Nadchodzi trudny okres dla Lasów Państwowych

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sergio
leśniczy
leśniczy
Posty: 561
Rejestracja: sobota 04 mar 2006, 21:50

Post autor: Sergio »

księgowy w LP pisze: - Sergio ja kupiłem po 18,75 :P , niestety jakiś czas temu też się ich pozbyłem.. ;/
Aaaaa... to już moja druga przygoda z KGHM. Ja też kupiłem po ok 18 zł (za 20.000 zł) chyba ze trzy lata temu, potem pozbyłem się za 80 zł (a mogłem trzymać dłużej bo doszedł do 140 ale się :oops: bałem :wink: ). Niedawno kupiłem po 25 i spokojnie czekam :wink: ). Lubię inwestować i gdy coś się dzieje a politycy, swą głupotą i nieodpowiedzialnymi decyzjami, bardzo to zadanie ułatwiają. Pozdrawiam kolegę inwestora.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104861
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Silver pisze:...paradoksalnie my na tym możemy zyskać, bo zwiewający masowo od tonącego dolara inwestorzy, przybiegną z workami dolarów i do nas jako do rynków wschodzących, kupując co się jeszcze da. Wokół się będzie walić finansowy świat jaki znamy, a my możemy przez czas jakiś mieć mały lokalny boom.
Silver a co my zyskamy???? Worki bezwartościowych dolarów. Tak jak
Schiff pisze:... reszta pozostanie z coraz mniej wartościowym dolarem, który każdy będzie chciał sprzedać ...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Silver

Post autor: Silver »

Piotrek nie uproszczaj. To nie będzie też tak, że z dnia na dzień dolar stanie się od razu makulaturą ;)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104861
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Silver pisze:Piotrek nie uproszczaj. To nie będzie też tak, że z dnia na dzień dolar stanie się od razu makulaturą ;)
Nie upraszczam. Po prostu z doświadczenia wiem, że nie zdążymy wykorzystać owych pieniędzy zanim staną się makulaturą... :(
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Piotrek pisze:Nie upraszczam. Po prostu z doświadczenia wiem, że nie zdążymy wykorzystać owych pieniędzy zanim staną się makulaturą... :(
Jeśli chodzi o firmę to zgadzam się w 100%.
A co do inwestycji prywatnych i dywersyfikacji portweli złotem, to pierwsze trzeba mieć co dywersyfikować kolego Sergio...
Tak to już jest w naszym "kapitaliźmie", że pierwszy milion trzeba ukraść albo odziedziczyć...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

Jaźwiec pisze:
Piotrek pisze:Nie upraszczam. Po prostu z doświadczenia wiem, że nie zdążymy wykorzystać owych pieniędzy zanim staną się makulaturą... :(
Jeśli chodzi o firmę to zgadzam się w 100%.
A co do inwestycji prywatnych i dywersyfikacji portweli złotem, to pierwsze trzeba mieć co dywersyfikować kolego Sergio...
Tak to już jest w naszym "kapitaliźmie", że pierwszy milion trzeba ukraść albo odziedziczyć...
:D I tu się zgadzam w 100%...jak jest debet na koncie to trudno inwestować...właściwie nie ma tego problemu.Hej! 8) :D
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
rutas
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2291
Rejestracja: sobota 15 gru 2007, 18:35
Lokalizacja: polska

Post autor: rutas »

A tych debetów będzie coraz więcej. Wszysko oprócz pensji w górę.
Trwajmy przy swoich przekonaniach!
Awatar użytkownika
dendryt
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1173
Rejestracja: środa 13 lut 2008, 11:33
Lokalizacja: cesarstwo japonii

Post autor: dendryt »

Jaźwiec pisze:pierwszy milion trzeba ukraść albo odziedziczyć...
...od tego co ukradł :lol:
"[...]"Obecnie jestem stosunkowo pogodnym osobnikiem lat średnich, który o żadnych „wyczynach” w wielkim stylu już nie marzy i pragnie jako tako skończyć życie, którego dotąd przynajmniej mimo klęsk i niepowodzeń nie żałuje."
Witkacy
Awatar użytkownika
Sergio
leśniczy
leśniczy
Posty: 561
Rejestracja: sobota 04 mar 2006, 21:50

Post autor: Sergio »

Jaźwiec pisze: Tak to już jest w naszym "kapitaliźmie", że pierwszy milion trzeba ukraść albo odziedziczyć...
Oooo wypraszam sobie :x no dobra macie rację :oops: ale teraz już jest wszystko legal, słowo :wink:
rutas
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2291
Rejestracja: sobota 15 gru 2007, 18:35
Lokalizacja: polska

Post autor: rutas »

Wiemy, wiemy :lol: :wink:
Trwajmy przy swoich przekonaniach!
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

dendryt pisze:Jaźwiec napisał/a:
pierwszy milion trzeba ukraść albo odziedziczyć...
...od tego co ukradł :lol:
Tak mi się skojarzyło z piosenką:

http://gottwald.wrzuta.pl/audio/sJamp2w ... obojowisko
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
rutas
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2291
Rejestracja: sobota 15 gru 2007, 18:35
Lokalizacja: polska

Post autor: rutas »

Słowa Pobojowiska to ponadczasowa myśl. Super!!!
Trwajmy przy swoich przekonaniach!
Awatar użytkownika
Kuna
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 409
Rejestracja: poniedziałek 26 gru 2005, 12:05
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Kuna »

Brzost pisze:
dendryt pisze:Jaźwiec napisał/a:
pierwszy milion trzeba ukraść albo odziedziczyć...
...od tego co ukradł :lol:
Tak mi się skojarzyło z piosenką:

http://gottwald.wrzuta.pl/audio/sJamp2w ... obojowisko
Brzost a mi się skojarzył ten cały wątek z piosenką J. Kaczmarskiego
http://killer1569.wrzuta.pl/audio/8zYYN ... arka_noego
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

Kuna pisze:Brzost a mi się skojarzył ten cały wątek z piosenką J. Kaczmarskiego
http://killer1569.wrzuta....ki_-_arka_noego
Też pasuje...
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Awatar użytkownika
Sergio
leśniczy
leśniczy
Posty: 561
Rejestracja: sobota 04 mar 2006, 21:50

Post autor: Sergio »

A tak w temacie. Właśnie dzisiaj (licząc od 15 lutego) zarobiłem inwestując na giełdzie więcej niż zrobię na swoim stanowisku w LP do końca roku.
Czy ten świat jest normalny? :lol: :drunk:
Awatar użytkownika
tomcat411
leśniczy
leśniczy
Posty: 953
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 23:12
Lokalizacja: Forstservice

Post autor: tomcat411 »

Sergio pisze:niż zrobię na swoim stanowisku w LP do końca roku.
Sergio- etos jest bezcenny!!!
Witold C.

Post autor: Witold C. »

j24 pisze:60-latkowie i 55-latki niech sobie spokojnie dopracują do emerytury. Ale dlaczego w leśnych instytucjach (MŚ, BNL, DGLP, RDLP nagminnie zatrudnia się emerytów? Najczęściej to dziadki (relikty) z poprzedniej epoki. Moim zdaniem należałoby wprowadzić ustawowy zakaz zatrudniania emerytów w jedostkach państwowych, budżetowych i samorządowych.
:spoko:
Awatar użytkownika
Skrzacik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1022
Rejestracja: sobota 26 maja 2012, 15:44
Lokalizacja: dolinka

Post autor: Skrzacik »

Witold C. pisze:
j24 pisze:60-latkowie i 55-latki niech sobie spokojnie dopracują do emerytury. Ale dlaczego w leśnych instytucjach (MŚ, BNL, DGLP, RDLP nagminnie zatrudnia się emerytów? Najczęściej to dziadki (relikty) z poprzedniej epoki. Moim zdaniem należałoby wprowadzić ustawowy zakaz zatrudniania emerytów w jedostkach państwowych, budżetowych i samorządowych.
:spoko:
Toż ZUS by tego nie wytrzymał :twisted:
I'm going off the rails on a crazy train
Sylvan

Post autor: Sylvan »

Witold C. pisze:
j24 pisze:60-latkowie i 55-latki niech sobie spokojnie dopracują do emerytury. Ale dlaczego w leśnych instytucjach (MŚ, BNL, DGLP, RDLP nagminnie zatrudnia się emerytów? Najczęściej to dziadki (relikty) z poprzedniej epoki. Moim zdaniem należałoby wprowadzić ustawowy zakaz zatrudniania emerytów w jedostkach państwowych, budżetowych i samorządowych.
:spoko:
Ok. Ale zacząć od specjalnej kasty i tych nie z prowincji.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

https://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/p ... cze-pgl-lp

Jakie macie odczucia po publikacji najnowszego raportu? :?:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
ODPOWIEDZ