Nadchodzi trudny okres dla Lasów Państwowych

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kubuś Puchatek
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1050
Rejestracja: piątek 27 lis 2020, 17:38

Post autor: Kubuś Puchatek »

crocidura pisze:Niby trudny okres a LP zleciły Justynie Steczkowskiej koncert

https://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/a ... wydarzenie

Z całym uwielbieniem dla wokalistki i uznaniem dla orkiestry... ale w dobie różnych ograniczeń kosztów tego akurat można było uniknąć... w odróżnieniu na cięciu kasy z kilometrówki czy ograniczaniu zakupów sortów bhp...
Albo ja czytać nie umiem, albo nie rozumiem co czytam, albo Pan crocidura świadomie wypacza fakty.
W zalinkowanym materiale wyczytałem, że LP się zgodziły na nagranie. O żadnym zlecaniu mowy tam nie ma. To o co właściwie chodzi? Steczkowska zła? LP złe?
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3712
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

Steczkowska dobra.

Obejrzyj koncert... same czytanie to za mało.
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3712
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

Kubuś Puchatek
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1050
Rejestracja: piątek 27 lis 2020, 17:38

Post autor: Kubuś Puchatek »

crocidura pisze:;/ skromnie? Stać nas.

https://www.plotek.pl/plotek/7,154063,2 ... ncert.html
Kogo Pan ma na myśli? Nas- czyli Państwo? Czy Lasy Państwowe?
O tych drugich nie ma ani słowa aby coś miały płacić. A to pierwsze......?
Postanowił ktoś pieniądze wydać to wyda. Wolę już na ten cel niż na ulubieńca Pana K.
Ale nie rozumiem wyjaśnień. Pieniądze dostaje firma. Firma jest moja. Ja nie dostanę nic. To po co ta firma? I czy nie jest tak, że jednak co firmowe to moje? Bo nawet jak nie wypłacę sobie honorarium za koncert to ma prezesowanie firmie jak najbardziej? A opłacenie moich pracowników przez kogoś to nie jest mój dochód? itd.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Kubuś Puchatek pisze:Kogo Pan ma na myśli?
Uwaga techniczna - na forum jesteśmy równi, więc nie "panujemy" :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Kubuś Puchatek
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1050
Rejestracja: piątek 27 lis 2020, 17:38

Post autor: Kubuś Puchatek »

Dziękuję. Poprawię się. Mam nadzieję.
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3712
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

Kubuś Puchatek pisze:
crocidura pisze:;/ skromnie? Stać nas.

https://www.plotek.pl/plotek/7,154063,2 ... ncert.html
Ale nie rozumiem wyjaśnień. Pieniądze dostaje firma. Firma jest moja. Ja nie dostanę nic. To po co ta firma?
Po pierwsze - nas ... pracowników LP. Od kiedy na poczet kryzysu obcięli mi kilometrówkę przy pozostawieniu zakresu obowiązków (przez co więcej niż zazwyczaj dopłacam do utrzymania samochodu używanego do celów służbowych), od kiedy obcięli socjal, BHP i przekreślili wzrost wynagrodzenia mimo realnej utraty wartości pieniądza... z całym przekonaniem czuję że każda akcja polityczna, promocyjna, czy medialna na którą LP wydaje pieniądze jest po części z mojej kieszeni.

Po drugie pieniądze zyskuje firma która opłaca kilkadziesiąt osób zaangażowanych na zasadzie kontraktów i zleceń -dibrze płatnych (bo są to specjaliści w swej dziedzinie - muzycy, oświetleniowcy, elektrycy, operatorzy urządzeń...). Jeśli podłączysz okaże się że firma wydaje wszystko i dla jej właścicielki zostaje nic lub grosze... Z resztą taka jest idea tego wsparcia bo chodzi o mądre przelanie pieniędzy dla osób pozbawionych pracy...
Kubuś Puchatek
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1050
Rejestracja: piątek 27 lis 2020, 17:38

Post autor: Kubuś Puchatek »

crocidura pisze:z całym przekonaniem czuję że każda akcja polityczna, promocyjna, czy medialna na którą LP wydaje pieniądze jest po części z mojej kieszeni.
Trudno się z tym nie zgodzić. Jednakże w tym przypadku nie znalazłem nigdzie wzmianki o wydaniu na ten cel choćby grosza przez LP.
Powiedziałbym nawet, że w tym przypadku akurat to LP mogą zrobić dobry interes na koszt innych.
ODPOWIEDZ