Najlepszy "fake news" ostatnimi czasy...

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104732
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Najlepszy "fake news" ostatnimi czasy...

Post autor: Piotrek »

W mediach społecznościowych zawrzało. Ktoś wstawił informację, że od 1 listopada opony zimowe są obowiązkowe, a za ich nieposiadanie będzie mandat 1000 złotych. I że Policja już się szykuje do kontroli...
Ciekaw jestem ile osób się na to nabierze bo, patrząc na reakcję mojej żony, ktoś na pewno poleci zmieniać opony w tempie ekspresowym. A nie każdy ma pod ręką człowieka, który takiego "newsa" sprawdzi w sieci. Ja sprawdziłem i oto co pisze portal branży oponiarskiej "ŚwiatOpon.info":
Polskie przepisy nie przewidują czegoś takiego jak obowiązek wymiany opon na sezonowe. Nie istnieje konkretna, graniczna data ani precyzyjnie określone warunki pogodowe do takiej wymiany. Za jazdę na oponach letnich zimą nie można więc zostać ukaranym mandatem karnym. Tyle że jazda na takim ogumieniu w trudnych warunkach zimowych jest po prostu niebezpieczna!
Dodatkowo przeczytamy tam, że nie ma też obawy o ukaranie jeśli mamy w autku opony wielosezonowe.
Żeby być w zgodzie z prawdą nadmienię, że istnieją w Europie kraje, gdzie rzeczywiście jazda na oponach zimowych w pewnych okresach lub określonych sytuacjach jest obowiązkowa. Oto mapka zaczerpnięta z serwisu oponeo.pl:
Obrazek
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ