nagroda za I kwartał

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

rutas
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2297
Rejestracja: sobota 15 gru 2007, 18:35
Lokalizacja: polska

Post autor: rutas »

Kiedyś postulowałem o założenie ZZ leśniczych i podleśniczych. I co. I nic. Głęboki PRL.
Trwajmy przy swoich przekonaniach!
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170026
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Tak jak nieszczęsny ZZ Strażników Leśnych.
_________________
Dodam - bez mała nieodżałowanej pamięci - a właśnie czy on jeszcze funkcjonuje?
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

revierforster pisze:tak mały światek, że aż przerażające...małżeństwa, zięciowie, teściowie, i zaraz po przelewie do siostry.......
Śmieszne tajemnice, które potem są szeptami komentowane...
więc bez urazy..ale i małżeństwa i zięciowie i teściowie lub jak tam ich zwał pracują nie tylko w księgowości..więc lepiej powiedzieć że
revierforster pisze:wyciekają natychmiast z księgowości i po krótkim czasie wszyscy wiedzą ile dostali
to powiedz że wyciekają od razu po otrzymaniu ich na konto..
jak wszędzie zdarzają się odstępstwa od reguły ale nie generalizuj..
proszę
tycz
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 13 mar 2008, 16:39
Lokalizacja: Żory

Post autor: tycz »

robimy na ten cały bajzel ostatnio jak z takim wielce leśnym stworem rozmawiałem to ztwierdził że 13 lat w lasach to mnie nie uprawnia do jakichkolwiek sądów./... se myśle ...facet
Awatar użytkownika
Syriusz
początkujący
początkujący
Posty: 164
Rejestracja: piątek 12 sty 2007, 18:27
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Syriusz »

tycz pisze:panie i panowie terenowcy najniższego szczebla.
czemu jeszcze niema związku zawodowego podleśniczych
zamiast odchdzić z roboty spróbować coś takiego ztworzyć .to jest naprawdę ogromna grupa zawodowa. taki wolny temat...

[ Dodano: 2008-03-20, 16:59 ]
czy ktos jest z katowickiej?
Tak jest. Przepraszam ale denerwuje mnie pianie na temat wyzszości jednych stanowisk w LP nad drugimi..Ale skoro zaczeliśmy..Proszę bardzo chciałbym się ująć nad pracownikami technicznymi biur. Niektórzy maja o wiele gorzej w biurach w nadleśnictwach, w rdlp niż służba terenowa. Dotyczy to szeregowych specjalistów i referentów coraz więcej obciązonych dodatkowymi zadaniami...nie którzy specjaliści biorą robote do domu lub przychodzą po godzinach i nie dlatego ze sa kiepscy..tylko, że coraz więcej jest nowych rzeczy. Do tego często niższe pensje niż służba terenowa i premie też.. Dowód.. Prosze..w RDLP Katowice w nadleśnictwach podobnie..j.w a w biurze rdlp ostatnia premia naczelnicy 3000tys.brutto a cała reszta specjalistow..referentów 1750 brutto :!: . Niżej niż podlesniczy w nadleśnictwach!! O innych przywilejach, którzy biurowcy są pozbawini tylko wspomne.. rozjazdy..brak mieszkań słuzbowych..a w niektórych nadleśnictwach i rdlp blokowanie wstapienia do SL..a przy tym wyższe wymagania co do wykształcenia itp. Do tego coraz częstsze przypadki mobingu w nadleśnictwach .. Co raz częściej słyszę ze ludzie z biur odchodzą w teren, choćby na tego podleśniczego, mniej stresów i użeranie się z szefem despotą. Proszę o potwierdzenie tego głosu.. A moze ZZ specjalistów? Zartuje... :) ale trzeba mówić o tym głośno.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77782
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Syriusz pisze:Co raz częściej słyszę ze ludzie z biur odchodzą w teren,
.... znam przypadki odchodzenia z biur w ogóle poza LP ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
isopyrum
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 18:03
Lokalizacja: dokąd

Post autor: isopyrum »

jak najbardziej potwierdzam
nie moge się co prawda jakoś specjalnie skarżyć
ale faktem jest, że w technicznym coraz pełniejsze ręce roboty mamy
co jest wprost proporcjonalne do tony papieru, który przy tym idzie
ale faktem jest, że bardzo często teren - nie mówię już o tym żeby doceniał
ale żeby chociaż dostrzegał nakład pracy, który tu trzeba włożyć
ale faktem jest, że pensje technicznego są niższe od słuzby terenowej
i tego nie moge zrozumieć, bo we wszystkich prywatnych firmach
gdy przechodzisz szkolenia, obsługujesz nowe coraz bardziej skomplikowane programy
jednym słowem podnosisz swoje kwalifikacje
to coś za tym idzie - a u nas nic

nikt nie potrafi dostrzec, że w technicznym zaczynają siedzieć ludzie
mający pojęcie na temat - najprostszy przykład - geodezji, kartografii, sip`u i oj widzę juz bardzo niedługo ze swoim doświadczeniem i obezananiem w oprogramowaniu beda nie do zatrzymania przez lasy przy takiej polityce
ale wtedy może być już ciut za późno 8)
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77782
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... uwierzcie w końcu ludzie, że jesteście naprawdę bardzo wartościowymi ludźmi, wspaniałymi pracownikami ... wiem, że przez lata wmawiano nam, że na nasze miejsce jest setka chętnych, że uczelnie produkują tysiące absolwentów (zgodzę się na słowo produkcja) ... ale uwierzcie mi, przechodząc do sektora drzewnego nie znalazłem tutaj już tylu wartościowych, wykształconych ludzi ... a drzewiarze będą wyciągać rodzynki z ciasta ... wykształconych, przeszkolonych, bez ponoszenia kosztów własnych ... tak więc głowa do góry, nadszedł czas, że to leśni szefowie zaczęli się martwić :) ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Dziekan
początkujący
początkujący
Posty: 111
Rejestracja: środa 19 mar 2008, 07:22
Lokalizacja: Puszcza

Post autor: Dziekan »

Dzwnił do m nie znajomy z Lubelskiej a dokladnie z Janowa Lubeslkiego,tam podlesniczowie dostali po 1260zł netto,czyli 1500 brutto,.
Syriusz pisze:RDLP Katowice w nadleśnictwach podobnie..j.w a w biurze rdlp ostatnia premia naczelnicy 3000tys.brutto a cała reszta specjalistow..referentów 1750 brutto . Niżej niż podlesniczy w nadleśnictwach!!
Las to piekna Historia.
"Choć przeżyłem to wszystko, co przeżyłem, wcale nie żażałuję tarapatów, w jakie popadłem, ponieważ to właśnie one przywiodły mnie tam, dokąd zawsze pragnąłem dotrzeć."-Coelho
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

Dziekan pisze:podlesniczowie dostali po 1260zł netto,czyli 1500 brutto
1260 netto = 1831,35 brutto. U nas podleśniczy otrzymał 1238,43 netto = 1800 brutto. Jeżeli już mówimy o pieniądzach, to trzymajmy się faktów :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dziekan
początkujący
początkujący
Posty: 111
Rejestracja: środa 19 mar 2008, 07:22
Lokalizacja: Puszcza

Post autor: Dziekan »

sory ,niezamieżona pomyłka :roll:
Las to piekna Historia.
"Choć przeżyłem to wszystko, co przeżyłem, wcale nie żażałuję tarapatów, w jakie popadłem, ponieważ to właśnie one przywiodły mnie tam, dokąd zawsze pragnąłem dotrzeć."-Coelho
Awatar użytkownika
Pradera
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: środa 05 mar 2008, 13:06
Lokalizacja: las

Post autor: Pradera »

Nadleśnictwo w RDLP Katowice kolega leśniczy 1600zl netto, kolega podleśniczy 1100zl netto. Tak wynegocjowały ZZ ! :evil:
"Sadząc las zostaw wolne pole by móc widzieć resztę Świata".
rutas
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2297
Rejestracja: sobota 15 gru 2007, 18:35
Lokalizacja: polska

Post autor: rutas »

Syriusz- przestań wreszcie kwękać na temat rozjezdnego. Zacznij swoim samochodem jeżdzić po naszych leśnych autostradach a zobaczysz co to znaczy i ile to kosztuje. Jest takie stare polskie pytanie: Jaki samochód jeżdzi po krawężnikach? - odp. Służbowy. Prywatnym samochodem za jazdę po krawężnikach płacę ja, służbowym-LP.
Trwajmy przy swoich przekonaniach!
Awatar użytkownika
Syriusz
początkujący
początkujący
Posty: 164
Rejestracja: piątek 12 sty 2007, 18:27
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Syriusz »

rutas pisze:Syriusz- przestań wreszcie kwękać na temat rozjezdnego. Zacznij swoim samochodem jeżdzić po naszych leśnych autostradach a zobaczysz co to znaczy i ile to kosztuje. Jest takie stare polskie pytanie: Jaki samochód jeżdzi po krawężnikach? - odp. Służbowy. Prywatnym samochodem za jazdę po krawężnikach płacę ja, służbowym-LP.
chyba nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi, czepiasz się jednej rzeczy..która jest dyskusyjna..podałem rozjazdy bo znam nadleśnictwa, gdzie leśniczowie mają dość duże km i przy małym pozyskaniu coś z tego zostaje..albo przynajmniej nie dokładają.Jednak mi chodziło generalnie...o dyskryminacje i niedoecenianie działów technicznych na tle innych..ksiegowosci i terenu.
Awatar użytkownika
Turkuć
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 490
Rejestracja: niedziela 25 lut 2007, 06:42
Lokalizacja: Nadleśnictwo

Post autor: Turkuć »

Syriusz, isopyrum - mam takie same poglądy, niech taki terenowiec siądze chociaż na tydzień w DT, a potem pogadamy......
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Trzymajmy się tematu nagrody za I-szy kwartał.
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

revierforster pisze:Dzielenie w ten sposób przynosi tradycyjnie skutek odwrotny od zamierzonego, czyli demotywacyjny do efektywnej pracy.
... żyły sobie można wypruwać, głowę nadstawiać, "do krwie ostatniej" bronić honoru oraz stanu posiadania Firmy, a nagrody dostaniesz "nie więcej niż", a często "mniej niż" ... a szef za "reprezentaję" dostaje wielokrotność ... paranoja ...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Miśka
początkujący
początkujący
Posty: 58
Rejestracja: wtorek 11 wrz 2007, 18:20
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Miśka »

a co do tematu, wie ktoś moze czy i keidy bedzie premia kwartalna?
rutas
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2297
Rejestracja: sobota 15 gru 2007, 18:35
Lokalizacja: polska

Post autor: rutas »

Już była-co nie zuważyłaś?
Trwajmy przy swoich przekonaniach!
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170026
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Miśka pisze:a co do tematu, wie ktoś moze czy i keidy bedzie premia kwartalna?
He he - a ile byś chciała tych premii???
rutas pisze:Już była-co nie zuważyłaś?
otóż to - to co nam dali przed świętami - to awansem za I kwartał
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ