mLas Lite nie wczytuje nowych projektów.

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67157
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

mLas Lite nie wczytuje nowych projektów.

Post autor: Capricorn »

Sprawa wygląda tak: Na pokładzie jest mLas 8.3
- miałem wczytany projekt dla całego nadleśnictwa;
- pobrałem aktualny projekt po podziale pewnego pododdziału i tu pierwszy zonk, bo podzielony pododdział pokazał się na mapie w wersji nienaruszonej;
- pobrałem kolejny projekt, tym razem wyłącznie dla mojego leśnictwa i z planami na poprzedni PUL. W tym momencie pojawiło się nowe wydzielenie i stare plany;
- pobrałem i wczytałem ponownie projekt dla całego nadleśnictwa, ale teraz już mapa pokazuje wyłącznie moje i za nic nie chce mi pokazać niczego poza moimi lasami.
- pobrałem dla próby projekt kilku leśnictw dookoła i nadal nic.
No i teraz się zastanawiam - jak usunąć z mapy wszystkie dane dotyczące map leśnych, ewentualnie jak zmusić go do nadpisania danych, bo skubaniec we właściwościach projektu z uporem maniaka nie przyjmuje zaciągniętych projektów?
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
goralniskopienny
początkujący
początkujący
Posty: 211
Rejestracja: niedziela 23 kwie 2017, 14:32

Re: mLas Lite nie wczytuje nowych projektów.

Post autor: goralniskopienny »

Najlepiej wyeksportować dane, wyeksportować pomiary, zapisać kod licencji i usunąć całą aplikację z urządzenia i zainstalować na nowo.
Potem wczytać mapy na nowo.
Ewentualnie podrzucić problem na support na Facebooku taxusa.
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2627
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Re: mLas Lite nie wczytuje nowych projektów.

Post autor: Kuna lesna »

Powinno pomóc tak jak napisał goralnidkopienny.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67157
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: mLas Lite nie wczytuje nowych projektów.

Post autor: Capricorn »

goralniskopienny pisze: poniedziałek 19 cze 2023, 18:18 Ewentualnie podrzucić problem na support na Facebooku taxusa.
Fb nie mam, ale pogadałem telefonicznie z supportem. W wyniku rozmowy spróbowałem wyczyścić wszystkie dane programu i usunąłem katalog mLasu skopiowawszy go wpierw na stanowisko. Niestety na razie nie pomogło. Najwyżej będę musiał ponownie zainstalować program, ale szkoda mi trochę moich danych, bo czort wie, czy gdzieś jeszcze mam dane z poprzedniego operatu, a i prywatnych punktów całkiem sporo miałem.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67157
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: mLas Lite nie wczytuje nowych projektów.

Post autor: Capricorn »

No dobra, wywaliłem w komos wszystko, zapodałem ponownie licencję na piechotę i zadziałało. Teraz muszę na piechotę dodawać moje pomiary. Niestety coś się wzajemnie krzaczy i wyeksportowane przed czyszczeniem pomiary po zaimportowaniu wywalają cały program. Pewnie to one coś brużdżą. No nic, trochę będę się musiał pobawić z przywracaniem funkcjonalności. Grunt, że mapa pracuje jak należy. Szkoda, że nie zadziałało z przywracaniem katalogu bo pewnie miałbym wszystko, ale cóż, nie można mieć wszystkiego...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2627
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Re: mLas Lite nie wczytuje nowych projektów.

Post autor: Kuna lesna »

Znam na to sposób ale na pw
goralniskopienny
początkujący
początkujący
Posty: 211
Rejestracja: niedziela 23 kwie 2017, 14:32

Re: mLas Lite nie wczytuje nowych projektów.

Post autor: goralniskopienny »

Capricorn pisze: poniedziałek 19 cze 2023, 22:33 No dobra, wywaliłem w komos wszystko, zapodałem ponownie licencję na piechotę i zadziałało. Teraz muszę na piechotę dodawać moje pomiary. Niestety coś się wzajemnie krzaczy i wyeksportowane przed czyszczeniem pomiary po zaimportowaniu wywalają cały program. Pewnie to one coś brużdżą. No nic, trochę będę się musiał pobawić z przywracaniem funkcjonalności. Grunt, że mapa pracuje jak należy. Szkoda, że nie zadziałało z przywracaniem katalogu bo pewnie miałbym wszystko, ale cóż, nie można mieć wszystkiego...
Spróbuj pobrać starszego mlasa i tam zaciągnąć projekty i wyeksportować do nowego.
Ewentualnie jak miałeś dodane do szkicownika leśniczego to ze szkicownika wszystko wyeksportować
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2627
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Re: mLas Lite nie wczytuje nowych projektów.

Post autor: Kuna lesna »

Coś w ten deseń 😁
ODPOWIEDZ