Deputat opałowy na kancelarię

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104861
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Capricorn pisze:tylko po co one komu...
Znów zapomniałeś o naczelnej zasadzie pracy biurowej, jaką już wielokrotnie cytowałem:
Każdy urzędnik musi raz do roku coś wymyślić, aby jego przełożony nie pomyślał, iż ów pracownik jest zbędny!
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Kuna Tumak
początkujący
początkujący
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 02 cze 2020, 15:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Kuna Tumak »

Kontrolerzy przyjadą dwanaście razy po jedno mp w miesiącu, tylu ich jest od brakarzy po całe inne inspekcje, a jeszcze są grupy interwencyjne straży leśnej, też przyjadą przecież mają służbowy samochody, i nie ograniczone kilometry.
to ja jestem
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3714
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

... i powód - wykazanie, że pracują i są potrzebni.
Kuna Tumak
początkujący
początkujący
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 02 cze 2020, 15:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Kuna Tumak »

Skoro taki sortyment jak M2 podlega już szczegółowej kontroli, znam przypadek gdzie M2 było mierzone na pozycjach cięć, co uważam za normalne i nie mam do nikogo pretensji, ale najciekawsze jest to że są wytyczne żeby każdy stosik miał swój numer, i jak jest porę konarów rzuconych i co kilkanaście metrów dalej, i przykład 0.2 mp osobny nr, dalej 0,15 mp dalej 0,07 mp i dalej numer i ilość, a jak ktoś pomierzy wszystko całość i obliczy 5mp wszystkiego czyli 1,25 m3 i wprowadzi to pod jednym nr. koniec może mieć duże problemy w pracy, a tak się mówi że lasy są otwarte i dla ludzi, pewnie lepiej było by dać tym ludziom te gałęzie za drobne pieniądze, niż mają palić byle czym, a lasy mają chyba też dbać o emisję substancji szkodliwych do atmosfery. Przez te wszystkie zakazy rygory z M2 w wielu N-ctwach pracownicy zastanawiają się czy w ogóle to dawać do wyróbki. Problem nie dotyczy wszystkich RDLP, są Dyrekcje że kontrola się nie skupia na M2 bo to robią ludzie na własny cel i dobrze, ale są takie gdzie M2 podlega szczegółowej kontroli od pozyskania i wyróbki po wywóz aż do podwórka, na tam to straż juz tylko.
to ja jestem
ODPOWIEDZ