Tabelka do szacunków

Drewno, klasyfikacja, pomiar, obrót, sprzedaż drewna...

Moderator: Moderatorzy

Kubuś Puchatek
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1050
Rejestracja: piątek 27 lis 2020, 17:38

Post autor: Kubuś Puchatek »

Eeee tam!
Instrukcja wyliczania jest? Jest!
Do podstawówki się chodziło? Zapewne tak!
No to przeczytać, zrobić, oddać temu co to chce i zbyte.
I: ile wątków w tym temacie jeszcze będzie?
Może scalić?
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Dobry pomysł. :spoko:

Tematy scalone.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Re: Zrywka po lesie

Post autor: Kuna lesna »

Kuna Tumak pisze:Witam dziś sobota jutro niedziela zatem siedzimy przy tabelkach jak rozumiecie całkowitą zrywke po lesie, wiadomo że zrywka jest po lesie no czasami po polach prywatnych czy gminnych, zatem skoro zrywka całkowita 1000 mb będzie po lesie do składu przy drodze leśnej, z tego po szlaku czasowym 400 i 600 po stałym to rozumiem ze cała jest po lesie.
Po lesie to po pozycji w której wykonujesz ciecia
g
leśniczy
leśniczy
Posty: 529
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:35
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Zrywka po lesie

Post autor: g »

Kuna Tumak pisze:Witam dziś sobota jutro niedziela zatem siedzimy przy tabelkach jak rozumiecie całkowitą zrywke po lesie, wiadomo że zrywka jest po lesie no czasami po polach prywatnych czy gminnych, zatem skoro zrywka całkowita 1000 mb będzie po lesie do składu przy drodze leśnej, z tego po szlaku czasowym 400 i 600 po stałym to rozumiem ze cała jest po lesie.
kolumna F (oznaczona jako 5) - Planowana przeciętna odległość zrywki (całkowita) - wstawiasz 1,0. Kolumna G (oznaczona jako 6) - wstawiasz 0,4.
Kuna Tumak
początkujący
początkujący
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 02 cze 2020, 15:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Kuna Tumak »

A jak całkowita odległość zrywki wynosi 1500 i zrywka będzie się odbywać przez 3 inne oddziały to jest poza pozycją cięć. Odnośnie tabelki w raptularzach w rejstratorze w przypadku całkowitej zrywki po lesie równej całkowitej nie wyświetla się typ nawierzchni, a w tabelce trzeba to wpisać zatem jak mamy już skorygowane okładki raptularzy.
to ja jestem
sylvan2
początkujący
początkujący
Posty: 170
Rejestracja: piątek 12 gru 2008, 21:44

Re: Zrywka po lesie

Post autor: sylvan2 »

Kuna Tumak pisze:Witam dziś sobota jutro niedziela zatem siedzimy przy tabelkach jak rozumiecie całkowitą zrywke po lesie, wiadomo że zrywka jest po lesie no czasami po polach prywatnych czy gminnych, zatem skoro zrywka całkowita 1000 mb będzie po lesie do składu przy drodze leśnej, z tego po szlaku czasowym 400 i 600 po stałym to rozumiem ze cała jest po lesie.
Zrywka po lesie - należy rozumieć wyłącznie zrywkę w granicach wydzielenia, które podlega zabiegowi.
Kuna Tumak
początkujący
początkujący
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 02 cze 2020, 15:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Kuna Tumak »

Ale pytam jak zrywka przebiega przez pozycję na której pozyskujemy, i jeszcze przez 3 inne oddziały to też jest zrywka po lesie.
to ja jestem
g
leśniczy
leśniczy
Posty: 529
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:35
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: g »

sylvan2, mylisz pojęcie zrywki po lesie ze zrywką po szlaku czasowym. Jeśli obok powierzchni gdzie wykonujesz zabieg nie ma stałego szlaku zrywkowego to jest tak jak opisuje Kuna Tumak, W takim przypadku np. może nie być stałego szlaku zrywkowego a są tylko czasowy i wtedy całkowita odległość zrywki jest taka sama jak po czasowym szlaku zrywkowym. W takim przypadku system jedzie po opisie taksacyjnym gdzie jest zabieg, a jeżeli poza tą powierzchnią jest gorzej to można dać współczynnik zwiększający, tak samo jeśli w opisie taksacyjnym powierzchni zabiegu nie ma skałek, rabatowałków itp.
Kuna Tumak
początkujący
początkujący
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 02 cze 2020, 15:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Kuna Tumak »

Dobrze ale ciekawsze jest to że w rejstratorze zapisujemy długość zrywki całkowitą 500 mb i po lesie 500 mb program nie wymaga typu nawierzchni, a w tabelce należy wpisać dlatego coś tu jest trochę innego.
to ja jestem
g
leśniczy
leśniczy
Posty: 529
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:35
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: g »

Kuna Tumak, rozumiem, że w nadleśnictwie dokonano konwersję na nowy katalog a Tobie zainstalowano nową wersję oprogramowania do rejestratora?
Kuna Tumak
początkujący
początkujący
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 02 cze 2020, 15:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Kuna Tumak »

Czy do rejstratora na nową bazę czy ręcznie w Acerze, ale nie rozumiem jednego, zrywka całkowita W 1 km, bo są płyty przy drodze ale S 2mb trzeba zrywać 1,3 km na plac gdzie można to złożyć i jaka jest wtedy odległość, a jeszcze W po lesie cały odcinek i po gruncie, ale S na 0,3 po drodze trochę ulepszonej zatem jak to rozpisać jak wybór jest jeden czy nie należy rozbudować tabelki.
to ja jestem
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

:lol: :lol: :lol:
Awansować kolegę - NATYCHMIAST!!! :wink:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
krzycho
początkujący
początkujący
Posty: 68
Rejestracja: czwartek 17 wrz 2009, 17:32
Lokalizacja: ja jestem????

Post autor: krzycho »

Ja tam bym jeszcze dodał spadki na szlakach czasowych z uwzględnieniem kierunku szlaku stałego i czasowego, ponieważ jeżeli będziemy zrywać na zachód (jak każdy szanujący się leśnik wie, że z tego kierunku w PL przeważają wiatry) to zrywka pod wiatr jest bardziej pracochłonna niż z wiatrem.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

:spoko:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

:spoko:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Kubuś Puchatek
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1050
Rejestracja: piątek 27 lis 2020, 17:38

Post autor: Kubuś Puchatek »

krzycho,
:beer: :beer: :588:
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5471
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Oj z wiatrami, to różnie bywa, szczególnie po fasolce :wink: :|
Kubuś Puchatek
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1050
Rejestracja: piątek 27 lis 2020, 17:38

Post autor: Kubuś Puchatek »

Dlatego do fasolki majeranku się dodaje.
A kiedy to Rosiewicz śpiewał: Wieje wiosna od.........
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

Drzewiej metoda podłoga sufit dawała wynik w granicach dopuszczalnego błędu. Dziś po wyliczeniach zgodnie z instrukcją będziemy musieli szczegółowo wyznaczać szlaki, znakami drogowymi bo jak ZUL zboczy ze szlaku to może po złych nachyleniach zrywać i cała prace psu w d*pę.
Kuna Tumak
początkujący
początkujący
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 02 cze 2020, 15:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Kuna Tumak »

A jak wpisujecie procent drewna WDP czy łącznie jako klasa D jak dawniej czy jako osobny sortyment, czyli jak kiedyś miało być 70% klasy D, a teraz 50 WDp i 20 D czy inaczej to wprowadzacie.
to ja jestem
ODPOWIEDZ