Leśni specjalsi ...

Szkodniki, pożyteczna fauna, profilaktyka i zwalczanie...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Argon
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4576
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:44
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Argon »

Naj pisze:I pod jakim kątem ma być naszyta szmatka na wysokości biustu...
Moim zdaniem ten element jest zbyteczny. To nie jest zgodne z rozporządzeniem MŚ w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia. I do tego niechlujnie umieszczone.
... czasami mam wrażenie, że przeciętny Polak uważa, że jak jego sąsiad złamie nogę, to jemu się będzie lepiej chodzić. Kayah
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Argon pisze:....To nie jest zgodne z rozporządzeniem MŚ....
Istnieje tysiące spraw niezgodnych z zarządzeniami ministrów,. I BP... :P
Awatar użytkownika
Argon
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4576
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:44
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Argon »

Naj pisze:Istnieje tysiące spraw niezgodnych z zarządzeniami ministrów,. I BP...
Eureka
... czasami mam wrażenie, że przeciętny Polak uważa, że jak jego sąsiad złamie nogę, to jemu się będzie lepiej chodzić. Kayah
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104858
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Argon pisze:To nie jest zgodne z rozporządzeniem MŚ w sprawie wzorów mundurów leśnika
Pani nie jest w mundurze. A oznaki, o jakich mówi rozporządzenie, dotyczą tych umieszczanych na mundurze.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

:lol:
Jodełka1989
początkujący
początkujący
Posty: 158
Rejestracja: wtorek 18 sie 2020, 14:56

Post autor: Jodełka1989 »

Cóż za poruszenie wśród kolegów z powodu loga LP. Dla mnie to robienie burzy w szklance wody. Film bardzo przystępny i porusza ciekawy temat. A propos emblematu, widać że pani Dominice Lasy Państwowe leżą na sercu :wink: :wink: Lepszy taki filmik niż ordynarna akcja z podpinaniem tlenu w szpitalu czy oddawaniem osocza przez leśników :lol:
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Argon pisze:...To nie jest zgodne z rozporządzeniem MŚ w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia. I do tego niechlujnie umieszczone.
A ta naszywka jest zgodna z rozporządzeniem? No, i aprobowana przez BP. Wprawdzie naszyta starannie...ale... :evil:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Argon
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4576
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:44
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Argon »

Naj pisze:A ta naszywka jest zgodna z rozporządzeniem?
Piotrek pisze:Pani nie jest w mundurze. A oznaki, o jakich mówi rozporządzenie, dotyczą tych umieszczanych na mundurze.
Wyraźnie wytłuściłem wyraz oznaka bo nie ma takowej w rozporządzeniu. Naszyjmy sobie pełno takich naszywek: https://allegro.pl/oferta/lasy-panstwow ... 7313750185; https://allegro.pl/oferta/naszywka-lasy ... 9220536262; https://allegro.pl/oferta/naszywka-sluz ... 7313728931
na prywatne kurtki, swetry a może i majtki i paradujmy po lesie, mieście.
... czasami mam wrażenie, że przeciętny Polak uważa, że jak jego sąsiad złamie nogę, to jemu się będzie lepiej chodzić. Kayah
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169486
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Naj pisze:Wprawdzie naszyta starannie...ale.
ta akurat jest na rzepy ... :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5468
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

I chyba nie na regulaminowym wdzianku LP :roll:
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Argon pisze:Moim zdaniem ten element jest zbyteczny. To nie jest zgodne z rozporządzeniem MŚ w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia. I do tego niechlujnie umieszczone.
To powiedz mi jaki jest regulamin na skarpetki wydawane w jednej z RDLP jako sort gdzie logo najszlachetniejszej z szlachetnych jest naszywane na skarpety :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Kuna lesna pisze:
Argon pisze:Moim zdaniem ten element jest zbyteczny. To nie jest zgodne z rozporządzeniem MŚ w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia. I do tego niechlujnie umieszczone.
To powiedz mi jaki jest regulamin na skarpetki wydawane w jednej z RDLP jako sort gdzie logo najszlachetniejszej z szlachetnych jest naszywane na skarpety :lol: :lol: :lol:
A to zależy, w którym miejscu. Na podeszwie czy na górnych partiach skarpet? :?: :wink:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Argon
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4576
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:44
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Argon »

To powiedz mi jaki jest regulamin na skarpetki wydawane w jednej z RDLP jako sort gdzie logo najszlachetniejszej z szlachetnych jest naszywane na skarpety
Właśnie przez takie "dziwności" dochodzimy do absurdów. Mój szef dawno temu stwierdził że nie chce widzieć krawatów z kaczkami i sarenkami.
... czasami mam wrażenie, że przeciętny Polak uważa, że jak jego sąsiad złamie nogę, to jemu się będzie lepiej chodzić. Kayah
Awatar użytkownika
Argon
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4576
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:44
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Argon »

Krawaty z leśnymi zwierzątkami też były wydawane w jednej z RDLP jako sort
... czasami mam wrażenie, że przeciętny Polak uważa, że jak jego sąsiad złamie nogę, to jemu się będzie lepiej chodzić. Kayah
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

W szkole leśnej w Tucholi za moich czasów "Kornik" pilnował aby nikt nie miał innych skarpet jak zielone. Ganiali przed 8.00 wszyscy do internatu
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17292
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

Wystarczy popatrzeć na dowolną zbiorową fotografię leśników. Każdy mundur w innym odcieniu, czasem góra i portki też. Portki notorycznie za długie, buty całkiem nie mundurowe itd. Po części to wina zaopatrzenia w sort ale też często niechlujstwo.
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104858
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Argon pisze:Wyraźnie wytłuściłem wyraz oznaka bo nie ma takowej w rozporządzeniu.
Jeśli nie ma w rozporządzeniu to nie jest oznaką podlegającą przepisom tego rozporządzenia.
Argon pisze:Naszyjmy sobie pełno takich naszywek
Dopóki nie naszywasz ich na mundur (bo na niego wolno tylko te wymienione w rozporządzeniu) i dopóki nie naruszają one innych przepisów (np. prawa karnego) możesz chodzić obwieszony jak choinka.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Argon
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4576
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:44
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Argon »

rutbekia pisze:Portki notorycznie za długie, buty całkiem nie mundurowe itd. Po części to wina zaopatrzenia w sort ale też często niechlujstwo.
Dokładnie :!: przede wszystkim za długie portki :evil: Czasami mam wrażenie że niektórzy nie patrzą sobie pod nogi i nie mają lustra w domu :(
Piotrek czepiasz się, łapiesz mnie za słówka i chyba nie zrozumiałeś o co mi chodzi.
... czasami mam wrażenie, że przeciętny Polak uważa, że jak jego sąsiad złamie nogę, to jemu się będzie lepiej chodzić. Kayah
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169486
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Może mają za krótki lustra i nie widzą całej swojej w nich sylwetki ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Sten pisze:Może mają za krótki lustra i nie widzą całej swojej w nich sylwetki ...
W wypadku lustrzycy też jest podobny problem. Nie widać ... tego i owego ... a co dopiero końców nogawek ... :wink:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
ODPOWIEDZ