Pierwokup działki leśnej z domem

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
WojciechLas
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: piątek 17 lis 2023, 00:19

Pierwokup działki leśnej z domem

Post autor: WojciechLas »

Witam Państwa. Za dwa tygodnie mam podpiąć umowę u notariusza o kupno nieruchomości składającej się z dwóch działek. Jedna niezabudowana LSV, druga zabudowana, częściowo LSVI a częściowo B. Na działce Budowlanej stoi dom i garaż. Czy w tym wypadku notariusz będzie musiał powiadomić lasy o prawie pierwokupu? Dodam, że na umowie przedwstępnej mam jedna cenę za dom garaż oraz za działki - jest to jako jedna nieruchomość w akcie notarialnym. Ps. MPZP jeszcze nie uchwalony. Pozdrawiam Wojciech
Zielnik
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 13 lip 2023, 23:09

Re: Pierwokup działki leśnej z domem

Post autor: Zielnik »

Witam, notariusz będzie musiał powiadomić Nadlesnictwo bo działki maja uzytek Ls
WojciechLas
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: piątek 17 lis 2023, 00:19

Re: Pierwokup działki leśnej z domem

Post autor: WojciechLas »

Zielnik pisze: piątek 17 lis 2023, 19:06 Witam, notariusz będzie musiał powiadomić Nadlesnictwo bo działki maja uzytek Ls
dziękuję za odpowiedź. Czy można ten czas 30 dni skrócić wybierając się do Lasów Państwowych? Tzn, czy jest opcja , by jakoś wyprosić, by tę decyzję podjeli wcześniej na piśmie, czy jest to sztywny termin 30 dni?
pozdrawiam,
Wojciech
Melon
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1923
Rejestracja: piątek 02 gru 2016, 23:12

Re: Pierwokup działki leśnej z domem

Post autor: Melon »

Możesz poprosić o przyspieszenie. Powinno się udać. Grunt zabudowany. Nadleśnictwo raczej nie będzie zaintetesowane
bynajmniej
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1807
Rejestracja: wtorek 03 sie 2021, 19:40

Re: Pierwokup działki leśnej z domem

Post autor: bynajmniej »

Sprzedając działkę leśną, notariusz poinformował jakie dokumenty mam przedstawić, wystąpienie do nadleśnictwa w sprawie pierwokupu załatwiał notariusz.
ODPOWIEDZ