Portal pracowniczy

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

"sukces" to będzie dopiero jak portal (użytkownicy) będzie generował ruch.
W ciemno można założyć, że wszyscy są użytkownikami bez względu na to czy dopełnią rejestracji. A nawet jak ktoś się zarejestruje a tylko będzie korzystał w ramach "odczytu", to ciekawe czy będzie tam co czytać.
Proponuję przenieść tam cotygodniowego newslettera - nie będę musiał go z poczty usuwać bez czytania :P
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
g
leśniczy
leśniczy
Posty: 529
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:35
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: g »

j24 pisze:Przykład - info o nagrodzie rocznej.
teraz wiem czemu o niej nie wiedziałem - na portal wchodzą Ci co mają dużo wolnego czasu w pracy
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21560
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

wejście na portal nie zajmuje 1.5 godziny ..
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
g
leśniczy
leśniczy
Posty: 529
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:35
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: g »

dla mnie 5 minut to strata czasu w pracy na odczytanie wiadomosci, którą za jakiś czas mi ktoś powie albo po pracy dowiem się np tu
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5473
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Chyba żartujesz, 5 minut to czasami trzeba czekać na reakcję systemu, po kliknięciu myszką :lol:
g
leśniczy
leśniczy
Posty: 529
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:35
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: g »

no to ja nie wiem na jakim sprzęcie pracujecie :shock:
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

g pisze:teraz wiem czemu o niej nie wiedziałem - na portal wchodzą Ci co mają dużo wolnego czasu w pracy
Samo sedno. W pracy przy szybkości internetu wielkości konduktu żałobnego strata czasu i niepotrzebne szarpanie nerwów. W domu niestety przy zabezpieczeniach większych niż ma NASA niemożliwe do wykonania.
Bory5
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1360
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 21:40

Post autor: Bory5 »

g pisze:dla mnie 5 minut to strata czasu w pracy na odczytanie wiadomosci, którą za jakiś czas mi ktoś powie albo po pracy dowiem się np tu
Te "5 minut", to czasem warto oderwać się od bieżącej roboty. Później wraca się do przerwanego zajęcia z świeższą głową. :-)
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

Bory5 pisze:Te "5 minut", to czasem warto oderwać się od bieżącej roboty. Później wraca się do przerwanego zajęcia z świeższą głową. :-)
Pięć minut przerwy żeby zająć je czynnością związaną ze swoją pracą nie jest dobrym pomysłem.
Awatar użytkownika
Rozymantias
początkujący
początkujący
Posty: 94
Rejestracja: piątek 30 lis 2018, 19:27

Post autor: Rozymantias »

A może ktoś zaglądający na portal będzie nas informował co tam się dzieje. Dzięki temu będziemy na bieżąco, nie zawyżając wejść na portal? 8)
Tak oszukać lekko system...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Rozymantias pisze:Tak oszukać lekko system...
Oczywiście nie kopiując żywcem treści ani załączników (ewentualnych) bo to podlega pod naruszenie praw autorskich. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
TomCio
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3240
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 17:06
Lokalizacja: Made In PRL

Post autor: TomCio »

Toć to państwowe, czyli niczyje :lol: w trybie bip należy się wszystkim dostęp do informacji. Czemu więc go hasłować i utrudniać?
Życie to jest to, na co trzeba zarobić
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

g pisze:
j24 pisze:Przykład - info o nagrodzie rocznej.
teraz wiem czemu o niej nie wiedziałem - na portal wchodzą Ci co mają dużo wolnego czasu w pracy
Nie wiem czy chciałeś mi dowalić, czy to tak tylko wyszło... :?

Śpieszę więc z wyjaśnieniem: W pracy czas spędzam na ogół w lesie. Z reguły na pocztę służbową, SILP-WEB, czy nowy portal zaglądam przy poobiedniej herbacie. Tak w okolicach godz. 18 ... A poważniejsze i dłuższe tematy ogarniam wieczorami. Potrzebuję do tego czasu i spokoju. A to u mnie towary deficytowe póki co ... 8)
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
g
leśniczy
leśniczy
Posty: 529
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:35
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: g »

j24 pisze: Nie wiem czy chciałeś mi dowalić, czy to tak tylko wyszło... :?
tak wyszło - jak człek nie ma czasu, to sądzi, że skoro inni mają czas na wchodzenie na portal w czasie pracy to znaczy, że mają dużo wolnego, ja w chwilach wolnych np przerwa na kawę, zaglądam do szamba żeby być na bieżąco z problemami w SILP i ich rozwiązaniami.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

OK :beer:

Ps. Wczoraj to akurat była niedziela ... :wink:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

j24 pisze:Z reguły na pocztę służbową, SILP-WEB, czy nowy portal zaglądam przy poobiedniej herbacie. Tak w okolicach godz. 18 ... A poważniejsze i dłuższe tematy ogarniam wieczorami.
Czyli orka w nadgodzinach za free żeby nadleśniczemu żyło się spokojnie i dostatnio.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

bromarek pisze:
j24 pisze:Z reguły na pocztę służbową, SILP-WEB, czy nowy portal zaglądam przy poobiedniej herbacie. Tak w okolicach godz. 18 ... A poważniejsze i dłuższe tematy ogarniam wieczorami.
Czyli orka w nadgodzinach za free żeby nadleśniczemu żyło się spokojnie i dostatnio.
Nie do końca tak to działa. Aż tak źle nie jest. :roll:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

j24 pisze:Nie do końca tak to działa. Aż tak źle nie jest. :roll:
Owszem można zakłamywać rzeczywistość ale właśnie tak to działa. W zamierzchłych czasach krążyła ankieta dotycząca czasu poświęcanego na poszczególne prace w terenie. Między innymi czas na odbiórkę, wywozy itd itd bez dzisiejszych nowoczesności jak transfery i inną papierologię. Po podsumowaniu ni cholery nie wychodziło osiem godzin dziennie. Dziś jest o wiele gorzej czyli żeby uczciwie wykonać narzucone obowiązki trzeba by było pracować o 2-3 godziny dziennie dłużej. A każda minuta związana z pracą ukradziona z czasu przeznaczonego na własne zainteresowania czy hobby to coraz większe klapki na oczach i zawężanie własnego ja.
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

bromarek pisze: A każda minuta związana z pracą ukradziona z czasu przeznaczonego na własne zainteresowania czy hobby to coraz większe klapki na oczach i zawężanie własnego ja.
Coś się zmienia w naszej korporacji bo nikt ostatnio nie przypomina nam o MISJI i o obowiązkach wynikających z przynależności do służby leśnej :wink:
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Aż tak źle to mi bilans nie wychodzi. Wracając do domu z lasu np. o 14:45 teoretycznie można się zalogować do poczty czy SILP-WEB. Tyle, że wtedy człowiek zmęczony, a poza tym ma inne zajęcia (choćby odebrać dzieci, rozpalić w piecu, odgrzać obiad itd.)
Ja osobiście wolę usiąść do służbowego komputera na spokojnie, wieczorem.
A poważniejsze roboty (np. dokumentacja) wolę robić na spokojnie, gdy w domu jest cicho, nikt nic ode mnie nie chce i mogę się skupić.

Co do tego, że pracuje się coraz więcej i wymagania rosną to masz rację. Tyle, że z moich obserwacji to dzieje się kosztem innych pozycji z naszego zakresu obowiązków. Ryzykujemy, pewnych rzeczy nie robimy z powodu braku czasu, choć powinniśmy ...
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
ODPOWIEDZ