Dyscyplinarka za błąd w odbiórce o 52,49 zł ?

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krążownik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1014
Rejestracja: wtorek 02 sty 2018, 17:17
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: Krążownik »

Ja mam na taki problem prostą politykę. Widzę odcinek 1,8m nie nadający się specjalnie na tartak to robię odcięcie na 2,4mb na S4 (Czy tam S2AP). Reszta tartak, jak coś jeszcze widać to redukcja. Nie oceni się nigdy na 100% na jak głęboko wchodzi zgnilizna więc nie ma co cudować. Za darmo mniej jedzie, dupy nie nadstawiasz aż tak bardzo. Reklamacja jak się pojawi to cóż, ile ma się takich kłopotliwych przypadków...
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Kuna Tumak pisze:chodzi mi o zgniliznę twardą która w WDP nie jest określona, tylko napisano ze jest dopuszczalna
Przeczytaj jeszcze raz to, co napisałeś. 8)

Zgnilizna twarda jest dopuszczalna. Tak stanowią WT i odbierający drewno nie ma żadnej podstawy do zastanawianie się nad ilością czół, powierzchnią, czy też wielkością takiej wady. Jest dopuszczalna. Koniec tematu.
Kuna Tumak pisze:swoją drogą ciekawi mnie kto kupi np buka czy brzozę całą sztukę ze zgnilizna twardą
Ewentualny nabywca wie doskonale, co kupuje, a leśniczego g. obchodzi, na co klient drewno przeznaczy. Ma obowiązek odebrać drewno tak, jak stanowią WT. Dział Techniczny zajmuje się sprzedażą tego drewna.

Na dzień dzisiejszy mam w lesie ok. trzech transportów drewna WDP. Kto je kupi i na co mnie nie obchodzi. Może z nich popełnić szkutę z drewna rodzimego, sanki, albo jednorożce. Ja drewno produkuję, klient przerabia.
Kuna Tumak pisze:Pan wiedzieć że w WDP zgnilizna twarda nie jest okreslona czy ma występować na czole czy czołach czy sztuce.
Po pierwsze nie "ma" a "może". Po drugie wiem, a po trzecie mam to w dupie. Skoro jest dopuszczalna to "może" występować tak, jak jej się podoba. Nie biorę jej pod uwagę.
Za to biotę pod uwagę długość drewna, a 1,8m absolutnie nie spełnia wymiaru WDP i należy pociąć je w stos, a nie dawać komuś za darmo.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Kuna Tumak
początkujący
początkujący
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 02 cze 2020, 15:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Kuna Tumak »

Tak tylko jak te 1,8mb jest puste lub się z niego wysypuje mursz to po co to jeszcze ciać.
to ja jestem
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104858
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Kuna Tumak pisze:jest puste lub się z niego wysypuje mursz
Nie naciągaj sytuacji - jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy o zgniliźnie twardej (dopuszczalnej), a nagle wyskakujesz z miękką. Zdecyduj się o czym rozmawiamy bo tak to się nie da dojść do żadnych konstruktywnych wniosków...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Kuna Tumak pisze:Tak tylko jak te 1,8mb jest puste lub się z niego wysypuje mursz to po co to jeszcze ciać.
Jeśli nie odetniesz tego odcinka to nie masz najbledszego pojęcia, czy dalej drewno spełnia jakąkolwiek normę, czy też wady uniemożliwiają wymanipulowanie sortymentu. No chyba, że jako jedyny na świecie potrafisz dostrzegać wady ukryte. Poza tym takie drewno powinno pozostać w lesie do naturalnego rozkładu. Nie dosyć, że ma potężną dziuplę, gwoździe resztki po "wysiatce" (cokolwiek to znaczy) to jeszcze jest niewymanipulowane, a na drugim czole nabita płytka... Chciałbym widzieć minę naszych brakarzy na takie cudo... :smiech:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Kuna Tumak
początkujący
początkujący
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 02 cze 2020, 15:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Kuna Tumak »

Panie Piotrek widać że Pan nie wie co to zgnilizna twarda co miękka twarda, po przecięciu szybko robi się murszem lub miekką musi Pan wiedzieć że granica pomiędzy zgnilizną miekka a twardą jest przejściowa.
to ja jestem
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Kuna Tumak, nie przeginaj. Klient zdąży drewno odebrać i przerobić, klient się meblami znudzi, a zgnilizna twarda nadal będzie twarda :lol:

Poza tym zwróć uwagę na jedno - tylko ty bronisz swojej tezy. Wszyscy inni próbują ci uświadomić, że można i trzeba pracować w oparciu o to, co obie strony - nabywcy i sprzedawca ze sobą uzgodnili, więc pomyśl, dlaczego inni potrafią pracować zgodnie z WT, a ty nie.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169486
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Może WT zbyt trudnym językiem popełnione ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104858
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Kuna Tumak pisze:Panie Piotrek widać że Pan nie wie
Faktycznie, zapewne nie mam pojęcia bo z lasu odszedłem na 11 lat przed emeryturą i zapewne nie widziałem i nie manipulowałem takiej ilości zgnilizn jak szanowny kolega. Najlepszy dowód na moje nieuctwo to to, że w życiu nikt mnie o niej nie uczył ani na oczy nie widziałem "zgnilizny miękkiej twardej"...

PS. Pewną pociechę stanowi dla mnie fakt, że pan Robert Kimbar w swojej znakomitej książce "Wady drewna" też o niej nie wspomina. Czyli jest nas dwóch. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Kubuś Puchatek
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1050
Rejestracja: piątek 27 lis 2020, 17:38

Post autor: Kubuś Puchatek »

Piotrek pisze:Czyli jest nas dwóch.
Całe stado raczej.
Awatar użytkownika
Krążownik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1014
Rejestracja: wtorek 02 sty 2018, 17:17
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: Krążownik »

Kuna Tumak pisze:Panie Piotrek widać że Pan nie wie co to zgnilizna twarda co miękka twarda, po przecięciu szybko robi się murszem lub miekką musi Pan wiedzieć że granica pomiędzy zgnilizną miekka a twardą jest przejściowa.
Nosisz ze sobą urządzenia pomiarowe sprawdzające stopień rozkładu celulozy? Jest zgnilizna twarda i zgnilizna miękka. Nie ma zgnilizn twardotwardomiękkich, twardomiękkich, miękkotwardych ale bardziej miękko. Bierzesz kluczyk jak masz wątpliwość, wchodzi to miękka, odbija się to twarda...
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Krążownik pisze:Bierzesz kluczyk jak masz wątpliwość, wchodzi to miękka, odbija się to twarda...
Najprostszym urządzeniem jest ryszpak - wiór się kruszy znaczy mientka, wiór zostaje wiórem znaczy twarda :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Krążownik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1014
Rejestracja: wtorek 02 sty 2018, 17:17
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: Krążownik »

Capricorn pisze:Najprostszym urządzeniem jest ryszpak
Jak kto woli, ja z reguły noszę klucze przy szyi więc łatwo mi po nie sięgnąć. Działać działa i o to chodzi. Z rynszpaku rzadko korzystam więc nie miewam go pod ręką. ;)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Krążownik pisze:Jak kto woli
Oczywiście :) Ja skorzystałem z rady Roberta Kimbara zawartej w książce, o której pisał Piotrek.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Kuna Tumak
początkujący
początkujący
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 02 cze 2020, 15:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Kuna Tumak »

Witajcie mam trochę pięknych zdjęć właśnie przedstawiających na czole zgniliznę miękką, od fazy rozpadu czyli dziura, potem miękka jeszcze w całości potem twarda przechodząca w miękką w zależności od stopnia rozkładu, i twarda całkowita, wszystko zlane w całość i gwiażdziście rozrzucone na czole, teraz nie mam czasu tego wstawić, ale jak to wstawie napiszę jaką wiedze mają wszyscy co brali udział w tej dyskusji.
to ja jestem
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104858
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Kuna Tumak, bardzo pięknie bronisz swej tezy. Niestety wydaje mi się, że wykorzystujesz jakiś jednostkowy przypadek szczególny. Bo przypuszczam, że wiedzę wyniesioną ze szkoły masz podobną do wszystkich obecnych. I starasz się nas przekonać, że ta wiedza jest do niczego w zderzeniu z życiem.
Ja jednak pozostanę przy tym czego nauczyli mnie w szkołach i w pracy.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Kuna Tumak pisze: ale jak to wstawie napiszę jaką wiedze mają wszyscy co brali udział w tej dyskusji.
No i cóż uzyskasz? Jeśli zgnilizna miękka jest rozproszona po powierzchni drewna to chyba nie jest problemem sprawdzić jaką powierzchnię zajmuje. Jeśli zgnilizna jest twarda to przy klasyfikacji drewna WDP tematu nie ma i w ogóle nie bierzesz jej pod uwagę. Interesujesz się tylko długością wałka, średnicą sęków (co by się upewnić, czy nie pozwalają wyciągnąć W0), górną średnicą i powierzchnią zgnilizny miękkiej. Przy czym nawet możesz odliczyć pow. bielu i jeśli odliczysz jego średnicę to nawet nad nim się nie zastanawiasz. Czego byś nie napisał i czego byś nie pokazał, to WT są dla nas wyznacznikiem postępowania.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Kuna Tumak
początkujący
początkujący
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 02 cze 2020, 15:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Kuna Tumak »

Co do mojej wiedzy to w szkole nauczyłem się teorii owszem troszkę tam już zobaczyłem, a najwiekszą wiedze zdobyłem widząc to w terenie podczas pozyskania drewna.
to ja jestem
Kuna Tumak
początkujący
początkujący
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 02 cze 2020, 15:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Kuna Tumak »

W ostatnim GŁ w kąciku brakarskim jest art. o pomiarze długości, a następny bedzie o problemie który poruszam, tak pisze w artykule.
to ja jestem
Kubuś Puchatek
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1050
Rejestracja: piątek 27 lis 2020, 17:38

Post autor: Kubuś Puchatek »

Kuna Tumak pisze:Witajcie mam trochę pięknych zdjęć właśnie przedstawiających na czole zgniliznę miękką, od fazy rozpadu czyli dziura, potem miękka jeszcze w całości potem twarda przechodząca w miękką w zależności od stopnia rozkładu, i twarda całkowita, wszystko zlane w całość i gwiażdziście rozrzucone na czole, teraz nie mam czasu tego wstawić, ale jak to wstawie napiszę jaką wiedze mają wszyscy co brali udział w tej dyskusji.
Ładny dół sobie Waść kopiesz. Ciekawe czy dasz radę, samemu go zasypać? Opublikuj te zdjęcia bo też chciałbym wiedzieć jak wygląda nowa odmiana zgnilizny miękkiej czyli dziura. Twardą całkowitą też chentnie obaczę....
ODPOWIEDZ