Generał nie zdzierżył...

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Piotrek pisze:też miałem 95% zniżki
Ja czekam, puki co cierpliwie. Po raz pierwszy w zasobach zbędnych się pojawiłem w 2016.
Oprócz Naja ktoś mnie może jeszcze tu rozjedzie? :|
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Wiesław
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4746
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 19:30

Post autor: Wiesław »

Piotrek pisze:Będziecie mnie bronić przed nagonką jakby co?
Oczywiście że nie będziemy. Przecież więcej satysfakcji będziemy mieli z krytyki Twej "niskiej moralnie postawy"...
:lol:
I szkoda, że nie mogę jeszcze skrytykować Górala... :evil:
Bardzo mi przykro...
- zapamiętałem ten tekst z jakiegoś kabaretu...
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Naj też ma 95% i czeka na jakąś leśniczówkę/gajówkę. Cholera... w Suszu była. Do 11 marca... :placze: No, i emerytów moralność nie dotyczy...
Dajcie cynk, jakby co... :roll:
Tygrysek

Post autor: Tygrysek »

Piotrek pisze:Przyznałem się już w innym wątku, że też miałem 95% zniżki. Będziecie mnie bronić przed nagonką jakby co? :)
A Obajtek drogę Ci wybudował. Nie martw się. Pamiętamy 😉
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Nie będę się krył... :roll:
Wprawdzie nie 95 ale mniej.
A tak na marginesie to ostatnio przychodziło kilka ofert na maila z ofertami sprzedaży.
Niestety ja je kasowałem, więc nie mogę podać gdzie to było.
P.S. Jest taki zapis w ustawie, to się go stosuje. Nagonka jest. Może inne zawody z "przywilejami" też się kiedyś załapią na świecznik. :wink:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Wiesław pisze:szkoda, że nie mogę jeszcze skrytykować Górala...
Ja tam nikomu radości skąpił nie będę i jak tylko stałbym się właścicielem a nie najemcą to zamelduję.
Wiesław pisze:zapamiętałem ten tekst z jakiegoś kabaretu
Przepraszam państwa – to państwa? (…) Zachował się bardzo nieprzyzwoicie! Pozbawił mnie posiłku! (…)
– Bardzo mi przykro. Inżynier Mamoń jestem.
– Bardzo mi przykro – Sidorowski.
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104859
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Wiesław pisze:więcej satysfakcji będziemy mieli z krytyki Twej "niskiej moralnie postawy"...
No ładnie, nie dość, że nie urosłem to jeszcze i postawę moralną mam niskiego lotu...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Tygrysek

Post autor: Tygrysek »

Dyrektor Lasów Państwowych kupił od tej firmy dom za 5 proc. wartości. Zapłacił 9,4 tys. zł

Ten fragment nie brzmi dobrze - za Onet.pl:
Nieruchomości mogą nabywać niektórzy pracownicy Lasów, ale pod ściśle określonymi warunkami. Według przepisów przyjętych w 2016 r. leśnicy mogli wnioskować o wykup nieruchomości, których wartość nie przekraczała 100 tys. zł netto. Lokal, który chciał nabyć dyrektor miał wartość księgową netto 101,04 tys. zł. - zgodnie z prawem Nadleśnictwo nie powinno więc sprzedawać tej nieruchomości.

Konieczny w listopadzie 2019 r. zmienił limit, pozwalając na składanie wniosków na posiadłości, których wartość wynosi 150 tys. zł netto. Decyzja ta została cofnięta 9 stycznia 2020 r. — w przepisach znów pojawił się limit 100 tys. netto.
Cóż, poczekajmy na oficjalne stanowisko w sprawie.
Awatar użytkownika
Argon
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4576
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:44
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Argon »

Ja nie kupiłem ale kolejarze, pracownicy PGR i jeszcze pewnie wielu przedstawicieli innych zawodów kupiło z podobną bonifikatą.
... czasami mam wrażenie, że przeciętny Polak uważa, że jak jego sąsiad złamie nogę, to jemu się będzie lepiej chodzić. Kayah
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3712
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

Tygrysek pisze:Dyrektor Lasów Państwowych kupił od tej firmy dom za 5 proc. wartości. Zapłacił 9,4 tys. zł

Ten fragment nie brzmi dobrze - za Onet.pl:
Nieruchomości mogą nabywać niektórzy pracownicy Lasów, ale pod ściśle określonymi warunkami. Według przepisów przyjętych w 2016 r. leśnicy mogli wnioskować o wykup nieruchomości, których wartość nie przekraczała 100 tys. zł netto. Lokal, który chciał nabyć dyrektor miał wartość księgową netto 101,04 tys. zł. - zgodnie z prawem Nadleśnictwo nie powinno więc sprzedawać tej nieruchomości.

Konieczny w listopadzie 2019 r. zmienił limit, pozwalając na składanie wniosków na posiadłości, których wartość wynosi 150 tys. zł netto. Decyzja ta została cofnięta 9 stycznia 2020 r. — w przepisach znów pojawił się limit 100 tys. netto.
Cóż, poczekajmy na oficjalne stanowisko w sprawie.
Oficjalne Dyrektor stanowisko przeslał w oświadczeniu.

A ja przypominam klasyka...
Obrazek
Nadziejka
początkujący
początkujący
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 cze 2020, 16:35

Post autor: Nadziejka »

Ja myślałam, że dyrektorowi przysługuje służbowe mieszkanie i nie może innego kupić. A to jest zupełnie inaczej :)
Tygrysek

Post autor: Tygrysek »

Mi dwukrotnie odmówiono i bardzo troszczono się o to, żebym przy okazji zmiany miejsca pracy na pewno opuścił wynajmowany dotychczas lokal (w budynku stanowiącym już współwłasność), więc mam podstawy by uważać, że warunki najmu i sprzedaży na przestrzeni lat nie były takie same dla wszystkich pracowników LP.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77494
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... "wszystkie zwierzęta są równe, ale..."
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Tygrysek pisze: Ten fragment nie brzmi dobrze - za Onet.pl:
Nieruchomości mogą nabywać niektórzy pracownicy Lasów, ale pod ściśle określonymi warunkami. Według przepisów przyjętych w 2016 r. leśnicy mogli wnioskować o wykup nieruchomości, których wartość nie przekraczała 100 tys. zł netto. Lokal, który chciał nabyć dyrektor miał wartość księgową netto 101,04 tys. zł. - zgodnie z prawem Nadleśnictwo nie powinno więc sprzedawać tej nieruchomości.

Konieczny w listopadzie 2019 r. zmienił limit, pozwalając na składanie wniosków na posiadłości, których wartość wynosi 150 tys. zł netto. Decyzja ta została cofnięta 9 stycznia 2020 r. — w przepisach znów pojawił się limit 100 tys. netto.
A to ciekawe. Bo nadleśnictwo Susz w tym miesiącu sprzedawało osadę o wyższej wartości...

Tygrysek

Post autor: Tygrysek »

Może tu o jakąś wartość księgową chodzi? Ja tuman jestem i nie znam się na pieniądzach, to nie wiem.
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Naj pisze:w przepisach znów pojawił się limit 100 tys. netto.
To niech mi ktoś zacytuje ten przepis. Jakieś zawoalowane wytyczne może i były, ale to wszystko.
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Wiesław
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4746
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 19:30

Post autor: Wiesław »

Piotrek pisze:mam niskiego lotu...
Nie podejrzewałem, żeś lotnik... :wink:
Ale nie marudź, jak się nisko leci, to nie zlokalizują Cię radary wroga... 8)
Wiesław
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4746
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 19:30

Post autor: Wiesław »

Tygrysek pisze:Może tu o jakąś wartość księgową chodzi?
A może chodzi o to, że do pewnej kwoty wartości obiektu sprzedaje się go bez przetargu aktualnemu użytkownikowi, zaś powyżej tej kwoty jest ogłaszany przetarg i każdy może złożyć ofertę (także Naj)... a bonifikata dla uprawnionych to wtedy sprawa wtórna...
Wiesław
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4746
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 19:30

Post autor: Wiesław »

Tygrysek pisze:leśnicy mogli wnioskować o wykup nieruchomości, których wartość nie przekraczała 100 tys. zł netto. Lokal, który chciał nabyć dyrektor miał wartość księgową netto 101,04 tys. zł.
101,04 tys to raczej brutto, a netto to wyszło z bonifikatą (9,5 tys. zł.)... 8)
Kubuś Puchatek
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1050
Rejestracja: piątek 27 lis 2020, 17:38

Post autor: Kubuś Puchatek »

A czy onet podaje jakąś sygnaturę czy tylko nie wiadomo co?
I czy tenże onet ( i inni) wiedzą ilu kupiło nieruchomości z taką zniżką? A tylko lesnicy się uwłaszczają? Zupełnie inną sprawą jest, że jakoś pewne osoby mogą kupić, a inne nie. Nawet jeśli mieszkanie nie jest niezbędne. I dopiero jak człowiek jest wyeksploatowany i zbędny, to może, z łaski. Z działką często biegnącą po opasce budynków i oddzielony od drogi 2-3 metrowym pasem "lasu."
ODPOWIEDZ