Leśnik+ na Androida

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Glaca pisze:Ps Mój rekord to środek nocy. Nie odebrałem ale z ciekawości odsłuchałem pocztę. Oficer dyżurny PSP ...
Mnie w nocy telefon obudził kiedyś tak koło 2. Też nie odebrałem. Rano odsłuchałem pocztę, a tam niezbyt trzeźwy damski głos: "Misiu nie mogę zapomnieć naszej ostatniej nocy..." :P :lol:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Zazdraszczam Misiu... :lol:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

Glaca pisze:A ile masz kontaktów w komórce
Zależy w której. W służbowej służbowe, w prywatnej prywatne. Po piętnastej służbowy ląduje na półce i wtedy ciężko mnie złapać na ten numer.
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Porannego wiercenia w brzuchu małżonki kto tak po nocy dzwonił też zazdraszczasz? :wink:
W każdym bądź razie z ostrożności procesowej skrzynka i kontakty zostały od razu wyczyszczone. :roll:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

kolorowe kredki pisze:Porannego wiercenia w brzuchu małżonki kto tak po nocy dzwonił też zazdraszczasz?
A miałeś kiedyś taki telefon? "No cześć Misiuuuuu, to ja, Basia spod wieży, jakiś gość wywozi ci drewno od rana i jakby co to wiesz, jestem i czekam, do wszystkich usług... :mg:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

crocidura pisze: jednocześnie korzystając z nich jak z telefonu i rejestratora. Jedno i drugie rozwiązanie sobie przeczy.
Z innych wypowiedzi wynika, że sprzeczność pojawia się tylko wtedy, gdy ktoś "trzyma na służbowym sprzęcie prywatne rzeczy", np. kontakty prywatne. A cóż zrobić, gdy pracodawca w łaskawości swojej nakaże: proszę natychmiast zdać służbowy sprzęt (peceta, telefona, serwera, szafę z segregatorami)?
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Re: Leśnik+ na Androida

Post autor: j24 »

Odświeżam temat: pracujecie już na co dzień na leśnych aplikacjach na telefonie? Jeśli tak, to jak się Wam pracuje?
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Leśnik+ na Androida

Post autor: Capricorn »

Poza mapą (mam mLas) używam na rejestratorze (Zebra). Jest nieźle, choć jeszcze się dzieją różne dziwactwa, jak choćby niespodziewany brak komunikacji z siecią (EMM). Muszę wówczas wymuszać tryb samolotowy, a potem go wyłączać ponownie.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Re: Leśnik+ na Androida

Post autor: Kuna lesna »

No ja używam Mlas , mBDL i jeszcze MapIT .Mlas za to że mam go zawsze na komórce , mBDL do lasów prywatnych,Map IT do własnych map z Qgisa .
Na rejestratorze wszystko chodzi pięknie , odbiór oraz kwity bez uwag , mapy ,szkice super bo pomiar prosto jest wysłać na Web SILP , dwa dni temu robiłem brakarza na rejestratorze i powiem szacun dla informatyków jeżeli jeszcze będzie można pracować na kompie to nie będę zrzędzić .
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Leśnik+ na Androida

Post autor: Capricorn »

No to mogę dodać jeszcze zalety bycia w EMM. Nie myślę o Capsule, biuro może mi podsyłać pliki, maile itepe, a Brakarz fajnie się synchronizuje, więc mogę spokojnie pracować i na rejestratorze, i w kancelarii.
A, no i aktualizacje idą niemal niezauważalnie, bo admin zdalnie je popełnia :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Re: Leśnik+ na Androida

Post autor: j24 »

Pytam nie o rejestrator z Androidem, ale o leśne aplikacje na telefonie komórkowym. Typu Xiaomi Note.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Leśnik+ na Androida

Post autor: Capricorn »

No dobrze, a jaka jest różnica między wytrzymałością urządzeń?
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Re: Leśnik+ na Androida

Post autor: j24 »

Capricorn pisze: czwartek 06 sty 2022, 23:19 No dobrze, a jaka jest różnica między wytrzymałością urządzeń?
Mnie nie pytaj. Mój telefon - naszpikowany aplikacjami "zapewniającymi bezpieczeństwo" - od razu po wyjęciu z pudełka i włączeniu okazał się być "skompromitowany" w systemie. Wróciłem do poprzedniego rejestratora i odebrałem dopiero co zdany stary telefon.

PS. Z tego co wiem to nie jestem jakimś wyjątkiem... :]
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Leśnik+ na Androida

Post autor: Capricorn »

Jak to skompromitowany? Możesz rozszerzyć? Jeśli dostajesz telefon z aplikacjami leśnymi, to są one szczególnie chronione i masz zwyczajny rejestrator tyle, że nieco lżejszy. Na rejestratorze też nie możesz instalować żadnych dupereli. Jeśli już jesteś w EMM to poczytaj instrukcje użytkownika. Trochę tam o tym jest, a nawet całkiem sporo... ;)
Dlatego u nas są rejestratory i telefony rozdzielone.
Swoją drogą szkoda, że nikt od Was nie został wysłany na szkolenie. Ja byłem na takim w ubiegłym roku i od razu wiedziałam z czym tańczę... :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Re: Leśnik+ na Androida

Post autor: Kuna lesna »

Capricorn ma racje , telefon + rejestrator to podstawa .
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Leśnik+ na Androida

Post autor: Capricorn »

My od początku o to walczyliśmy. Po pierwsze telefon i rejestrator na jednym urządzeniu to niewygodne rozwiązanie. Nie wiem, jak inni, ale ja nieraz pół dniówki rozmawiam przez telefon z klientami, odbiorcami, interesantami i biurem, więc co raz pojawiający się ekran połączenia byłby mocno niewygodny, a dwa, że mógłbym popełniać błędy, gdyby mi się np. numer drewna nie zatwierdził, albo paragon nie wydrukował z powodu połączenia. Najważniejsze, że mamy osobne urządzenia i brak problemów z tego wynikający. Poza tym dedykowane rejestratory są znacznie wytrzymalsze od smartfonów, więc nie ma stresu, że upadnie, czy zmoknie. No i jeszcze jedno - w przypadku zgubienia rejestratora mogę sobie wywołać dźwięk na nim i z pomocą podleśniczego zlokalizować go w lesie, a potem wywołać dźwięk, by go odszukać. Gdybym miał wszystko w jednym narzędziu, to nijak bym się do podleśniczego nie dodzwonił i odwrotnie.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
taxusbaccata
początkujący
początkujący
Posty: 27
Rejestracja: czwartek 17 cze 2021, 22:09

Re: Leśnik+ na Androida

Post autor: taxusbaccata »

Podzielam zdanie przedmówców. Do ciężkiej harówki w warunkach terenowych nie wyobrażam sobie pracy bez dedykowanego urządzenia, odpowiednio wzmocnionego. Spójrzcie na pracowników takich jak inkasenci, kurierzy, konduktorzy, listonosze, pracownicy w hipermarketach i inni używający handheldów - przeważnie są wyposażeni w topowy sprzęt typu rugged. A u nas próbuje się wyposażać leśniczych w jakieś tam siaomi czy inne szajsungi do wszystkiego (pracy i dzwonienia) - co najlepsze taka jest rekomendacja decydentów. Mam bezpośrednią styczność z tematem od wielu lat, i moje zdanie jest takie, że w terenie powinien być porządny sprzęt typu rugged oraz drugie urządzenie tj. dobrej jakości telefon do dzwonienia. Co do EMM to uważam, że system zapowiada się nieźle - fajnie funkcjonuje w terenie, daje leśniczemu/podleśniczemu to co jest mu niezbędne bez nadmiarowych aplikacji, uskutecznia transfer danych (nie trzeba się przełączać i przelogowywać do innych aplikacji lub korzystać z APN) i wreszcie daje bezpośredni dostęp do służbowej poczty i sipwebu bez dodatkowych logowań. Trzymajmy tylko kciuki, aby awarie nie zdarzały się częściej niż to było w przypadku VPN/Capsuly - to będzie nieźle.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Re: Leśnik+ na Androida

Post autor: j24 »

U nas zadecydowano, że będzie jedno urządzenie dla leśniczego. EMM "na dzień dobry" mój telefon widzi jako zagrożony (skompromitowany w systemie)...
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Leśnik+ na Androida

Post autor: Capricorn »

W sumie to nawet nie powinieneś prywatnej karty na tym urządzeniu móc używać... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104858
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Leśnik+ na Androida

Post autor: Piotrek »

j24, koniecznie sprawdź czy nie działają w tle jakieś exploity odpalone spod Pegasusa...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ