Problem z świerkami srebrnymi

Szkodniki, pożyteczna fauna, profilaktyka i zwalczanie...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
asaledr
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: sobota 18 gru 2021, 02:31

Problem z świerkami srebrnymi

Post autor: asaledr »

Witam,

Posadziłem na wiosnę na podwórku z 20 świerków srebrnych. Nie dawałem im nawozu, ale patrzę w sobotę jakieś takie blade się robią bez koloru, smutno wyglądały. Więc dałem im nawozu do niebieskich iglaków. Ale teraz tak myśle może to jakaś choroba jakiś grzyb albo jakieś robaki?

Bo dziwne że 20 wygląda dokładnie tak samo słabo które rosną w tym miejscu, a z drugiej strony działki też posadziłem 5 w tym samym czasie i są ok.

Ziemia wszędzie była dobra dawana, dobrze było kopane, a korzenie miały na prawdę spore. Kupiłem z plantacji sprawdzonej. 60 cm wysokości taki świerk.

Może trzeba szybko czymś opryskać? tylko czym? bo nie wiadomo czy to jakiś pędziorek, mszyca czy grzyb? Bo nic tam specjalnego na igłach nie widać, po prostu kolor tracą blade się robią, lekko żółtawe już. Może odżyją po nawozie, ale może profilaktycznie im coś dać oprysku
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Re: Problem z świerkami srebrnymi

Post autor: Naj »

Może sucho mają
asaledr
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: sobota 18 gru 2021, 02:31

Re: Problem z świerkami srebrnymi

Post autor: asaledr »

Niby nie jest sucho ziemia jest wilgotna ja jak się wbije szpadel. Zresztą pare metrów dalej mam sadzone w tym samym czasie i są ok, bardzo ładne niebieski kolor wszystko itp
ODPOWIEDZ