Gdzie zrobić kurs pilarza?

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

qba01
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 17 lip 2007, 22:49
Lokalizacja: pomorze zachodnie

Gdzie zrobić kurs pilarza?

Post autor: qba01 »

Chciałbym zrobić kurs pilarza, bo od dawna interesują mnie pilarki spalinowe i wykaszarki. Niestety moje najbliższe nadleśnictwo nie organizuje już kursów, jestem zapisany w zakładzie doskonalenia w słupsku oraz w koszalinie, ale nie wiadomo kiedy kurs się odbędzie bo ciągle brak chętnych. Czy ktoś ma namiary na jakąś firmę, która organizuje takie kursy, najlepiej z woj zachodniopomorskiego, pomorskiego lub wielkopolski. Dodam że nie jestem zatrudniony w firmie z branży leśnej, ani nie kończyłem żadnej szkoły w tym kierunku.(niektóre firmy organizujące kursy wymagają tego od uczestników. ). Mam średnie ogólne wykształcenie. Chciałbym kurs zrobić najlepiej jeszcze w tym roku i gotowy jestem ponieść koszty kursu. Czy ktoś coś wie na ten temat?
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Ostatnia edycja w Porażynie (wielkopolska) to czerwiec...
Ale wklejam link - myślę, że warto zadzwonić

http://www.lp.gov.pl/Members/KLM/Aktual ... w-pilarki/

Pozrawiam !
CONRADO
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 10 sty 2006, 21:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: CONRADO »

Na AR w Poznaniu można zrobić kurs kolejne edycje 20 sierpnia i 3 września!
http://www.au.poznan.pl/ckpl/szkolenia.php?kurs=op :D
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

Swego czasu takie kursy były organizowane przez urzędy pracy, widziałam ofertę w PUP Sławno. Zadzwoń, zapytaj.

Wiem, bo sama chciałam iść :oops:
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Ja sie wcześniej pytałem w poscie to nikt mi nie odpowiedział :(
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

mavericksn pisze: nikt mi nie odpowiedział
To przez paskudny avatar :mg: :wink:
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36327
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

Kurs dla drwali-operatorów pilarki
Szkolenia odbędą się w cyklach trzytygodniowych w miesiącach:

25 czerwca 2007 r - (szkolenie w Biłgoraju) - rekrutacja zakończona.

20 sierpnia do 8 września (Oborniki)

3 września do 22 września (szkolenie w Porażynie)


Tematyka:
- Budowa, zasady działania pilarek i sprzętu pomocniczego używanego przy pozyskaniu drewna
- Organizacja procesu technologicznego pozyskania drewna
- Bezpieczeństwo i higiena pracy w pozyskaniu drewna
- Praktyczna nauka pracy pilarką



Organizacja:
Czas trwania 144 godz. (18 dni)
Forma zajęć wykłady (38 godz.), ćwiczenia (106 godz.)
Lokalizacja: Ośrodki szkoleniowe w Parażynie, Obornikach (okolice Poznania)i w Biłgoraju

Wykładowcy - przedstawiciele następujących instytucji:
- Wydział Leśny Akademii Rolniczej im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu
- Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe

Kurs kończy się egzaminem.
Uczestnik szkolenia otrzymuje certyfikat honorowany w procesie licencjonowania firmy.

Koszt: 900 zł, co stanowi 20% kosztów szkolenia.
80% kosztów pokrywa Europejski Fundusz Społeczny.
Cena kursu obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie i materiały szkoleniowe.

Uczestnikami szkoleń mogą być jedynie pracownicy przedsiębiorstw świadczacych usługi dla leśnictwa, czyli tzw. zakładów usług leśnych. Z dofinansowania nie mogą korzystać osoby niepracujące, a także zatrudnione w firmach nie związanych z usługami dla lesnictwa.

Jedno przedsiębiorstwo może oddelegować dowolną liczbę swoich pracowników na poszczególne szkolenia, z tym, że pojedynczy pracownik, aby uzyskać dofinansowanie, może uczestniczyć tylko w jednym szkoleniu.


FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA SZKOLENIE


Zgłoszenia można także dokonać przez e-mail lub telefonicznie do Biura Projektu.


--------------------------------------------------------------------------------
Dotychczas w "Kursie dla drwali-operatorów pilarki" uczestniczyło 66 osób z 47 przedsiębiorstw.
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Glaca pisze:To przez paskudny avatar
Co ma avatarwspólnego do zadanego pytania? Wczesniej takiego nie miałem:P
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

mavericksn pisze: Co ma avatar wspólnego
Ma bardzo dużo.
Na pewnym forum nowa osoba zadała banalne pytanie.
Na 100 % powinna dostać skierowanie do wyszukiwarki, bo problem był już wałkowany ponad setkę razy :cry:
Ale...
że miała śliczny avatar (bikini)...
blondynka...
to nawet starzy wyjadacze rzucili się z pomocą :lol:
ponad 100 odpowiedzi w 48 godzin...rekord forum :spoko:

A to zwykła podpucha była :mg:
qba01
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 17 lip 2007, 22:49
Lokalizacja: pomorze zachodnie

Post autor: qba01 »

Dzwoniłem wcześniej na AR w Poznaniu. Wymagają zatrudnienia w firmie z branży leśnej. Mi chodziło o taki, gdzie nie będzie to wymagane. Czy jest na forum może ktoś, kto organizuje takie kursy?
pixon89
początkujący
początkujący
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 24 lis 2009, 14:47

Post autor: pixon89 »

nie wiem jak jest w innych technikach leśnych ale ja zrobiłem taki kurs w Brynku jako uczeń miałem go darmowy, może powinieneś się pofatygować i zlaleźć też taką szkołę w twojej okolicy albo w tych województwach co napisałeś wcześniej i się pooytać moze akurat bedzie.
Awatar użytkownika
Slova
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 18:48
Kontakt:

Post autor: Slova »

U mnie w Białowieży kurs kosztował raptem 40 złotych, czyli częściowy koszt badań lekarskich.
Co do powyższego linku, to takie kursy, po których nie można zostać pilarzem (49 godzin) mijają się z celem. Równie dobrze można się samemu podszkolić pod okiem kogoś, kto już umie. Za darmo, a na to samo wyjdzie, bo przez 49h to mało czego można się nauczyć...
A nazwa zawodu to nie pilarz-drwal, tylko drwal-operator pilarki.
pixon89
początkujący
początkujący
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 24 lis 2009, 14:47

Post autor: pixon89 »

pisząc o tym w moim poście nie dodałem że na moim papierku jest 144 godz. i też sie nazywa i nie ma tam nic napisanego o drwaliu tylko jest napisane operator pilarek i wykaszarek
A nazwa zawodu to nie pilarz-drwal, tylko drwal-operator pilarki. hmm a pilarz to nie operator pilarki jakieś dziwne te spostrzerzenie no ale nic, ale to fakt że mając wpisane 49 godzin nic to raczej nie daje ale wydaje mi się ze jako pilarz mozna pracowac tylko nie tak od razu ja kiedyś w wakacje poszedłem się spytać do zul-u o prace i dali mi od razu a dużą uwage zulowiec zwrócił ile sie tych godzin się ma wpisane
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Uporządkujmy:

Zawód: drwal (i koniec), Klasyfikacja zawodów i specjalności.

Tytuł zawodowy: drwal-operator pilarki

Czas trwania kursu: zajęcia teoretyczne = min. 30 godz., zajęcia praktyczne = min. 80 godz.
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI I NAUKI, z dnia 3 lutego 2006 r.
w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych
(Dz. U. z dnia 27 lutego 2006 r.)
zulusczaka
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: piątek 27 lis 2009, 21:48
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Gdzie zrobić kurs pilarza?

Post autor: zulusczaka »

qba01 pisze:Chciałbym zrobić kurs pilarza, bo od dawna interesują mnie pilarki spalinowe i wykaszarki. Niestety moje najbliższe nadleśnictwo nie organizuje już kursów, jestem zapisany w zakładzie doskonalenia w słupsku oraz w koszalinie, ale nie wiadomo kiedy kurs się odbędzie bo ciągle brak chętnych. Czy ktoś ma namiary na jakąś firmę, która organizuje takie kursy, najlepiej z woj zachodniopomorskiego, pomorskiego lub wielkopolski. Dodam że nie jestem zatrudniony w firmie z branży leśnej, ani nie kończyłem żadnej szkoły w tym kierunku.(niektóre firmy organizujące kursy wymagają tego od uczestników. ). Mam średnie ogólne wykształcenie. Chciałbym kurs zrobić najlepiej jeszcze w tym roku i gotowy jestem ponieść koszty kursu. Czy ktoś coś wie na ten temat?
Ostatnio ukończyłem taki kurs, kosztował podobno - uwaga!!! 5 000zł, jednak udało mi się go zrobić przez PUP w moim mieście, wszystko finansowane ze środków UE. na 14 osób tylko 5 miejsc (fart), dali każdemu ubrania, obuwie, kaski,rękawice. Trwał ponad miesiąc ponad 80 godz. teorii i 119 godz. praktyki w lesie.
Instruktor tego kursu 1 klasa, ogromna wiedza.
Gdybyś chciał mogę podać namiary na dwie osoby co prowadzą takie szkolenia, może się dogadasz. resztę szczegółów mogę podać na maila, rozumiesz?
Awatar użytkownika
Slova
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 18:48
Kontakt:

Post autor: Slova »

zulusczaka pisze:ponad 80 godz. teorii i 119 godz. praktyki w lesie.
No to pozazdrościć tylko, normalnie całość trwa nieco ponad 144 i moim zdaniem to jest o wiele za mało.
Rumcajs
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 16 mar 2010, 19:07

Post autor: Rumcajs »

Kandydaci na drwala pilarza!

Kurs drwala-pilarza powinien być przeprowadzony zgodnie z Zarządzeniem Nr 41/2 lipca 1998r. Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych i Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z 3 lutego 2006r.(Dz.U. z 27 luty2006r.)
Program kursu przewiduje zajęcia teoretyczne i zajęcia praktyczne trwające 144 godziny (w uzasadnionych przypadkach kurs może być skrócony zgodnie z Zarządzeniem 41 DGLP)Kurs musi być zakończony egzaminem, zaświadczenie musi być wystawione na druku zatwierdzonym przez MEN. Na zaświadczeniu musi być określony wynik kursu (negatywny, bądź pozytywny), muszą być podpisy komisji, kierownika kursu i dyrektora instytucji prowadzącej kurs. Na zaświadczeniu musi być zatwierdzony program kursu i czy kurs był zarejestrowany w Lasach Państwowych.
Nie może tak być, jak to się dzieje koło tamy.
Oferent przynosi zaświadczenie o ukończeniu kursu drwala-pilarza wystwione w ostatnim dniu przyjmowania ofert przez zamawiającego zaświadczenie, to jest wystawiane na jakimś świastku, a nie prawidłowym druku.
Komisja przetargowa przyjmuje taki szajs i Skarb Państwa traci 80 tys. złotych.
Awatar użytkownika
Oszka
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 28 cze 2010, 13:45

Post autor: Oszka »

Kursy pilarzy drzew ozdobnych organizuje rzeszowski oddział SITO. Polecam.
Proszę zapytać wujka google.
kozav

szkolenia drwal- operator pilarki

Post autor: kozav »

nie wiem czy to aktualne i czy ktoś jeszcze szuka, dostałam info, że kurs będzie w najbliższym czasie organizować firma [mod] ze Śląska- zgłoszenia na [mod] kurs 144 godziny zgodny z zarządzeniem, nie wiem gdzie ale na pewno na południu kraju . Słyszałam też, że w Ujsołach organizowany będzie jakiś kurs dofinansowany z Unii, ale nie wiem czy nie zakończono przyjmowania zgłoszeń. No ale jak kogoś to interesuje to może sobie poszukać.
kamila123
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 02 sty 2011, 20:04
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: kamila123 »

Kurs oranizują w najbliżym czasie w miliczu, trzeba by zadzwonić do szkoły do milicza. Dzisiaj czytałam o tym gazecie, także pewnie dopiero zaczynają nabór
ODPOWIEDZ