Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK)

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

Naj pisze:
Rafał i Ania pisze:PPK to jest jawny bandytyzm
Ja bym to raczej nazwał banksteryzmem. Chociaż można by się sprzeczać, czy to nie to samo... :twisted:
jak zwał tak zwał - macie rację :spoko:
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

A jeszcze taka refleksja...
w 1999 roku jak wchodziło OFE to było obowiązkowe dla młodych, fakultatywne w grupie około 50-ciolatków oraz "zakazane" dla starszych.
Z PPK jest podobnie...
Czyżby władza zakładała, że rządzić będzie kilka lat (tych lat co to na emerytury przejdą ze starego systemu) a jak zaczną przechodzić beneficjenci nowego to już kto inny będzie zapewne rządził.
I nie przemawia do mnie argument "im się nie opłaca", bo po pierwsze burzy zasadę równości a z ekonomicznego punktu widzenia to nawet 0,01zł jest więcej od 0,00zł...
Wot takie poranne przy kawie spostrzeżenie :P
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Fichtel pisze:a jak zaczną przechodzić beneficjenci nowego to już kto inny będzie zapewne rządził
W dużej części nie tylko nie będą u władzy ale w dodatku będą martwi. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Piotrek pisze:W dużej części nie tylko nie będą u władzy ale w dodatku będą martwi. :)
Wyrwana z kontekstu - tzn. bez cytowanego fragmentu- Twoja wypowiedź nabiera ciekawego znaczenia, szczególnie że wybory już w przyszłym roku :wink:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Glaca pisze:Twoja wypowiedź nabiera ciekawego znaczenia
Niektórych nawet może napawać nadmiernym optymizmem. :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

borowiak pisze:
rutbekia pisze:Pamiętaj poinformować o tym co cztery lata pracodawcę
W tym jestem konsekwentny ;)
Ja to złożę zlecenie stałe :) Albo za jednym razem tyle pism, odpowiednio datowanych, aby do przejścia na emeryturę starczyło :D
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Sylvan

Post autor: Sylvan »

Naj pisze:. Zawłaszczenie tych środków przez państwo jest raczej niewyobrażalne. Jeśli u nas coś niewyobrażanego istnieje :wink: .
W wojsku kapral mawiał że niemożliwe jest wywrócenie hełmu na lewą stronę. Dla naszych władz wszystko jest możliwe jeśli chodzi o zap... kasy. Opłacałem OFE, procenty brali, podobno to były pieniądze moje i moich spadkobierców. Do dnia aż ktoś mi wyjaśnił, że to nie moje a kogoś zupełnie innego. Lwią część sobie wziął a co do reszty to miałem zdecydować czy zostanie w OFE czy nie chociaż ja żadnej umowy z OFE nie zmieniałem. Opozycja grzmiała wtedy jakie to bandyctwo i obiecywała, że jak wygra wybory to odda ukradzioną kasę. doszła do władzy i zamiast oddać co ukradli zapowiadała, że ukradnie resztę w imię solidarności społecznej. (nawet nie wiem jaki jest stan na dzisiaj)
A że im mało to PPK wymyślili. Ja wiem , że głupi jestem i zapewne taki zostanę. Sam sobie jestem winien.Bo nikt mnie nie zmuszał. Ale mojemu synowi to nawet OFE przydzielili, a potem również ukradli co nazbierał.
A teraz powtórka z rozrywki. Tylko nazwa inna. Takie sobie rządowe Amber Gold.
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

:spoko: :spoko: :spoko: :spoko:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

:brawo:
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Wprawdzie patrzę na PPK jak na teatrum, ale odnoszę wrażenie, że marketing polityczny rządu popełnił fatalny błąd. Przedstawiano bowiem PPK jako "rewolucję w emeryturach" i nawet PAD w to uwierzył.. Jak się jednak czyta komentarze ekspertów ekonomicznych ( i nielicznych polityków), to jasno widać, że to nie żadna rewolucja a już na pewno nie systemu emerytalnego. Nawet Kłamczuszek w jednym z wywiadów przyznał, że celem PPK jest wzmocnienie rynku kapitałowego w PL (który jest niedoinwestowany), a tak przy okazji będzie - trochę wymuszone - narzędzie do oszczędzania długoterminowego. Można zapytać, po co rządowi wzmocnienie tego rynku kapitałowego. Miedzy wierszami to można znaleźć. Rząd ocenia PPK na 12 - 15 mld. Wiadomo jednak, że fundusze będą (będą musiały) znaczna część z tej sumy lokować w bezpiecznych papierach, czyli obligacjach SP. A ponieważ popyt na te papiery wzrośnie, to spadnie ich cena, czyli oprocentowanie. I tak rząd będzie miał dostęp do kilku mld pożyczki po najniższych kosztach...
Jak nie wiadomo o co chodzi, to na pewno chodzi o pieniądze.
Premier zrobił jeszcze jeden mistrzowski ruch. Otóż 2-4 % tych oszczędności zapłacą pracodawcy. Nawet pantofelek się domyśli, że ten wzrost kosztów spowoduje wzrost cen (towarów i usług). W rezultacie wzrosną dochody z podatków, a te 2-4% i tak zapłacą konsumenci...

Miszcz, po prostu Miszcz... :twisted:
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Na razie traktujmy to jak nowy podatek.
Amber Gold to wyższa liga bankowości, tak jak Czarnecki który lada dzień ogłosi się ofiarą politycznej nagonki i dostanie azyl w Niemczech.
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

System zadziała jak pracownicy nie wypowiedzą uczestnictwa...
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17311
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

Wierzysz w świadomość intencji i wiedzę pracowników zatrudnianych na pół czarno, na umowach okresowych? A podlega oskładkowaniu wszystko to co podlega ZUS.
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

Fichtel pisze:System zadziała jak pracownicy nie wypowiedzą uczestnictwa...
A więc zadziała. Zdecydowanej większości nie będzie się chciało cokolwiek robić.
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

zulus pisze:
Fichtel pisze:System zadziała jak pracownicy nie wypowiedzą uczestnictwa...
A więc zadziała. Zdecydowanej większości nie będzie się chciało cokolwiek robić.
Ale Ci to oskładkowani z minimalnej...
Pieniędzy mało będzie :wink:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17311
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

Tym bardziej, że przy wynagrodzeniu poniżej 1,2 minimalnej składka pracownika może być obniżona do 0,5 %
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
Dred1978
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 10 gru 2017, 10:58

Post autor: Dred1978 »

Jakieś wieści jak Firma zapatruje się na PPK ? Powoli już powinno być wiadomo .... :|
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Dred1978 pisze:Jakieś wieści jak Firma zapatruje się na PPK ? Powoli już powinno być wiadomo .... :|
A jakie mają znaczenie zapatrywania firmy?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17311
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

Pytanie winno brzmieć jak zapatrują się na to związki i jaki procent wynegocjują. Każda jednostka musi w to wejść, w terminie zależnym od wielkości zatrudnienia.
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

rutbekia pisze:... zależnym od wielkości zatrudnienia.
Pytanie kiedy my się załapiemy
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
ODPOWIEDZ