Prawidłowy zapis określający właściciela w EGiB dla gru

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
oper4
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 05 sty 2014, 16:46

Prawidłowy zapis określający właściciela w EGiB dla gru

Post autor: oper4 »

1. Jak prawidłowo winny wyglądać wpisy w EGiB dla działek ew. w zarządzie LP - w polu "podmiot ewidencyjny" - Skarb Państwa-Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe? z "charakterem własności/władania" - (trwały) zarząd?

a w następnym polu "podmiot ewidencyjny" - "Nadleśnictwo X, ul. Y......"?

2. Z jakiego "słowa pisanego" można wywnioskować prawidłowy zapis w EGiB ww. pól dla gruntów w zarz. LP? tylko z rozp. Ministra Rozwoju Regionalnego i budownictwa z dnia 29 marca 2001 r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków?
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Re: Prawidłowy zapis określający właściciela w EGiB dla

Post autor: poreba »

oper4 pisze:1. Jak prawidłowo winny wyglądać wpisy w EGiB dla działek ew. w zarządzie LP - w polu "podmiot ewidencyjny" - Skarb Państwa-Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe? z "charakterem własności/władania" - (trwały) zarząd?
Jakkolwiek zarząd LP nad mieniem SP jest dość trwały, to nie jest to trwały zarząd. Szczególnie wobec treści art. 45 ust. 1 z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami. LP nie mają oddanego mienia w trwały zarząd, a sprawują zarząd - na podstawie art. 4 uol
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Ledwie napisałem, a chyba juz musze prostować.
Tak jak wyżej, uważałem i uczono mnie do wczoraj.
A dziś przeczytałem, że siedmiu mędrców z SN uważa, że PGL LP sprawują trwały zarząd. To widocznie tak jest.
ODPOWIEDZ