BULiGL wchodzi do branży filmowej

Geodezja, teledetekcja, inwentaryzacja, plan urządzenia lasu...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Nemrod1
początkujący
początkujący
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 25 cze 2018, 19:12

BULiGL wchodzi do branży filmowej

Post autor: Nemrod1 »

Szef BULu wezwał Dyrektorów Oddziałów na naradę wytyczającą kierunki rozwoju firmy. Na wstępie
stwierdził, że konieczna jest dywersyfikacja zleceń, bo z LP to jednak nigdy nie wiadomo. Ciągle
marudzą, coś zawsze chcą, a jak przychodzi do zleceń to to skąpią, jakby ze swojego dawali. Po
przydługim wstępie, gdzie większość już przysypiała po wczorajszej popijawie, wypalił: wchodzimy w
branżę filmową. Niektórzy aż się obudzili. Konkluzja była jednak wymowna. Taki „Kler” zarobił w
jeden weekend więcej niż 12 oddziałów razem wziętych przez cały rok. Gorliwcy od razu przyklasnęli,
a sceptycy siedzieli cicho, sądząc, że to w wyniku wczorajszych oparów takie koncepcje Szef głosi.
Rada w radę ustalono w końcu, że głupotą byłoby ryzykować własnymi pieniędzmi. Postanowiono, że
wystąpią o sfinansowanie dzieła przez NFOŚ. Pani Minister Golińska podobno obiecała wpłynąć na
urzędników, aby przychylnie rozpatrzono wniosek. Złośliwi twierdzą, że za obiecaną rolę w jakimś
epizodzie. No cóż, parcie na szkło niejednego/ną zgubiło.
Został jeszcze mały problem z napisaniem scenariusza. W jednej ze scen miał wystąpić leśny ludek
stanowiąc tło aż po horyzont. Najlepiej aby to byli leśnicy w kapeluszach. Niestety wstępne rozmowy
z potencjalnymi statystami, znowu pokazały fałszywą przyjaźń leśników. Stwierdzili, że nie mogą
wystąpić w mundurach nie znając scenariusza, bo a nuż będą tam sceny przedstawiające LP w
niekorzystnym świetle. Każdy głupi powinien jednak wiedzieć, że scenariusz to jest największy skarb,
którego należy za wszelka cenę chronić, bo szpiedzy z Hollywood tylko na to czekają. Rozsierdzony
taką niewdzięcznością kolegów z LP, mimo zapobiegania o jak najlepsze relacje z nimi, Szef BULu
zawezwał największą firmę w kraju robiącą kapelusze i wezwał wszystkich do Sękocina na pomiary
głowy. Nie chcieli niewdzięcznicy użyczyć kapeluszy, to zafundujemy swoim pracownikom własne.
Złośliwcy twierdzą, że od obwodu głowy zależeć będzie teraz również premia. Tak czy owak, scena z
kapeluszami aż po horyzont została już zabezpieczona.
A to może my zamiast zlecać urządzanie do BULiGL, to powinniśmy zlecić Studiu Filmowemu w
Bedoniu?
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

:shock:
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Awatar użytkownika
czeslaw
początkujący
początkujący
Posty: 16
Rejestracja: środa 09 gru 2015, 19:52

Re: BULiGL wchodzi do branży filmowej

Post autor: czeslaw »

Nemrod1 pisze:Tak czy owak, scena z
kapeluszami aż po horyzont została już zabezpieczona.
Ja po cichu liczyłem ze poza kapeluszem i płaszczem będą jeszcze szpady. :)
Nasza fortuna kołem się toczy: to trzaśnie w mordę, to plunie w oczy!
Nemrod1
początkujący
początkujący
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 25 cze 2018, 19:12

Post autor: Nemrod1 »

Ja po cichu liczyłem ze poza kapeluszem i płaszczem będą jeszcze szpady. :)
moi informatorzy nic o tym nie mówili, ale jeżeli scenariusz będzie tego wymagał, to kto wie ;)
Awatar użytkownika
TomCio
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3240
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 17:06
Lokalizacja: Made In PRL

Post autor: TomCio »

czeslaw, wzruszyłem się na widok Twego avatara. Aż krzyczy do mnie "Zofia!" :lol:

w końcu to branża filmowa, nie?
Życie to jest to, na co trzeba zarobić
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169498
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Zooofia :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Bory5
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1360
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 21:40

Re: BULiGL wchodzi do branży filmowej

Post autor: Bory5 »

Nemrod1 pisze:Szef BULu wezwał Dyrektorów Oddziałów na naradę wytyczającą kierunki rozwoju firmy. Na wstępie
stwierdził, że konieczna jest dywersyfikacja zleceń, bo z LP to jednak nigdy nie wiadomo. Ciągle
marudzą, coś zawsze chcą, a jak przychodzi do zleceń to to skąpią, jakby ze swojego dawali. Po
przydługim wstępie, gdzie większość już przysypiała po wczorajszej popijawie, wypalił: wchodzimy w
branżę filmową. Niektórzy aż się obudzili. Konkluzja była jednak wymowna. Taki „Kler” zarobił w
jeden weekend więcej niż 12 oddziałów razem wziętych przez cały rok. Gorliwcy od razu przyklasnęli,
a sceptycy siedzieli cicho, sądząc, że to w wyniku wczorajszych oparów takie koncepcje Szef głosi.
Przypomina to posiedzenia Plenum KC organizacji z której się Szef bulu wychodzi. Ciekawe że nie był taki hojny jak sam był szefem LP. I niech nie narzeka, bo są praktycznie monopolistą, dostają za to bardzo konkretną kasę, a poziom tych usług? No cóż... Powiedzmy tylko że pozostawia co nieco do życzenia.
Btw. Czy z tą branżą filmową to na poważnie? Bo do Prima Aprilis jeszcze trochę czasu zostało :wink:
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Sten pisze:Zooofia :wink:
Zasadniczo
Nemrod1
początkujący
początkujący
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 25 cze 2018, 19:12

Post autor: Nemrod1 »

Btw. Czy z tą branżą filmową to na poważnie? Bo do Prima Aprilis jeszcze trochę czasu zostało
Niestety poważnie. Kontekst może tylko trochę podkoloryzowałem, ale prawdziwy jest jeszcze straszniejszy. Pani Ministra popiera, wniosek na sfinansowanie czeka na rozpatrzenie w NFOŚ. To nie jest śmieszne, to w gruncie rzeczy jest tragiczne.
Bory5
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1360
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 21:40

Post autor: Bory5 »

Już widzę te czołówki: "Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Agnieszka Odorowicz przedstawia film produkcji Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej z siedzibą w Warszawie p.t. "Ogniem i mieczem II - Zemsta Bohuna"" Hit na miarę Oscara®
:lol:
P.S. Proponuję casting. Piszcie kto z leśników (w tym urzadzeniowców) miałby zagrać poszczególne role. Można też samemu się zgłosić 8)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169498
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Bory5 pisze:z siedzibą w Warszawie
W zasadzie, to pod Warszawą ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
czeslaw
początkujący
początkujący
Posty: 16
Rejestracja: środa 09 gru 2015, 19:52

Post autor: czeslaw »

Nemrod1 pisze:Niestety poważnie.
A możesz zdradzić więcej szczegółów?
Nasza fortuna kołem się toczy: to trzaśnie w mordę, to plunie w oczy!
Bory5
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1360
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 21:40

Post autor: Bory5 »

Sten pisze:
Bory5 pisze:z siedzibą w Warszawie
W zasadzie, to pod Warszawą ...
Ok. Ok. Może być i pod Warszawą. W sumie "... z siedzibą w Sękocinie Starym" też nieźle brzmi :lol:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169498
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Blisko Sękocina, gdzie ma być ponoć kolejna edycja BB ... :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21560
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Był kiedyś pewien leśnik, którego kolega, wciągnięty w szeregi miłościwie panującej na partii, spełniał się w pewnych filmach... Czyżby BULiGL miał iść w tym samym kierunku :)?
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169498
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Był też i leśnik, który zagrał w reklamie pewnej marki samochodów ... też na dobre w sumie mu to nie wyszło, ale to bez mała prehistoria ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Nemrod1
początkujący
początkujący
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 25 cze 2018, 19:12

Post autor: Nemrod1 »

czeslaw pisze:
Nemrod1 pisze:Niestety poważnie.
A możesz zdradzić więcej szczegółów?
Szczegółów nie znam, ale bulwersuje mnie marnotrawstwo publicznych pieniedzy - NFOŚ. Dla mnie to nwet mogą buty produkować, o ile ryzykują wlasnymi pieniędzmi. A tak to równiż my bedziemy musieli na różnych spotkaniach oglądać te gnioty, bo aby rozliczyć projekt film musi osiągnąć określony poziom oglądalności. BUL pod wodzą naszego bylego szefa stał się jakimś dziwadłem, gdzie pracownik moze wyjechac na kazda konferencje, nawet na koncu swiata. I cześc z tego obficie korzysta - jakaś mania globalizacji firmy, a jednocześnie chce aby ludzie pracowali za poł darmo. Pisałem już pare razy, że chcą sie do nas za wszekla cene dostac nie tylko taksatorzy,, ale rowniez pracownicy funkcyjni. Dla mnie to wyraźny sygnał, że kompletnie nie ogarnia sytuacji. Teraz chce uzdrowić PTL ....
Bory5
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1360
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 21:40

Post autor: Bory5 »

Nemrod1 pisze:
czeslaw pisze:
Nemrod1 pisze:Niestety poważnie.
A możesz zdradzić więcej szczegółów?
Szczegółów nie znam, ale bulwersuje mnie marnotrawstwo publicznych pieniedzy - NFOŚ. Dla mnie to nwet mogą buty produkować, o ile ryzykują wlasnymi pieniędzmi. A tak to równiż my bedziemy musieli na różnych spotkaniach oglądać te gnioty, bo aby rozliczyć projekt film musi osiągnąć określony poziom oglądalności. BUL pod wodzą naszego bylego szefa stał się jakimś dziwadłem, gdzie pracownik moze wyjechac na kazda konferencje, nawet na koncu swiata. I cześc z tego obficie korzysta - jakaś mania globalizacji firmy, a jednocześnie chce aby ludzie pracowali za poł darmo. Pisałem już pare razy, że chcą sie do nas za wszekla cene dostac nie tylko taksatorzy,, ale rowniez pracownicy funkcyjni. Dla mnie to wyraźny sygnał, że kompletnie nie ogarnia sytuacji. Teraz chce uzdrowić PTL ....
Podobnie jest z prawnikami. Rozmawiałem z kuzynem - prawnik z Krakowa - mówił mi, że do kancelarii w której kuzyn pracuje przyszedł na aplikację facet, który był zastępcą dyrektora działu prawnego w ktorymś ministerstwie. Powód? Oczywiście finansowy...
Awatar użytkownika
LeonZ
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: piątek 26 gru 2014, 23:22

Post autor: LeonZ »

Nemrod1 pisze:BUL pod wodzą naszego bylego szefa stał się jakimś dziwadłem, gdzie pracownik moze wyjechac na kazda konferencje, nawet na koncu swiata. I cześc z tego obficie korzysta - jakaś mania globalizacji firmy, a jednocześnie chce aby ludzie pracowali za poł darmo. Pisałem już pare razy, że chcą sie do nas za wszekla cene dostac nie tylko taksatorzy,, ale rowniez pracownicy funkcyjni. Dla mnie to wyraźny sygnał, że kompletnie nie ogarnia sytuacji. Teraz chce uzdrowić PTL ....
Nie wdając się w dyskusje i oceny, dla czystości przekazu warto jednak wiedzieć, że większość wyjazdów zagranicznych pracowników BULiGL nie jest finansowanych przez firmę.
ODPOWIEDZ