Rozliczenie czasu pracy

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Klupa123
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 01 kwie 2024, 19:50

Rozliczenie czasu pracy

Post autor: Klupa123 »

Czy w tym temacie nasz pracodawca jest OK?
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67202
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Rozliczenie czasu pracy

Post autor: Capricorn »

A w jakim kontekście pytasz?
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Klupa123
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 01 kwie 2024, 19:50

Re: Rozliczenie czasu pracy

Post autor: Klupa123 »

Czy Kolega wyrabia się w 40 godz. tygodniu pracy z coraz większej ilości obowiązków radośnie narzucanych "z góry" coraz to nowymi zarządzeniami i wytycznymi?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170082
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Re: Rozliczenie czasu pracy

Post autor: Sten »

Pracę trzeba sobie tak organizować, żeby się wyrabiać ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67202
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Rozliczenie czasu pracy

Post autor: Capricorn »

Nic dodać, nic ująć.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
rutas
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2300
Rejestracja: sobota 15 gru 2007, 18:35
Lokalizacja: polska

Re: Rozliczenie czasu pracy

Post autor: rutas »

W pracy są rzeczy ważne, ważniejsze i najważniejsze. Wybór zapełnienia 40 godzinnego tygodnia pracy należy do Ciebie ! Ułatwieniem jest to że przeciętnie cztery tygodnie składają się na miesiąc ale już na pewno 12 miesięcy to rok. Przy tak rozłożonym czasie pracy jesteś w stanie podołać wytycznym "radosnej twórczości" wysokiej klasy specjalistów od leśnictwa w LP i całego pozostałego wianuszka wawrzynowego ! :wink:
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2630
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Re: Rozliczenie czasu pracy

Post autor: Kuna lesna »

Spotykam lesniczych lub podlesniczych którzy całymi dniami siedzą (pracują) przy ZUL u odbierając w przeciągu dnia 40-50 m3 np tartacznego. Są tacy co wszystko na papier a później do rejestratora. Idziesz przez uprawę i widzisz szkodę którą trzeba poprawić i co ? Zamiast od razu za pomocą rejestratora i mapy w nim wykonać pomiar i zaprojektować wracasz po kilku dniach i od nowa zaczynasz działać. Jak się to wszystko zbiera miesiącami to w pewnym momencie zabraknie czasu na sprawy pilne. Po za tym więcej zaufania do podlesniczego który jest oczami lesniczego a nie tylko cechówka i miara.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67202
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Rozliczenie czasu pracy

Post autor: Capricorn »

Dokładnie tak jest. Dla mnie jest czymś niezrozumiałym wykonanie szacunków na papierze i wklepywanie ich w kancelarii. Od niepamiętnych czasów nie używałem brulionu, a pierwszą rzeczą, jaką wykonuję przy okazji rębni jest pomiar gniazda, co daje mi precyzyjną wielkość do planowania ogrodzenia oraz powierzchnię do odnowienia. Plany w większości robię zza biurka, bo w ciągu roku wielokrotnie przedreptuję las i zbieram dane potrzebne do planowania. Przestawienie się na wielozadaniowość niezmiernie ułatwia robotę.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5610
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Re: Rozliczenie czasu pracy

Post autor: Blues Brothers »

Inna sprawa to, że jedna obsada 2 osobowa, ma plan dwukrotnie większy od podobnej obsady w sąsiednim leśnictwie. Czas, kilometrówka i pensja identyczna.
Stary grzyb
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: czwartek 16 cze 2022, 17:42

Re: Rozliczenie czasu pracy

Post autor: Stary grzyb »

Capricorn pisze: niedziela 21 kwie 2024, 10:50 Dokładnie tak jest. Dla mnie jest czymś niezrozumiałym wykonanie szacunków na papierze i wklepywanie ich w kancelarii. Od niepamiętnych czasów nie używałem brulionu, a pierwszą rzeczą, jaką wykonuję przy okazji rębni jest pomiar gniazda, co daje mi precyzyjną wielkość do planowania ogrodzenia oraz powierzchnię do odnowienia. Plany w większości robię zza biurka, bo w ciągu roku wielokrotnie przedreptuję las i zbieram dane potrzebne do planowania. Przestawienie się na wielozadaniowość niezmiernie ułatwia robotę.
Też tak robię od niepamiętnych czasów.
Zawsze wyznawałem zasadę, że "lepsze jest wrogiem dobrego ". Niezbędna jest też systematyczność i codzienne wykonywanie bieżących czynności.
Ale wiecie co mnie coraz bardziej wkurza, to tworzenie papierologicznej fikcji, na którą tracimy coraz więcej czasu. Przykładem mogą być wymuszone na nas ( a niezgodne z prawem)kontrole BHP na pracownikach ZUL(pozdrawiam nowe służby BHP w RDLP Poznań), wypełnianie bzdurnych formularzy i ankiet ( bo ktoś się doktoryzuje). A teraz najnowszy kwiatek to "wizje terenowe" przed wystawieniem zleceń, które dotyczą w zasadzie wszystkich grup czynności, nawet w ochronie ppoż (teraz podpalacze będą nas informować o chęci podpalenia żebyśmy mogli wykonać wizję terenową)
Klupa123
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 01 kwie 2024, 19:50

Re: Rozliczenie czasu pracy

Post autor: Klupa123 »

Czy ktoś kojarzy kontrolę problemową zajmującą się czasem pracy pracowników, ilością urlopów zaległych itd ?
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67202
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Rozliczenie czasu pracy

Post autor: Capricorn »

Nie, bo stan urlopów kontrolują kadry i raczej dbają o ich wykorzystanie. To jest kontrolowane w czasie "pełnej".
Natomiast teren sam reguluje swój czas pracy i masz robić tak, byś się w czasie 40 godzin tygodniowo wyrobił. Gdy odpadnie nam pozyskanie drewna, będziesz miał znacznie więcej czasu... ;)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
ODPOWIEDZ