Niewywiązanie się z umowy a nowy przetarg

Ustawa o zamówieniach publicznych, formy, tryby...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
markwood
początkujący
początkujący
Posty: 123
Rejestracja: czwartek 16 lut 2006, 13:51

Post autor: markwood »

TomCio pisze:
g pisze:dam przykład (...)
Choć z drugiej strony coraz trudniej nawet o tych nierzetelnych w lesie i zaczyna to być problemem. Sytuacja zmierza do patowej.
Okazuje się że kilku nierzetelnych bierze udział w przetargu. Pytam co zrobić gdy ktoś kto ostatnio okazał się nierzetelny, a ktoś z nadleśnictwa próbuje wcisnąć na siłę i informuje mnie że nie ma innych nierzetelnych, jakby to bipu sobie bym nie umiał sprawdzić....a tam widać że są...To jest dopiero pat. I co z takiem patem zrobić?
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

To zależy, kto wciska. Jak nadleśny, to siedź cicho.. :wink: Jak jakiś równoległy, to zapytaj, ile... :roll:
Awatar użytkownika
Kondi
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1321
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 16:05

Post autor: Kondi »

Temat już nie nowy, ale ja go trochę odświeżę, jeżeli można.

To tak, jak są firmy leśne, są pilarze, mający działalność i oni jak dostają na powierzchniach leśnych robotę, muszą się wywiązać z umowy, i do tego nie bardzo mogą przekraczać terminów wykonywanej roboty.

Jak ja pracowałem, krótko u znajomego, który jest pilarzem, ma ojca leśniczego i dostał on robotę przy powiększaniu cmentarza komunalnego.
Chodzi o to, że w moim mieście jest cmentarz przy lesie, tuż przy REZERWACIE LEŚNYM.
A tutaj już brakuje miejsc na pochówki zmarłych, więc, miasto wystąpiło do Nadleśnictwa z prośbą o: powiększenie cmentarza i jedynym miejsce było na ponad hektarze wyciąć drzewa w lesie, ale to jeszcze nie był rezerwat.
Chociaż dokładnie nie wiem, jak to tam jest.
W każdym razie, zaraz za "nowym" cmentarzem, który już tutaj powstał, za płotem, znajduje się rezerwat.
I ten: znajomy - pilarz dostał tam robotę od Nadleśnictwa, aby wyciąć drzewa, zwozić drewno na stosy i uporządkować ponad hektar terenu.
Ja tam pomagałem przy tych robotach, ale nie byłem tam od początku.

No i, gdyby się spóźnił z robotą, gdyby nie wyrobił się w terminie, to płaciłby kary umowne za przekroczenie terminu, do którego musiał zakończyć cała robotę.
A karę by zapłacił z zarobionej kasy. Czyli zostałoby jemu mniej z wypłaty. I to dotyczy każdego przedsiębiorcy leśnego.

Jeżeli ktoś się nie wywiązuje z oczywistej umowy, to jest zwyczajnie nieuczciwy i tyle.
Takich nie brakuje w dzisiejszych czasach.
Nie każdy jest: sumienny i rzetelny.
Lasy to piekna sprawa. Chrońmy lasy i przyrodę, jak tylko możemy.
Awatar użytkownika
kater
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4491
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 16:54

Re: Niewywiązanie się z umowy a nowy przetarg

Post autor: kater »

markwood pisze:Czy w przetargu może brać udział zakład usług leśnych który nie wywiązał się z poprzedniej umowy? Co nadleśnictwo może - powinno z takim zulem podpisać umowę. Co stanowi dowód formalny tego że zul nie wywiązuje się z umowy.
Z postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający może wykluczyć wykonawcę:
"który, z przyczyn leżących po jego stronie, nie wykonał albo nienależycie wykonał w istotnym stopniu wcześniejszą umowę w sprawie zamówienia publicznego lub umowę koncesji, zawartą z zamawiającym, o którym mowa w art. 3 ust. 1 pkt 1–4, co doprowadziło do rozwiązania umowy lub zasądzenia odszkodowania"
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Ale...
Zapytam prowokacyjno-informacyjnie bo nie mam żadnej wiedzy w tym temacie: ile w skali roku następuje takich rozwiązań umów (lub zasądzeń odszkodowań) w całych LP? Bo jeden lub drugi warunek musi być spełniony aby można było wykluczyć wykonawcę. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
kater
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4491
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 16:54

Post autor: kater »

ile w skali roku następuje takich rozwiązań umów (lub zasądzeń odszkodowań)
Nie znam takiego przypadku.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

No właśnie. Tak podejrzewałem.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ