Nowe wytyczne Lasów Państwowych - sprzedaż drewna opałowego.

Drewno, klasyfikacja, pomiar, obrót, sprzedaż drewna...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Nowe wytyczne Lasów Państwowych - sprzedaż drewna opałowego.

Post autor: Piotrek »

bynajmniej pisze: czwartek 01 wrz 2022, 10:23A co z mieszkańcami blokowisk w których mieszka ok.1/3 mieszkańców Polski gdzie w większości ciepłownie opalane są węglem?
Wyjaśniłem wyżej...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

bynajmniej
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1768
Rejestracja: wtorek 03 sie 2021, 19:40

Re: Nowe wytyczne Lasów Państwowych - sprzedaż drewna opałowego.

Post autor: bynajmniej »

OK, nareszcie załapałem.
bynajmniej
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1768
Rejestracja: wtorek 03 sie 2021, 19:40

Re: Nowe wytyczne Lasów Państwowych - sprzedaż drewna opałowego.

Post autor: bynajmniej »

Dzisiaj jest nowelizacja ustawy węglowej. Tak, że nie była dobrą ustawą że tak szybko jest zmieniana Panie Piotrze.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Nowe wytyczne Lasów Państwowych - sprzedaż drewna opałowego.

Post autor: Piotrek »

bynajmniej pisze: piątek 02 wrz 2022, 08:18Dzisiaj jest nowelizacja ustawy węglowej. Tak, że nie była dobrą ustawą że tak szybko jest zmieniana Panie Piotrze.
A czy ja mówiłem, że jest dobra? Generalnie uważam, że "wpompowywanie" pieniądza na rynek w sytuacji inflacji przekraczającej 15% jest złym pomysłem i działaniem wrogim państwu. No ale idą wybory i najprościej jest kupić sobie głosy, bo liczyć na to, że jakiekolwiek argumenty i programy przysporzą głosów byłoby kretynizmem. I kolejne manipulacje przy tej ustawie nie służą innemu celowi, jak kupienie kolejnych grup wyborców.
Moje uwagi i wyjaśnienia odnoszą się wyłącznie do zapisów "jak są", bo możemy stosować tylko prawo ustanowione ustawą, a nie naszymi "widzimisiami". I nie było to prawo głupie - było i jest niesłuszne z punktu widzenia dobra Polski ale nie głupie. I nie głupi ludzie je stworzyli tylko polityczne cwaniaki, które niezależnie od stanu społeczeństwa i gospodarki będą się dobrze bawić i pławić w dobrobycie.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

bynajmniej
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1768
Rejestracja: wtorek 03 sie 2021, 19:40

Re: Nowe wytyczne Lasów Państwowych - sprzedaż drewna opałowego.

Post autor: bynajmniej »

Piotrze! W części zgadzam się z Twoim powyższym postem ale również nie zmienia to mojego zdania, że prawo jest tworzone pod wybory, bezmyślnie i przez ludzi bez stosownej wiedzy. Jeżeli twórcy ustawy w tak krótkim czasie ją nowelizują to wiedzą, że stworzyli gniota który im nie przynosi korzyści.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Nowe wytyczne Lasów Państwowych - sprzedaż drewna opałowego.

Post autor: Piotrek »

Twoje założenie jest błędne. Oni nie wiedzą, oni się dopiero dowiedzieli gdy opublikowali ustawę. Reakcje społeczne (wyartykułowane przez media) uświadomiły im, że o pewnej grupie odbiorców zapomnieli. Co śmieszniejsze - o grupie, która sami stworzyli namawiając ludzi do zmiany systemów ogrzewania.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

wujek12
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 270
Rejestracja: środa 16 gru 2009, 21:52

Re: Nowe wytyczne Lasów Państwowych - sprzedaż drewna opałowego.

Post autor: wujek12 »

Sytuacja w naszym Kraju jest nadzwyczajna w związku z wojną na Ukrainie, rządowi naszemu zostało bardzo mało czasu do zapewnienia nam ciepła w okresie zimy. Rząd w takiej sytuacji powinien natychmiast wprowadzić w Lasach Państwowych, sprzedaż reglamentowaną w sposób ratalny drewna małowymiarowego i średniowymiarowego na poszczególne piece. Taką sugestię podaję schematycznie, szczegóły techniczne takiego zabezpieczenia w drewno na opał powinien rząd ustalić szybko z fachowcami, nawet z tego forum.Przypuszczam,że zaraz wybuchnie krytyka tej mojej sugestii z powoływaniem się na różne ustawy związane z ochroną przyrody a nawet,że to doprowadzi do prywatyzacji LP.
wujek12
bynajmniej
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1768
Rejestracja: wtorek 03 sie 2021, 19:40

Re: Nowe wytyczne Lasów Państwowych - sprzedaż drewna opałowego.

Post autor: bynajmniej »

Nie wiem dlaczego LP nie zwiększają planu pozyskania grubizny na bieżący rok, praktycznie nie ma co sprzedawać przy założeniu pełnego wykonania umów. Sami tworzymy sobie negatywną opinie w środowisku. Już nie wiadomo jak rozmawiać z kupcami bo nie wolno powiedzieć, że grubizny opałowej nie ma.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Nowe wytyczne Lasów Państwowych - sprzedaż drewna opałowego.

Post autor: Piotrek »

wujek12, centralne planowanie, regulowane ceny ustalane w Warszawie już przerabialiśmy. Przypominam ci, że takie praktyki doprowadziły do kompletnej ruiny socjalistycznej gospodarki i ekonomii.
bynajmniej, w polskich lasach wycina się co roku około 55% przyrostu rocznego. Sądzisz, że można więcej bez uszczerbku dla przyszłości lasów w Polsce?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

bynajmniej
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1768
Rejestracja: wtorek 03 sie 2021, 19:40

Re: Nowe wytyczne Lasów Państwowych - sprzedaż drewna opałowego.

Post autor: bynajmniej »

Zwiększenie planu pozyskania w ramach obowiązującego pul, bez ich aneksowania chyba, że są takie potrzeby spowodowane klęskami. W sporządzanych planach pozyskania i sprzedaży często zmniejsza się pozyskanie opału aby uzyskać planowaną średnią cenę, jest okazja aby uporządkować stan sanitarny i zrobić porządek. Oczywiście w nadleśnictwach które są w ostatnim lub przedostatnim roku obowiązywania pul zwiększenie takie jest niemożliwe.
bynajmniej
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1768
Rejestracja: wtorek 03 sie 2021, 19:40

Re: Nowe wytyczne Lasów Państwowych - sprzedaż drewna opałowego.

Post autor: bynajmniej »

I jeszcze jedno, GenDyr powinien zwołać huczną konferencje telewizyjną i ogłosić, że zwiększ pozyskanie ze względu na sytuacje energetyczną o 2 czy 3 mln.mp co dawałoby w 80% nadleśnictw zwiększenie planu przeciętnie o około 2- 3 000m3 w nadleśnictwie. Taka ilość dla nadleśnictwa to pryszcz.
Ale PIJAR Wiekopomny.
Takie zwiększenie szanowny Piotrze nie ma żadnego związku z przyrostem i uszczerbkiem dla przyszłości lasów a pokazałoby , że leśnicy są ze społeczeństwem
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77499
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Re: Nowe wytyczne Lasów Państwowych - sprzedaż drewna opałowego.

Post autor: drwalnik »

... ze spacerów po lesie widzę, że masa ta znalazłaby się z tych co już leży na gruncie, bez płacenia za pozyskanie i zrywkę
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5473
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Re: Nowe wytyczne Lasów Państwowych - sprzedaż drewna opałowego.

Post autor: Blues Brothers »

Taka masa na leśnictwo to pryszcz 🤣
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Nowe wytyczne Lasów Państwowych - sprzedaż drewna opałowego.

Post autor: Piotrek »

Obawiam się, że nie bierzecie pod uwagę firm handlujących opałem. "Łykną" wszystko i narobią wielkiego hałasu, że LP im umyślnie nie dają tyle ile potrzeba. I tak się skończy ten "leśny Wiekopomny PIJAR"...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

bynajmniej
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1768
Rejestracja: wtorek 03 sie 2021, 19:40

Re: Nowe wytyczne Lasów Państwowych - sprzedaż drewna opałowego.

Post autor: bynajmniej »

Nie mam nic wspólnego z osobami do których zwracano się na „wy”. A to powinna być pula detaliczna dla osób fizycznych. Jak GenDyr tak zrobi jestem przekonany , że obsypią go orderami.
A to wymyśliłem ja, leśniczy III stopnia( trener Jarząbek).
Awatar użytkownika
malkontent2
leśniczy
leśniczy
Posty: 627
Rejestracja: piątek 18 cze 2021, 16:42

Re: Nowe wytyczne Lasów Państwowych - sprzedaż drewna opałowego.

Post autor: malkontent2 »

Piotrek pisze: piątek 02 wrz 2022, 14:07 wujek12, centralne planowanie, regulowane ceny ustalane w Warszawie już przerabialiśmy.
Toż mamy tak nadal....
Awatar użytkownika
malkontent2
leśniczy
leśniczy
Posty: 627
Rejestracja: piątek 18 cze 2021, 16:42

Re: Nowe wytyczne Lasów Państwowych - sprzedaż drewna opałowego.

Post autor: malkontent2 »

Piotrek pisze: piątek 02 wrz 2022, 14:07
bynajmniej, w polskich lasach wycina się co roku około 55% przyrostu rocznego.
:D
Awatar użytkownika
malkontent2
leśniczy
leśniczy
Posty: 627
Rejestracja: piątek 18 cze 2021, 16:42

Re: Nowe wytyczne Lasów Państwowych - sprzedaż drewna opałowego.

Post autor: malkontent2 »

bynajmniej pisze: piątek 02 wrz 2022, 15:29 I jeszcze jedno, GenDyr powinien zwołać huczną konferencje telewizyjną i ogłosić, że zwiększ pozyskanie ze względu na sytuacje energetyczną o 2 czy 3 mln.mp co dawałoby w 80% nadleśnictw zwiększenie planu przeciętnie o około 2- 3 000m3 w nadleśnictwie. Taka ilość dla nadleśnictwa to pryszcz.
Po pierwsze, jest zdjęta z kolejnych lat PUL, a żyć trzeba będzie (z mniejszym przychodem).
Po drugie, ile z tych 2-3 mln m3 stanowi S4? 200 tys m3? Sugerujesz, żeby ciąć W w opał?
Po trzecie, komu sprzedasz pozostałą masę (W, S itp)?
Po czwarte, aneksujesz umowy z ZUL w oparciu o "siłę wyższą"?
Awatar użytkownika
malkontent2
leśniczy
leśniczy
Posty: 627
Rejestracja: piątek 18 cze 2021, 16:42

Re: Nowe wytyczne Lasów Państwowych - sprzedaż drewna opałowego.

Post autor: malkontent2 »

drwalnik pisze: piątek 02 wrz 2022, 15:36 ... ze spacerów po lesie widzę, że masa ta znalazłaby się z tych co już leży na gruncie, bez płacenia za pozyskanie i zrywkę
Chetnych na pozyskanie PKN nie ma (więcej niż dotychczas).
Awatar użytkownika
malkontent2
leśniczy
leśniczy
Posty: 627
Rejestracja: piątek 18 cze 2021, 16:42

Re: Nowe wytyczne Lasów Państwowych - sprzedaż drewna opałowego.

Post autor: malkontent2 »

bynajmniej pisze: piątek 02 wrz 2022, 16:07 Nie mam nic wspólnego z osobami do których zwracano się na „wy”. A to powinna być pula detaliczna dla osób fizycznych. Jak GenDyr tak zrobi jestem przekonany , że obsypią go orderami.
A to wymyśliłem ja, leśniczy III stopnia( trener Jarząbek).
Wprowadzisz przydziały? Limity? Bazę danych kupujących? W tym roku mieliśmy dotychczas 1026 klientów (unikalnych), którzy kupili 10056 m3 drewna opałowego, plan sprzedaży detalicznej zakładał 7500 m3. Rok i dwa lata temu dawałem upusty na zakup S4, teraz wielkie larum.... Zrozumcie, klienci chcą naszego drewna, bo po prostu jest tanie.... I nagle przeprosili sie :) Gwoli wyjaśnienia, mam piec na ekogroszek :)
ODPOWIEDZ