Generał nie zdzierżył...

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

góral bagienny pisze:To niech mi ktoś zacytuje ten przepis. Jakieś zawoalowane wytyczne może i były, ale to wszystko.
To nie był mój tekst. Cytowałem za wyrośniętym kocurem w prążki a on za jakimś portalem chyba... 8)
A portal powtarzał list radnego... :roll:
Kubuś Puchatek
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1050
Rejestracja: piątek 27 lis 2020, 17:38

Post autor: Kubuś Puchatek »

I tak to z reguły leci: jedna pani drugiej pani... trzecia podsłuchała o d siebie dodała i maaaamy aferę!!!!
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Lepiej się rozglądajcie i dawajcie cynk Najowi :lol: Wg ZUSu musi się spieszyć... :roll:
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

góral bagienny pisze:]To niech mi ktoś zacytuje ten przepis. Jakieś zawoalowane wytyczne może i były, ale to wszystko.
Portal powołuje się na pismo radnego, który podstawę podaje:
... w piśmie Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, dr. inż. Konrada Tomaszewskiego, z dnia 30 listopada 2016 r. (znak spr. EI.160.8.2016), które brzmiały „Wnioski obejmujące nieruchomości, których wartość księgowa netto przekracza 100 tys. zł, nie będą rozpatrywane
i...
Pan Andrzej Konieczny, uchylił obowiązujące ustalenia swojego poprzednika. Trudno nie zauważyć, że wprowadzane w życie pismem dyrektora generalnego Lasów Państwowych Andrzeja Koniecznego z dnia 27.11.2019 r., znak spr. ZI.160.5.2019, nowe zasady zbywania nieruchomości, które obowiązywały pomiędzy 27 listopada 2019 r. a 09 stycznia 2020 r.,
Czy on ma rację, pojęcia nie mam...
Tygrysek

Post autor: Tygrysek »

Afera czy nie afera - teraz już tylko na sąd czekać można.
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Góra pytał o podstawę, tom mu ją zapodał za mediami cytującymi radnego. Przecież te pisma Góral powinien znać ... 8)
doralek
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 06 sie 2009, 14:01
Lokalizacja: pagórki

Post autor: doralek »

Piotrek pisze:Przyznałem się już w innym wątku, że też miałem 95% zniżki. Będziecie mnie bronić przed nagonką jakby co? :)
Ja też miałem zniżkę, przyznaję ze skruchą ....95 % :( :shock:
doralek
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 06 sie 2009, 14:01
Lokalizacja: pagórki

Post autor: doralek »

góral bagienny pisze:
Piotrek pisze:też miałem 95% zniżki
Ja czekam, puki co cierpliwie. Po raz pierwszy w zasobach zbędnych się pojawiłem w 2016.
Oprócz Naja ktoś mnie może jeszcze tu rozjedzie? :|

Poprawny zapis to póki co.

Póki co jest wyrażeniem mowy potocznej wprowadzającym zdanie podrzędne, oznaczające tymczasem, na razie, nadal, jak dotąd, itd.
Póki wywodzi się od póty. Pisownię z użyciem ó stosował już Aleksander Brückner w Słowniku Etymologicznym Języka Polskiego. Oznacza to, że taki zapis jest już uwarunkowany historycznie.

UWAGA: Póki co jest niepoprawnym rusycyzmem – покĂĄ что [wym. poka czto]. Póki jest spójnikiem wprowadzającym zdanie podrzędne i zwykle występuje pojedynczo. Istnieje jednak stałe połączenie póki z dopóki, np. Póty dzban wodę nosi, dopóty się ucho nie urwie.
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21560
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Naj pisze:rudno nie zauważyć, że wprowadzane w życie pismem dyrektora generalnego Lasów Państwowych Andrzeja Koniecznego z dnia 27.11.2019 r., znak spr. ZI.160.5.2019, nowe zasady zbywania nieruchomości, które obowiązywały pomiędzy 27 listopada 2019 r. a 09 stycznia 2020 r.,
Czyli było okienko transferowe ....
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3714
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

Dojna zmiana do kwadratu (...) Zupełnie poza wszelką dyskusją powinien być fakt, że Andrzej Konieczny z racji tego, że wywodzi się z „leśnej elity dobrej zmiany”, zasłużył sobie na szczególne traktowanie. Parafrazując słowa byłej premier Beaty Szydło - "Ta osada leśna mu się po prostu należała”- napisał Grzegorz Zubowicz, były leśnik, w skardze

https://wyborcza.pl/7,177851,26928630,d ... om-od.html

Trzeba będzie im odpowiedzieć w telewizji ojca Rydza.
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3714
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

Rzeczniczka dla WP wyjaśniła dlaczego osada była centrum życiowym... Otóż dyrektor był tam zameldowany, i zarejestrowany u lekarza rodzinnego, a skoro zameldowany to i samochód miał tam zarejestrowany.

Dobrze że WP nie wie o Medicover i kierowcach służbowego auta... źle że prywatną sprawę Andrzeja tłumaczy rzecznik LP.
Awatar użytkownika
oMirek
leśniczy
leśniczy
Posty: 869
Rejestracja: wtorek 03 sty 2012, 21:23

Post autor: oMirek »

Kubuś Puchatek pisze:A czy onet podaje jakąś sygnaturę czy tylko nie wiadomo co?
Takie cóś pokazuje:

Obrazek
Martwe drewno (drzewo) to symbol zła i grzechu, nienawiści. Ks. Tomasz Duszkiewicz
Tygrysek

Post autor: Tygrysek »

Brak górnej części strony - zapewne była tam dekretacja, skoro to wersja „analogowa”. A na podstawie dekretacji i itp. szczegółów można byłoby ustalić źródło wycieku pisma.
kazekpisek
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 419
Rejestracja: poniedziałek 07 gru 2015, 08:41
Lokalizacja: z lasu

Post autor: kazekpisek »

A czy Pan Dyrektor już wcześniej w Lublinie nie nabył mieszkania z zasobów LP. Może ktoś coś z lubelskiej wie więcej na ten temat.
kazekpisek
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

To zameldowanie to uciecha dla wajrakowców... Jaki to ma związek z pracą?
Awatar użytkownika
oMirek
leśniczy
leśniczy
Posty: 869
Rejestracja: wtorek 03 sty 2012, 21:23

Post autor: oMirek »

Tygrysek pisze:Brak górnej części strony - zapewne była tam dekretacja, skoro to wersja „analogowa”. A na podstawie dekretacji i itp. szczegółów można byłoby ustalić źródło wycieku pisma.
Zapewne była i zapewne można było ustalić...
Tylko po co?
Mamy przecież ustawę od dostępie do informacji publicznej. Takie dokumenty nie muszą "wyciekać". Wystarczy o nie umiejętnie poprosić
Martwe drewno (drzewo) to symbol zła i grzechu, nienawiści. Ks. Tomasz Duszkiewicz
Tygrysek

Post autor: Tygrysek »

Żeby poprosić, to trzeba najpierw wiedzieć, o co poprosić i mieć czas, żeby czekać na odpowiedź, która nie musi być błyskawiczna. A temat gorący, więc czasu na czekanie nie ma. To chyba logiczne, że ktoś musiał w tej sprawie „współpracować” z Onet.pl?
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5478
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Sprzedać raz, a wszystko. Skończą się problemy z osadami.
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1543
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

Blues Brothers pisze:Sprzedać raz, a wszystko. Skończą się problemy z osadami.
:spoko:
Tygrysek

Post autor: Tygrysek »

Tak? I może jeszcze nie budować nowych? A co wtedy kupią kolejne pokolenia leśnej szlachty? Mają brać kredyty hipoteczne, jak jakiś plebs?
ODPOWIEDZ