Limit kilometrów

Ochrona mienia w Lasach Państwowych...

Moderator: Moderatorzy

Wojtek lesnik
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 26 mar 2019, 19:04

Limit kilometrów

Post autor: Wojtek lesnik »

Proszę o odpowiedz na moje pytanie czy jest coś takiego jak limit kilometrów na samochód straży leśnej? To znaczy czy jest jakaś podstawa prawna ? Doczytałem, że dla służby leśnej jest limit do 1500 km
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Ten limit 1500 km/mc dotyczy jazd samochodem prywatnym używanym do celów służbowych. Straż Leśna jeździ autami służbowymi, więc ów limit ich nie dotyczy.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Wojtek lesnik
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 26 mar 2019, 19:04

Post autor: Wojtek lesnik »

Sten pisze:Ten limit 1500 km/mc dotyczy jazd samochodem prywatnym używanym do celów służbowych. Straż Leśna jeździ autami służbowymi, więc ów limit ich nie dotyczy.

A jest gdzieś taki zapis , że nie dotyczy samochodów służbowych?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Limit na samochody służbowe to jedynie może nadleśniczy swoim zarządzeniem, lub decyzją wprowadzić. Mamy tu paru nadleśniczych, może któryś z nich wypowie się w szczegółach, jak to u niego wygląda.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Limit, o którym pisał Sten dotyczy tego rozporządzenia: Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 25 marca 2002 r. w sprawie warunków ustalania oraz sposobu dokonywania zwrotu kosztów używania do celów służbowych samochodów osobowych, motocykli i motorowerów niebędących własnością pracodawcy
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDe ... 0020270271
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
adams71
początkujący
początkujący
Posty: 85
Rejestracja: środa 01 lut 2017, 22:06

Post autor: adams71 »

Wszystko zależy od Kierownika , on ustala dla każdego limit km.
Wojtek lesnik
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 26 mar 2019, 19:04

Post autor: Wojtek lesnik »

Wiem, że Niektóre posterunki maja wprowadzone limity np. 1500 2000 czy więcej km a niektóre nie maja limitu i tak naprawdę nie wiem z czego to wynika. Rozumiem, że Nadleśniczy decyduje ale czy bierze pod uwagę jakąś postawę prawną?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

A co w przypadku, jak limit wyjeździ się w trzy tygodnie? Do końca miesiąca siedzi się w biurze, czy może wykonuje się patrole piesze ...?
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Wojtek lesnik
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 26 mar 2019, 19:04

Post autor: Wojtek lesnik »

Sten pisze:A co w przypadku, jak limit wyjeździ się w trzy tygodnie? Do końca miesiąca siedzi się w biurze, czy może wykonuje się patrole piesze ...?
Nic tak nie cieszy jak patrol pieszy :lol:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Pono hulajnogi wyrzucają gdziekolwiek. Może przygarniecie... :wink:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

To tylko w stolnicy ... póki co ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

W stolicy zabierają. Policjanci. Z jeżdżenie po pomniku :lol:
Bory5
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1363
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 21:40

Post autor: Bory5 »

Naj pisze:W stolicy zabierają. Policjanci. Z jeżdżenie po pomniku :lol:
I bardzo dobrze... BHP przede wszystkim! :x
"Ja cię nie mogę" - J.K.
borowiak

Post autor: borowiak »

W naszym nadleśnictwie istnieje stosowne zarządzenie określające limit kilometrów. W wypadku przekroczenia go pf komendanta wystepuje o stosowne podwyższenie limitu motywując to rozsądnie, zdarza to się 1-2 razy w roku, głównie w przypadku zabezpieczania imprez na terenie innych jednostek.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

borowiak pisze:W naszym nadleśnictwie istnieje stosowne zarządzenie określające limit kilometrów.
Czy mógłbym jeszcze otrzymać informację po co?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

borowiak

Post autor: borowiak »

Piotrek pisze:Czy mógłbym jeszcze otrzymać informację po co?
Mógłbym uzyskać od Ciebie informację po co nie?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

borowiak pisze:po co nie?
Takiej reakcji akurat po tobie się nie spodziewałem... Ale dobrze, skoro padło pytanie - odpowiem.
Bo samochód służbowy jest takim samym narzędziem jak tokarka czy młotek. Wprowadził byś limit użycia tokarki czy młotka?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

borowiak

Post autor: borowiak »

Nie odczuwam potrzeby tłumaczenia się, ot i tyle.... W przeciwieństwie do Ciebie nie mam tyle czasu na przepychanki słowne. Padło pytanie, odpowiedziałem. Tyle w temacie.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Aha. W porzo. Przepraszam za zmarnowanie czasu.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Bory5
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1363
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 21:40

Post autor: Bory5 »

borowiak pisze:
Piotrek pisze:Czy mógłbym jeszcze otrzymać informację po co?
Mógłbym uzyskać od Ciebie informację po co nie?
Każdy nadleśniczy ma prawo wydawać zarządzenia praktycznie jakie chce, mające mu i jego podwładnym ułatwić/skomplikować życie. Można nawet kazać rozliczać spinacze biurkowe co do sztuki. Tylko po co? Odnośnie tematu, to naprawdę nie widzę żadnego sensu wydawania zarządzenia wprowadzającego limit kilometrów do przejechania samochodem służbowym przez straż leśna w danym miesiącu. Miesiąc miesiącowi nierówny. A jak braknie kilometrów to co? Należy pisać podania o zwiększenie? To może jeszcze jeśli tych kilometrów zostanie należy napisać wyjaśnienie dlaczego nie zostały wykorzystane? Niepotrzebna papierkologia i tyle.
"Ja cię nie mogę" - J.K.
ODPOWIEDZ