Sposób na założenie dodatkowych warstw w Mlas light

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Sposób na założenie dodatkowych warstw w Mlas light

Post autor: Kuna lesna »

Ostatnio miałem problem z przekazywaniem pomiarów z Mlas na Szkicownik Leśniczego .
Na Mlas-ie zbieram różne dane pomiarowe i po kilku latach mam ich bardzo dużo . Same transferowanie chodzi ok ,ale za każdym razem ciągnie mi dane z kilku lat ,bo ich nie usuwam na mlasie ( są mi przydatne ). Nie ma możliwości przesłania pojedynczych pomiarów z jednej warstwy .
Udało mi się to rozwiązać tak .
Na Qgis stworzyłem warstwy dodatkowe z rożnymi nazwami np PKT - 1 , LIN - 2 itd .Podczas tworzenia warstw trzeba od razu zaznaczyć dobrze kodowanie . Takie warstwy zaciągam na Mlas i za pomocą "wczytaj z pliku" wchodzą do programu . Pomiary wykonuje na pojedynczych warstwach i takie transferuje do systemu SILP .
Pisze to bo może się komuś przydać .
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

To prawda. Stary Mlas, choć miał wiele wad, umożliwial tworzenie warstw. W nowym tej opcji nie ma, w dodatku rzeczywiście w trakcie eksportu wysyłana jest cała paczka pomiarowa, a nie tylko zaznaczone pliki. Tworzenie warstw na Qgisie to na razie jedyna sensowna opcja. No chyba, że ktoś ma jeszcze stary rejestrator z równie starym Mlasem to na nim można sobie dowolne warstwy dość szybko utworzyć i przenieść do nowego urządzenia, wówczas można pracować w terenie od razu na warstwie o konkretnej nazwie.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
ODPOWIEDZ