ta inspekcja?

Post autor: drwalnik »

... siedzimy sobie przy stoliczku, popijamy zimne piwo, grill się jeszcze tli, ale już nic nie ma na nim i opowiedział mi właśnie kolega leśnik, że niedługo przyjedzie do nich, do nadleśnictwa gromadka inspektorów zrobić tzw. "kompleksówkę" ... a ja się go pytam "po jaką cholerkę? ... przecież całkiem niedawno przeżywał kontrolę z NIK'u, była kontrola urzędu skarbowego i zusowska ... z kontroli leśnych to byli kilka razy ludzie z rdelpu z pozyskania, brakarze, z wydziału kontroli sprzedaży mieszkań itepe i z wydziału zagospodarowania nawet dokumentację przeglądali ... wspomniał coś jeszcze o kontrolach biura nasiennictwa leśnego ... dwa lata po urządzaniu, czyli najdokładniejszej kontroli terenowej ... więc się kolegi pytam, po jaką cholerkę przyjeżdżają jeszcze inspektory? ... nie zna odpowiedzi, a ja się domyślam ... albo, żeby udowodnić potrzebę swojego istnienia, albo kogoś uwalić ...
... P A R A N O J A ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
revierforster
leśniczy
leśniczy
Posty: 759
Rejestracja: niedziela 09 gru 2007, 16:30
Lokalizacja: Poland

Post autor: revierforster »

R Z E C Z Y W I S T O Ś Ć.................
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77839
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... a kosztuje to pewnie niemało ... ale warto utrzymywać taki aparat ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

drwalnik pisze:... a kosztuje to pewnie niemało ... ale warto utrzymywać taki aparat ...
:D Tak naprawdę to my tej inspekcji nie chcemy, ani nie bardzo ją lubimy. Cóż z tego jak wielu ludzi bardzo chce być inspektorami, a szczególnie Ci którzy się nigdzie nie sprawdzili
Zawsze lepiej kontrolować niż być kontrolowanym. Jeszcze taki w takim PGR-rze ma patent nieomylności i mimo często kretyńskich wymysłów jest po królewsku traktowany. Żyć nie umierać a po cholerę nam to....Drwalniku to tylko konserwatorzy tego układu folwarcznego wiedzą po ch... Hej! :D
:) Większość leśniczych liczy tak: jeszcze 4 3 2 kompeksowki do emerytury...a później i tak trzeba umierać.Hej!
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
ko
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 343
Rejestracja: środa 26 lip 2006, 23:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: ko »

po jaką cholerkę przyjeżdżają jeszcze inspektory?
żeby udowodnić, że jesteśmy bandą nierobów i złodziei ?
Często takie wrażenie się odnosi rozmawiając z kontrolowanymi .
pozdrawiam
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77839
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

ko pisze:żeby udowodnić, że jesteśmy bandą nierobów i złodziei ?
... i głupków? ... tak myślałem ... a podobno mieli to zreformować ... :lol: ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
ko
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 343
Rejestracja: środa 26 lip 2006, 23:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: ko »

raczej :placze:
pozdrawiam
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

:D To tak jak z RDLP -mi... też mieli.Hej!
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
isopyrum
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 18:03
Lokalizacja: dokąd

Post autor: isopyrum »

przeżyłam szczęśliwie niedawno kontrolę kompleksową
szczęśliwie, bo inspektorzy ludźmi byli
choć nie powiem zawsze czegoś musieli się uczepić
pani inspektor mówiła, że ponoć zupełnie ma się zmienić charakter kontroli kompleksowej - już teraz działają (albo i nie, bo to różnie bywa) ichnie raporty proinfo
ktore mają pozwolić na powiedzmy bezkolizyjne z pracą biura przeprowadzenie kontroli
(bo z terenem już gorzej, gdyż obejrzeć trzeba) 8)
bezkolizyjne to znaczy nie dostaniemy już sterty tabelek do wypełnienia
a inspektor przyjedzie z laptopem (albo nawet nie przyjedzie tylko zrobi to z poziomu rdlp) wepnie się w sieć, ściągnie,co go interesuje
i dalejże zostanie oczywiście pisanie wyjaśnień

i rzeczywiście to się już dzieje - całkiem niedawno przyjechał pan inspektor na kolejnąż kontrolę i miał wszystko, co go interesowało
przyszedł tylko powiedział - to, to i tamto
dlaczego tak a nie inaczej?
i tyle.. no i protokolik oczywiście pozostaje niezmienny

najgorsze w tych wszystkich kontrolach jest to, że czas zabierają
który możnaby trochę bardziej efektywnie wykorzystać

a tak poza nawiasem - słyszałam ostatnio coś, co mnie rozbawiło
ponoć jest niepisana zasada, że nadleśnictwo nie może mieć dwóch "naszych" kontroli w miesiącu :wink:
dają nam odsapnąć, co nie?
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77839
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... czy ktoś prowadzi weryfikację pracowników inspekcji? ... czy oni również podlegają ocenie i badaniom? ... a powinni, niestety spora ich ilość zwyczajnie nie nadaje się na to stanowisko ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
kurdesz
początkujący
początkujący
Posty: 192
Rejestracja: poniedziałek 21 lis 2011, 21:05
Lokalizacja: z lepszych czasów

Post autor: kurdesz »

A na to ?
Awatar użytkownika
Abigeil
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1000
Rejestracja: wtorek 11 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: Polska

Re: Po jaką ch...ę Wam ta inspekcja?

Post autor: Abigeil »

drwalnik pisze:... siedzimy sobie przy stoliczku, popijamy zimne piwo, grill się jeszcze tli, ale już nic nie ma na nim i opowiedział mi właśnie kolega leśnik, że niedługo przyjedzie do nich, do nadleśnictwa gromadka inspektorów zrobić tzw. "kompleksówkę" ... a ja się go pytam "po jaką cholerkę? ... przecież całkiem niedawno przeżywał kontrolę z NIK'u, była kontrola urzędu skarbowego i zusowska ... z kontroli leśnych to byli kilka razy ludzie z rdelpu z pozyskania, brakarze, z wydziału kontroli sprzedaży mieszkań itepe i z wydziału zagospodarowania nawet dokumentację przeglądali ... wspomniał coś jeszcze o kontrolach biura nasiennictwa leśnego ... dwa lata po urządzaniu, czyli najdokładniejszej kontroli terenowej ... więc się kolegi pytam, po jaką cholerkę przyjeżdżają jeszcze inspektory? ... nie zna odpowiedzi, a ja się domyślam ... albo, żeby udowodnić potrzebę swojego istnienia, albo kogoś uwalić ...
... P A R A N O J A ...
Drwalniku, Ty wiesz najlepiej, że Abigeil nieczęsto sięzTobązgadzała, dotej pory lecz teraz zabiłeś ćwieka.Jak tu nie przyznać Ci racji? Słusznie prawisz, paranoja.Pozdr. :wink:
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

spora ich ilość zwyczajnie nie nadaje się na to stanowisko ...
I właśnie to jest najważniejszy powód, że tam pracują...
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22753
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Re: Po jaką ch...ę Wam ta inspekcja?

Post autor: j24 »

Abigeil pisze: (...)
Drwalniku, Ty wiesz najlepiej, że Abigeil nieczęsto sięzTobązgadzała, dotej pory lecz teraz zabiłeś ćwieka.Jak tu nie przyznać Ci racji? Słusznie prawisz, paranoja.Pozdr. :wink:
Nie teraz, ale prawie 3 i pół roku temu ... :roll:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Abigeil
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1000
Rejestracja: wtorek 11 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: Polska

Post autor: Abigeil »

j24 pisze:Nie teraz, ale prawie 3 i pół roku temu ...
Kocurze, Sztyrlicu, nic nie zrozumiałeś chyba, przeca mówię teraz. Śmiać będziemy się za chwilkę, cierpliwie poczekajmy. :wink:
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22753
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Abigeil pisze:
j24 pisze:Nie teraz, ale prawie 3 i pół roku temu ...
Kocurze, Sztyrlicu, nic nie zrozumiałeś chyba, przeca mówię teraz. Śmiać będziemy się za chwilkę, cierpliwie poczekajmy. :wink:
E tam. Źle policzyłem. Prawie 4 i pół winienem był napisać ... :roll:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Abigeil
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1000
Rejestracja: wtorek 11 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: Polska

Post autor: Abigeil »

j24 pisze:E tam. Źle policzyłem. Prawie 4 i pół winienem był napisać ...
Fakt, kocurze, analiza matematyczna i logika to nie są Twoje mocne strony. Może rachunek prawdopodobieństwa? Weź korepetycje. :wink:
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22753
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Abigeil pisze:
j24 pisze:E tam. Źle policzyłem. Prawie 4 i pół winienem był napisać ...
Fakt, kocurze, analiza matematyczna i logika to nie są Twoje mocne strony. Może rachunek prawdopodobieństwa? Weź korepetycje. :wink:
E... swego czasu w naukach okołomatematycznych byłem dobry. :] Tyle, że to było dość dawno. Co się naumiałem to zapomniałem. :( Natomiast kryptologia to nie jest moja domena ... :roll:

No dobra. Wracamy do kwestii po ... ta inspekcja?
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Abigeil
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1000
Rejestracja: wtorek 11 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: Polska

Post autor: Abigeil »

j24 pisze:No dobra. Wracamy do kwestii po ... ta inspekcja?
No właśnie, w tej ogólnej zgodzie zapytajmy jeszcze po co w nadleśnictwach inżynier nadzoru i straż leśna a w dyrekcjach regionalnych wydziały kontroli? Przecież jest NIK, policja, CBA etc. Tak w ogóle to po jaką choinkę cokolwiek kontrolować, jest fajniej bez dodatkowych stresów. :wink:
lastel

Post autor: lastel »

Ci pierwsi to kontrola wewnętrzna w LP , drudzy kontrola państwowa ze strony właścicela tj Skarbu Państwa .
Można się zastanawiać czy nie za dużo tej kontroli wewnętrznej . Im więcej tym mniejsza odpowiedzialność .
ODPOWIEDZ