Przyłącze wody na terenie lasu

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Asia95
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: piątek 22 wrz 2023, 12:25

Przyłącze wody na terenie lasu

Post autor: Asia95 »

Cześć,

Chce zrobić przyłącze wody pod dom- sytuacja wyglada tak ze nie mamy za dużego wyboru odnośnie podłączenia - obok są rodzice wiec chcieliśmy się przekopać przez ich działkę i podłączyć do ich przyłącza - wodociągi wyraziły na to zgodę . Problem jest w tym, ze obok ich domu cos w stylu drogi Leśnej - ale jest to kawałek „ działki „ , w sumie taka górka która biegnie do lasu i na tym terenie 2 m od ploty rodziców oni mają swoje przyłącze . I teraz pytanie jak to załatwić żeby wpiąć się do nich bo to jest niby ten teren leśny - projektantka twierdzi ze może być problem ale z drugiej strony ktoś to przyłącze tam kiedyś zrobił i jest na mapach normalnie .

Nie mamy dużego wyboru bo druga opcja to przecisk na druga stronę ulicy pod jezdnia i rozkopanie połowy działki sąsiadów, którzy raczej się na to nie zgodzą.

Będę wdzięczna za porady
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Przyłącze wody na terenie lasu

Post autor: Piotrek »

Może nie pytać na forum, ale bezpośrednio tych, od których zgoda zależy?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67163
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Przyłącze wody na terenie lasu

Post autor: Capricorn »

Jeśli zaproponujesz przewiert sterowany to może nie będzie problemów, bo nawet drogi nie naruszysz.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2627
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Re: Przyłącze wody na terenie lasu

Post autor: Kuna lesna »

Ja myślę że przekop przez drogę należąca do LP nie powinien być problemem . U mnie na pewno by nie było . Oczywiście zgoda od nadleśnictwa jak najbardziej musi być , opłata na czas przekopu oraz po inwestycji doprowadzenie do stanu przed .
Wiesław
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4746
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 19:30

Re: Przyłącze wody na terenie lasu

Post autor: Wiesław »

Piotrek pisze: piątek 22 wrz 2023, 16:22 Może nie pytać na forum, ale bezpośrednio tych, od których zgoda zależy?
Co do zasady, niezależnie przez czyje grunty trzeba się przewiercić do przyłącza wodnego, potrzebna ich zgoda i później przysługuje właścicielom tego gruntu czynsz za korzystanie z rury... Więc po prostu trzeba się porozumieć z właścicielami obu wariantowych rozwiązań i dowiedzieć się u którego wyjdzie taniej...
Jest tu taka prawidłowość:
- publiczny zarządca drogi pod którą trza by się przewiercić, ma obowiązek naliczać ustalony czynsz, od którego nie odstąpi bo mógłby za to wylecieć z pracy (sam taki czynsz płacę, to wiem);
- zaś prywatny właściciel gdy ma dobry humor nie musi żądać żadnego czynszu, a gdy jest wredny - może chcieć jakichś kosmicznych opłat...
Tylko ty możesz sprawdzić jak to jest w danej lokalizacji.
Awatar użytkownika
malkontent2
leśniczy
leśniczy
Posty: 642
Rejestracja: piątek 18 cze 2021, 16:42

Re: Przyłącze wody na terenie lasu

Post autor: malkontent2 »

Kuna lesna pisze: piątek 22 wrz 2023, 17:24 Ja myślę że przekop przez drogę należąca do LP nie powinien być problemem . U mnie na pewno by nie było . Oczywiście zgoda od nadleśnictwa jak najbardziej musi być , opłata na czas przekopu oraz po inwestycji doprowadzenie do stanu przed .
I opłata za użytkowanie też musi być....
ODPOWIEDZ