Przyjęcia do pracy w LP

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

Sylvan

Przyjęcia do pracy w LP

Post autor: Sylvan »

Może dziwnie zabrzmi, ale spytam.
Czy są jakieś przepisy regulujące przyjęcia nowych pracowników do pracy w LP?
Czy nadleśniczy może zakazać przyjmowania podań o pracę, czy też każde podanie powinno być przyjęte i rozpatrzone?
Na razie tyle.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jak przy każdych przyjęciach wszędzie - jeśli nie ma etatów to nie ma przyjęć. Nadleśniczy nie musi tego zakazywać specjalnym zarządzeniem czy też poleceniem.
Jednak jeśli chodzi o podania o pracę to wydaje mi się, że przyjąć trzeba każde i co najwyżej udzielić w ustawowym terminie odpowiedzi negatywnej. Ale tutaj niech się wypowie ktoś obeznany z przepisami i praktyką w kadrach.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Sylvan

Post autor: Sylvan »

Cieszę się, że chociaż to samo nam się wydaje. A w rzeczywistości na stronie jednego z nadleśnictw znalazłem formułkę "W związku z tym, że nie prowadzimy rekrutacji pracowników, nie odpowiadamy na nadesłane życiorysy i podania o pracę. Ze względu na RODO dokumenty przesłane do nas w formie papierowej będą niszczone. "
Proste , klarowne. Żeby nie było: Na stronach innych nadleśnictw (chociaż nie wszystkich) coś podobnego też znalazłem.
Dziwne to mi się wydaje, że w cywilizowanym świecie stosuje się takie praktyki. Wiem, wiem. Zapychanie poczty, koszta odpowiedzi szukającym pracy itp itd. Ale do cholery gdzie tu człowiek?
" nie prowadzimy rekrutacji.." , no to skąd biorą się nowi pracownicy?
Czy może ktoś wie gdzie są archiwalne rekrutacje?
I pytanie podstawowe: Czy LP mają jakieś zasady przyjmowania do pracy czy nie? Czy musi być ogłoszona rekrutacja na wakat, czy wręcz przeciwnie - nowi pracownicy pojawiają się nie wiadomo skąd?
borowiak

Post autor: borowiak »

Na wpływające od czasu do czasu podania reagujemy w sposób opisany przez Ciebie w poprzednim poście.
Sylvan pisze: " nie prowadzimy rekrutacji.." , no to skąd biorą się nowi pracownicy?
Z prowadzonych od czasu do czasu rekrutacji.....
Sylvan pisze:Czy może ktoś wie gdzie są archiwalne rekrutacje?
W dziale kadr..... I nie tylko, w sieci znajdziesz archiwalne nabory:
http://www.durowo.pila.lasy.gov.pl/aktu ... JEf-LhCc2w
http://www.durowo.pila.lasy.gov.pl/aktu ... tent/nabor
http://www.durowo.pila.lasy.gov.pl/aktu ... pecjalisty
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

a niedługo jeszcze to może będzie:
https://businessinsider.com.pl/twoje-pi ... ce/61bg0q5
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sylvan pisze:w rzeczywistości na stronie jednego z nadleśnictw znalazłem formułkę
I to jest wymagana prawem odpowiedź negatywna. Jakby nie patrzył. Tyle tylko, że wyrażona a priori a nie post factum. Przy okazji oszczędzająca czasu i pieniędzy potencjalnym "podaniodawcom". :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Sylvan

Post autor: Sylvan »

borowiak Podane przez Ciebie linki to chyba takie swoiste perełki. Kilka nadleśnictw sprawdziłem i w sumie nic nie znalazłem (Pomijając nabór na staż w RDLP Piła).
Wygląda na to, że jednak w LP przyjmowanie nowych pracowników nie jest uregulowane żadnymi przepisami czy zasadami. I co z tego, że w ogłoszeniu kiedyś mają być podane płace jeśli ogłoszenia nie musi być?
Sylvan

Post autor: Sylvan »

Piotrek pisze:
Sylvan pisze:w rzeczywistości na stronie jednego z nadleśnictw znalazłem formułkę
I to jest wymagana prawem odpowiedź negatywna. Jakby nie patrzył. Tyle tylko, że wyrażona a priori a nie post factum. Przy okazji oszczędzająca czasu i pieniędzy potencjalnym "podaniodawcom". :)
I nie byłoby problemu gdyby nie to, że w międzyczasie pojawiają się nowi pracownicy, a rekrutacji nie było.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Oj, czepiasz się. Są to tacy kandydaci, którzy zawsze będą najlepsi. Niezależnie od tego, kto będzie kandydował. To po co sobie i innym zawracać głową rekrutacją? Żeby stwarzać pozory i mydlić oczy naiwnym.? To by dopiero było nie fair.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5475
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Ostatnio modne stają się transfery z innych jednostek, konkursy niepotrzebne :roll:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169494
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Są informacje o naborach w zakładce praca na odicjalnej stronie LP ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Nie wszystkie informacje tam trafiają ...
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169494
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Niemniej jednak się zdarzają. Fakt, że kiedyś było ich więcej ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5475
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

A wystarczyła by, jedną decyzja Derechtora - wszystkie nabory na stronie DGLP . Ile nadziei by to wlało w serca stażystów.
Bory5
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1360
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 21:40

Post autor: Bory5 »

Wpływające podanie razem z CV jest pismem jak każde inne. W myśl obowiązujących przepisów jako takie wymaga odpowiedzi. Jesteśmy zobligowani do odpowiadania każdemu na najbardziej durne nawet pytanie, więc moim zdaniem tym bardziej należałoby odpowiedzieć młodemu leśnikowi szukających pracy. Choćby w dwóch trzech zdaniach, że na przykład nie prowadzimy rekrutacji i odesłać mu te dokumenty. Napisanie przez kadrową dwóch zdań odpowiedzi, oraz przybicie pieczątki i podpisanie przez nadleśniczego, jest minimalnym chociaż okazaniem szacunku jaki należy się drugiemu człowiekowi.
"Ja cię nie mogę" - J.K.
borowiak

Post autor: borowiak »

Należy też pamiętać, że są RDLP, w których prowadzony jest program "kadry rezerwowe", z tych zasobów też jest nam dane korzystać bez konieczności ogłaszania naboru :) Często też jest nam dane korzystać z bazy byłych stażystów, dobry sposób na zatrudnienie sprawdzonych pracowników.
Sylvan

Post autor: Sylvan »

borowiak pisze:Należy też pamiętać, że są RDLP, w których prowadzony jest program "kadry rezerwowe", z tych zasobów też jest nam dane korzystać bez konieczności ogłaszania naboru :) Często też jest nam dane korzystać z bazy byłych stażystów, dobry sposób na zatrudnienie sprawdzonych pracowników.
Nawet jeśli są kadry rezerwowe to jak są tworzone? Tak jak Piotrek pisał?
Ogólnie jak widać, wszyscy trzymają karty przy orderach. Jak ktoś pyta o pracę to można go olać (i tak się robi), a zatrudnia się w międzyczasie "tych sprawdzonych".
Sylvan

Post autor: Sylvan »

Bory5 pisze:Wpływające podanie razem z CV jest pismem jak każde inne. W myśl obowiązujących przepisów jako takie wymaga odpowiedzi. Jesteśmy zobligowani do odpowiadania każdemu na najbardziej durne nawet pytanie, więc moim zdaniem tym bardziej należałoby odpowiedzieć młodemu leśnikowi szukających pracy. Choćby w dwóch trzech zdaniach, że na przykład nie prowadzimy rekrutacji i odesłać mu te dokumenty. Napisanie przez kadrową dwóch zdań odpowiedzi, oraz przybicie pieczątki i podpisanie przez nadleśniczego, jest minimalnym chociaż okazaniem szacunku jaki należy się drugiemu człowiekowi.
Tak też mi się zdawało.
Ale LP są pomysłowe. Niedługo ktoś zamieści ogłoszenie, że żadnych interesantów nie będzie przyjmować, o korespondencję nikogo nie prosił to ani interesanta nie przyjmie, ani na list nie odpowie. I kto co mu zrobi.
Ktoś uważa to za normalne?
Awatar użytkownika
garullus
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 409
Rejestracja: niedziela 03 lut 2008, 05:07
Lokalizacja: BMśw

Post autor: garullus »

borowiak pisze:dobry sposób na zatrudnienie sprawdzonych pracowników.
Najlepszy! A tak na marginesie: dolicza się jeszcze punkty za "tradycje leśne" w rodzinie? Kiedyś można było na "spędach" organizowanych przez RDLP sporo za to załapać, chyba z 10 na 100 możliwych, ale to dawne czasy...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

garullus pisze:dolicza się jeszcze punkty za "tradycje leśne" w rodzinie?
Jak mi się zdaje, to one podzieliły los punktów "za pochodzenie robotniczo-chłopskie". :lol:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ