Fotooptyczny pomiar drewna.

Drewno, klasyfikacja, pomiar, obrót, sprzedaż drewna...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Fotooptyczny pomiar drewna.

Post autor: j24 »

"W dniu 2 marca 2020 r. w wykonaniu Decyzji nr 8 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 31 stycznia 2020 roku w sprawie ustanowienia Nadleśnictwa Nowe Ramuki, jako jednostki testowej w zakresie wykorzystania „fotooptycznej metody pomiaru miąższości drewna za pomocą aplikacji TIMBETER”, przeprowadzone zostały na terenie nadleśnictwa pierwsze próby i szkolenie praktyczne w zakresie wykonywania pomiarów za pomocą wspomnianego oprogramowania. ..."

https://www.zilp.lasy.gov.pl/aktualnosc ... owe-ramuki
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

Jeszcze trochę i góra dojdzie do wniosku że połowę ludzi można zwolnić bo wszystko samo się robi.
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

tylko kto na nich będzie robił i kogo będą kontrolować...? :wink:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66911
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Problem mieliby kontrolujący, bo kogo kontrolować - producenta softu? :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Sylvan

Post autor: Sylvan »

O sso Wam chozzi? Przecież na terenach poklęskowych tak drewno odbierali :wink:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66911
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

No i super. Problem będą mieli kontrolujący, bo jak wykryją błąd pomiaru jeśli będzie wykonany przez maszynę?
Pamiętam, że całe mnóstwo czasu podczas pełnej kontroli to była jakość odbiórki ze szczególnym uwzględnieniem pomiaru. Teraz ten punkt wypadnie. Dla mnie bomba, bo mierzenie stosów to spory kawał mojej pracy. Oby szybciej weszło wszędzie :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Z drona pomierzą... :roll:
Sylvan

Post autor: Sylvan »

Mnie się zdaje, że to samo się nie zrobi. A co do pomiarów stosów toż przecież wrócił pomiar "na krzyż"?
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66911
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Sylvan pisze:wrócił pomiar "na krzyż"?
A co to za metoda, bo chyba mi umknęła? :roll: Masz na myśli średnią wysokość i średnią szerokość?
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Sylvan

Post autor: Sylvan »

Tak. I stosy można dzielić lubryką.....
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66911
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Gdy wrócę do pracy to chyba trafię do nieba. Ciekawe gdzie tkwi haczyk... ;)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Sylvan

Post autor: Sylvan »

Capricorn pisze:Ciekawe gdzie tkwi haczyk...
? Nie ma haczyka. Tak stanowi norma. A na dokładkę przecież wszyscy musieli certyfikat uzyskać z ich znajomości. :wink:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66911
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

To zbyt piękne, żeby tak nam życie uproszczono. O ile wiem, chłopaki czemuś dalej mierzą stosy nieregularne, bo... innych w lesie nie ma, ale może to tylko przypadek :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Sylvan

Post autor: Sylvan »

Widać pewien brakarz dalej za mocno po swojemu interpretuje. Przecież jak wół stoi. Stos ma mieć równoległe płaszczyzny góra-dół. I do 10m można wpisywać wymiary "przyjęte" /nawet nie średnie/. A jak stos dłuższy to lubryka w garść i po kłopocie.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66911
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Sylvan pisze: Widać pewien brakarz dalej za mocno po swojemu interpretuje.
Nie wiem, nie wiem, ja tam na L4 jestem... :lol: 8)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5477
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Tylko małe stosy. Te duże nadal "dokladniej". :lol:
Sylvan

Post autor: Sylvan »

Jak masz lubrykę to masz same małe stosy przecież. :wink:
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Blues Brothers pisze:Tylko małe stosy. Te duże nadal "dokladniej". :lol:
Ale można tylko z jednej strony. :P
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
ODPOWIEDZ