Nadchodzi trudny okres dla Lasów Państwowych

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Nadchodzi trudny okres dla Lasów Państwowych

Post autor: 11 »

Jak myślicie, w którym miesiącu tego będzie to już mocno widoczne?
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

hmmm..mocno będzie widoczne napewno pod koniec roku..choć szczerze mówiąc już to widać..
sprzedaż siadła..stany magazynowe rosną..pozyskanie wstrzymane..hmmm..
już to widac..
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Ciekawe, w których rejonach kraju "widoczne" to będzie najwcześniej.
Awatar użytkownika
revierforster
leśniczy
leśniczy
Posty: 759
Rejestracja: niedziela 09 gru 2007, 16:30
Lokalizacja: Poland

Post autor: revierforster »

To już teraz jest widoczne, na początku II kwartału.... w słuchawce słyszę tylko jedno -" nie będę brał, bo mi tarcica i więźba nie idzie, IKEA bierze Panie z Niemiec"

Globalizacja okrutna - drewno nie pojechało do USA i zostało w Niemczech - cóż, towar trzeba sprzedać - jak nie USA to czemu nie do Polski, skoro tam ceny wywindowane ?

Do tego mocna złotówka, niedługo będzie stała wyżej dolara i koniec...

Paleta idzie coraz słabiej, zaczynają się problemy z płatnościami dla tartaczników....

Według mnie już weszliśmy w okres krytyczny, tartacznicy otwarcie już mówią że zaprzestaną realizacji odbioru (też dziś słyszałem, że może nie odbierać nawet dwa miesiące) jak nie dojdzie do renegocjacji cen -

Według mnie nie obejdzie się bez korekty planów i weryfikacji zysków. Dobre skończyło się.
Coś trzeba robić, bo nie wykonamy pozyskania i sprzedaży.

Ale marketing RDLP i GDLP nic. Cicho sza, wszystko w porządku.
WYĆ MI SIĘ CHCE PO PROSTU....
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

revierforster pisze:Według mnie nie obejdzie się bez korekty planów i weryfikacji zysków. Dobre skończyło się
niestety..realizacja sprzedaży i osiąganięte wyniki finansowe moim zdaniem będą wahać się gdzieś w granicach 70-80% założonych planów..hmm..i to jest baaardzo optymistyczne założenie..
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

księgowy w LP pisze:wyniki finansowe moim zdaniem będą wachać się gdzieś w granicach 70-80% założonych planów.
To trochę za mało, prawda?
Awatar użytkownika
revierforster
leśniczy
leśniczy
Posty: 759
Rejestracja: niedziela 09 gru 2007, 16:30
Lokalizacja: Poland

Post autor: revierforster »

I widzisz Księgowy.....niepotrzebnie tak leciałem ostro wtedy.....SORRY....Wszyscy jedziemy na tym samym wózku.......
Szkoda że z górki w bagno.......

W dyrekcjach nic........ sami w Nadleśnictwach cen umów nie zmienimy.....jedna noc i aneksy nowe na rano ..........ALE NIC Z TEGO

ZAWAŁ NA WŁASNE ŻYCZNIE - Dyrektorze młody, róbże coś człowieku, na litość boską...
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

niestety mało..ale jak słusznie revierforster zauważył zaczynają się problemy z płatnościami..stany magazynowe są na niespotykanym od jakiegoś czasu poziomie..a jakie sa ceny za surowiec to kazdy widzi..i ludziska wola sciagac drewno z zagranicy..niemcy, slowacja, austria..i wychodzi taniej doliczając do tego transport..to o czymś swiadczy..
swoją drogą to dziwne jak LP nie potrafią (poraz kolejny chyba..) wykorzystać koniunktury na rynku..bumu budowlanego..i ogólnego rozwoju..
revierforster pisze:I widzisz Księgowy.....niepotrzebnie tak leciałem ostro wtedy.....SORRY....Wszyscy jedziemy na tym samym wózku.......
:D :) masz rację..wszyscy jedziemy na tym samym wózku..hmm..
i nie przepraszaj :D nic sie nie stało :) ..lubię z Tobą dyskutować..choć nie zawsze się zgadzam :wink:
Awatar użytkownika
revierforster
leśniczy
leśniczy
Posty: 759
Rejestracja: niedziela 09 gru 2007, 16:30
Lokalizacja: Poland

Post autor: revierforster »

Księgowy ma rację - stany są przerażające......u mnie jeszcze trzymamy ryzów... w leśnictwie 200 festmetrów, w nadleśnictwie 2680 na dziś jak marketingowiec mi mówił.....

Wyobrażacie sobie taki Suchedniów z radomskiej Guberni ? 11,000 festmetrów na gruncie....TEGO NIGDY NIE BYŁO.... a takie inne większe wysokotowarowe n-ctwa ?
Do tego zatrzymane 2 miesiąc pozyskanie.......

Księgowy raz jeszcze SORRY....
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

A związani jesteśmy przecież również konkretnymi umowami z Zakładami Usług Leśnych.
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

revierforster pisze:Księgowy raz jeszcze SORRY....
:) serio..nie masz za co mi sorrowac :D :D wszytko ok..
hmm..
revierforster pisze:2680
to gratuluje..to naprawde bardzo mało..u mnie jest 13tysiączków..przy rocznym pozyskaniu (w tym roku mniejszym..) 80 000 więc skala tego wszystkiego jest ogromna..
Jarek pisze:A związani jesteśmy przecież również konkretnymi umowami z Zakładami Usług Leśnych
dokładnie..a stawki są wyższe niż w poprzednich latach..więc koszty pozyskania są większe..a co za tym idzie..wyniki finansowe..nawet przy tym samym pozyskaniu..i teoretycznie dobrej koniunkturze i sprzedaży byłyby niższe..a w takiej sytuacji jak obecnie będą duuuuuuuuużo niższe..
Awatar użytkownika
revierforster
leśniczy
leśniczy
Posty: 759
Rejestracja: niedziela 09 gru 2007, 16:30
Lokalizacja: Poland

Post autor: revierforster »

Oni też będą stali..jakiś paragraf umowy o stanach wyższych....niestety przemysł drzewny, leśnictwo, usługi leśne to jeden krwiobieg - wszystko zależy wzajemnie od siebie jak nigdy.
El

Post autor: El »

...
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

revierforster pisze:Wyobrażacie sobie taki Suchedniów z radomskiej Guberni ? 11,000 festmetrów na gruncie....TEGO NIGDY NIE BYŁO.... a takie inne większe wysokotowarowe n-ctwa ?
Przebijam 15-stoma tysiącami/n-ctwo, tylko się :drunk:
El

Post autor: El »

...
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Don Vito pisze:Zul, a jak myślisz - na kim oprócz leśnych dołów kryzys odbije się najbardziej?
Myślę tak jak Ty, niestety. Ale mam też sporą nadzieję, że Dyr. Pigan nie da się omamić, nie będzie się bał i znajdzie prawdziwe źródło choroby LP.
Upss. trochę górnolotnie walnąłem, ale niech zostanie.
Awatar użytkownika
yakec
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1997
Rejestracja: czwartek 09 lut 2006, 08:55
Lokalizacja: z lasu...?

Post autor: yakec »

Na 24 - 25 jest zwołane posiedzenie Komisli LD więc perzypuszczam że bedzie tam poruszony temat obnizki cen. Pół biedy dla Nadleśnictwa które przez pół operatu pozyskiwało równomiernie i ma odłożonae pieniądze "na zaś" a co mają powiedziec Ci co przez 5 lat się obijali a teraz tną półtora etatu prawie? Chyba sami sobie sa winni...
Myślenie ma kolosalną przyszłość
Awatar użytkownika
greendog
początkujący
początkujący
Posty: 125
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 15:06
Lokalizacja: rdlp szczecinek

Post autor: greendog »

mam nadzieję, że wreszcie doczekam się racjonalnej reakcji generalnej dyr. na nawarstwiający się problem zbytu drewna.. chociaż gdzieś mi w głowie brzęczy natrętnie coś o Titanicu i orkiestrze co grała do końca..
zawodowców cechuje spokój i wyważone ruchy
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77494
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... u nas na placu wszystko gra :) damy radę to przetrzymać ... nie jest łatwo, ale damy radę ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

yakec pisze:Ci co przez 5 lat się obijali a teraz tną półtora etatu prawie? Chyba sami sobie sa winni...
A co maja powiedzieć Ci których przyroda nagrodziła czterokrotnym etatem rocznym w jedną noc ?? :(
ODPOWIEDZ