Zainteresowany zdobyciem dyplomu z leśnictwa?

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
YekinKebo
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 02 wrz 2021, 06:57

Zainteresowany zdobyciem dyplomu z leśnictwa?

Post autor: YekinKebo »

Zastanawiam się nad zdobyciem dyplomu z leśnictwa i mam tylko kilka pytań!

Wcześniej chciałem uczęszczać do szkoły nauk o zwierzętach, ale ostatnio zdałem sobie sprawę, że większość prac w tej dziedzinie ma wiele wspólnego z hodowlą przemysłową i rolnictwem. Natomiast ja szukam kariery z dużą ilością pracy na świeżym powietrzu i rąk, która naprawdę ma pozytywny wpływ na Ziemię i jej stworzenia!

Mądra edukacja, jaka jest najlepsza ścieżka? W tym roku jestem studentem pierwszego roku studiów i obecnie pracuję na moich Associates of Science. Czy to dobra opcja na pierwsze dwa lata, czy powinienem popracować nad czymś innym? Ustalenie mojej ścieżki edukacyjnej jest teraz naprawdę zniechęcające i mylące, więc każda rada byłaby niesamowita.

Jaki jest również dobry sposób na zdobycie doświadczenia zawodowego?

Wszelkie inne informacje, które posiadasz, byłyby bardzo mile widziane!
Aslan123
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2018, 16:43

Re: Zainteresowany zdobyciem dyplomu z leśnictwa?

Post autor: Aslan123 »

Zrób inżyniera (trwa 3,5 roku) na jakiejś uczelni z tradycjami np. SGGW, lepiej chyba omijać te nowsze wydziały leśne. Następnie po uzyskaniu dyplomu - roczny staż w LP, to w zasadzie jedyna ścieżka na uzyskanie doświadczenia zawodowego w leśnictwie.
KUNA TUMAK LEŚNY
początkujący
początkujący
Posty: 70
Rejestracja: piątek 01 paź 2021, 19:34

Re: Zainteresowany zdobyciem dyplomu z leśnictwa?

Post autor: KUNA TUMAK LEŚNY »

Na SGGW to już nie te czasy kadra odmłodzona już jest też inaczej, kiedyś to były czasy chemia na Rakowieckiej oj długie kolejki z tej chemii, botanika, urządzanie, zarządzanie, fizjologia roślin o to było długo, i pozyskiwanie drewna było ciekawe.
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Re: Zainteresowany zdobyciem dyplomu z leśnictwa?

Post autor: Brzost »

KUNA TUMAK LEŚNY pisze: niedziela 03 paź 2021, 11:40 Na SGGW to już nie te czasy kadra odmłodzona już jest też inaczej, kiedyś to były czasy chemia na Rakowieckiej oj długie kolejki z tej chemii, botanika, urządzanie, zarządzanie, fizjologia roślin o to było długo, i pozyskiwanie drewna było ciekawe.
Kadra chyba nie jest młodsza, tylko my się postarzeliśmy ;-)
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Re: Zainteresowany zdobyciem dyplomu z leśnictwa?

Post autor: Fichtel »

KUNA TUMAK LEŚNY pisze: niedziela 03 paź 2021, 11:40 Na SGGW to już nie te czasy kadra odmłodzona już jest też inaczej, kiedyś to były czasy chemia na Rakowieckiej oj długie kolejki z tej chemii, botanika, urządzanie, zarządzanie, fizjologia roślin o to było długo, i pozyskiwanie drewna było ciekawe.
:roll: :roll: :roll:
Ściany płaczu trzeba wymienić. Wiadomo było kto z jakiego roku albo kto poprawia :D :D :D
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Sylvan

Re: Zainteresowany zdobyciem dyplomu z leśnictwa?

Post autor: Sylvan »

YekinKebo pisze: czwartek 02 wrz 2021, 07:00 Zastanawiam się nad zdobyciem dyplomu z leśnictwa i mam tylko kilka pytań!

Wcześniej chciałem uczęszczać do szkoły nauk o zwierzętach, ale ostatnio zdałem sobie sprawę, że większość prac w tej dziedzinie ma wiele wspólnego z hodowlą przemysłową i rolnictwem. Natomiast ja szukam kariery z dużą ilością pracy na świeżym powietrzu i rąk, która naprawdę ma pozytywny wpływ na Ziemię i jej stworzenia!

Mądra edukacja, jaka jest najlepsza ścieżka? W tym roku jestem studentem pierwszego roku studiów i obecnie pracuję na moich Associates of Science. Czy to dobra opcja na pierwsze dwa lata, czy powinienem popracować nad czymś innym? Ustalenie mojej ścieżki edukacyjnej jest teraz naprawdę zniechęcające i mylące, więc każda rada byłaby niesamowita.

Jaki jest również dobry sposób na zdobycie doświadczenia zawodowego?

Wszelkie inne informacje, które posiadasz, byłyby bardzo mile widziane!
Najlepiej zostań meliorantem albo drogowcem.
ODPOWIEDZ