Spodnie jesienno-zimowe

Szkolenia, wypadki, choroby, pierwsza pomoc, ocena ryzyka...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Ja tam zadowolony jestem. Szczególnie z wytrzymałości materiału. Poprzednie po przejściu przez jeżyny całkiem były do wyrzucenia, a teraz jest ok. :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33795
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Asortyment artykułów ubraniowych dostępnych u podmiotu dostarczającego tzw. sorty zależy od rozstrzygnięć przetargu publicznego ogłaszanego przez jednostkę zatrudniającą sortobiorcę. Opis przedmiotu zamówienia w SIWS tego przetargu zależy od trzech rzeczy - od warunków narzuconych przez przepisy bhp, od warunków narzuconych przez zarządzenie generalskie w temacie mundurów, oraz od inwencji Zamawiającego. Jeśli realizacja Umowy, zawartej z Wykonawcą dostawy, nie jest realizowana zgodnie z Umową, to Zamawiający ma szereg możliwości wpłynięcia na Wykonawcę celem poprawy tej kwestii, łącznie z drogą prawną.
To teraz,Ferguson, nasz już mapę drogową jak rozwiązać swój problem i proponuję zacząć od zwrócenia się do Zamawiającego aby na mocy ustawy o dostępie do informacji publicznej udostępnił Ci dokumentację przetargowa na dostawę umundurowania i odzieży ochronnej, a później to już pójdzie ja z płatka...
Tu, na tym forumie, nawet jeśli Sekretarz lub Szef Twojej jednostki siedzi dzień i noc, to chyba nie potraktuje Twojego sygnału jako wniosku o udostępnienie informacji publicznej...
8)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Ja jeszcze nieśmiało dodam, że każdy z nas otrzymuje odpowiednią ilość punktów do wykorzystania na sorty mundurowe niezbędne do wykonywania pracy. Niekoniecznie musi to być co roku mundur galowy... :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

Kropla drąży skałę. Powiedziałem chyba wszystko. Zdrowia wszystkim życzę
Lasy Państwowe-A family company
Awatar użytkownika
TomCio
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3240
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 17:06
Lokalizacja: Made In PRL

Post autor: TomCio »

góralu bagienny, mój drogi. Wszak SIWZ'y wiszą na stronie internetowej. Starczy kliknięć kilka...
Życie to jest to, na co trzeba zarobić
Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

Capricorn pisze:Ja jeszcze nieśmiało dodam, że każdy z nas otrzymuje odpowiednią ilość punktów do wykorzystania na sorty mundurowe niezbędne do wykonywania pracy. Niekoniecznie musi to być co roku mundur galowy... :)
:lol:
Można założyć 2 pary spodni letnich. Coraz lepsze pomysły...
Lasy Państwowe-A family company
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

A kto każe letnie zakładać? Spodnie są różne. Podobnie jak buty mają różną długość cholewki. Pojedź, popatrz i pobierz.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

U mnie są jedne. I to tak od bardzo dawna
Lasy Państwowe-A family company
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33795
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

TomCio pisze:góralu bagienny, mój drogi. Wszak SIWZ'y wiszą na stronie internetowej. Starczy kliknięć kilka...
I owszem. Ale zwrócenie się do Zamawiającego o informację, choćby tą informacją miało być tylko gniewne fuknięcie, że "proszę sobie kliknąć", może niejedną sprawę rozwiązać bez zbędnej dalszej biurokracji. Bo Zamawiający ma asumpt by zastanowić się po co temu tępemu durniowi taka informacja, a może mu coś nie pasuje, a jeśli nie pasuje to co?; to chyba tylko te portki jednosezonowe, bo przecież wszystko inne jest wporzo, to ja lepiej zadzwonię to magazyniera Wykonawcy, żeby na metkach kilku par portek poprawił korektorem, że to nie letnie jeno jesiennowiosenne i będzie git.
8)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

góral bagienny pisze:zadzwonię to magazyniera Wykonawcy, żeby na metkach kilku par portek poprawił korektorem, że to nie letnie jeno jesiennowiosenne
Sugerował bym bardziej ogólną nazwę - "niezimowe". Bezpieczniejsza. :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Ferguson pisze:To, że kilku kozakom wystarczają spodnie letnie na 90% dni w roku nie wątpię, ale nie podnoście waszych przykładów do rangi reguły
nie widzę problemu (jako terenowiec)...
P.S. A tam u Was bielizny termicznej nie dokładają...
Idealny zestaw!!!
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Fichtel pisze:Idealny zestaw!!!
Kalesony gwarancją pokoju! :lol:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
TomCio
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3240
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 17:06
Lokalizacja: Made In PRL

Post autor: TomCio »

Capricorn pisze:Kalesony gwarancją pokoju!
Byle nie pełne... :wink:
Życie to jest to, na co trzeba zarobić
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

TomCio pisze:Byle nie pełne... :wink:
Pełne gacie mogą być wyznacznikiem dobrobytu. Mówią wszak: "Im większy dobrobyt, tym gacie pełniejsze"...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33795
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Wiesz co robią te gacie? One odpowiadają żywotnym potrzebom całej braci leśnej. To są gacie na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tymi gaciami? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to są gacie ogólnoleśne, w oparciu o normy sześciu instytucji, gacie które sobie zgniją tej jesieni na płocie...
Ale my gaciognijcom mówimy stanowcze NIE!!!
8)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5600
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

A troszkę poważniej, bielizna termiczna ma to do siebie, że daje radę w różnych temperaturach, również w dodatnich. Nie należy jej mylić z barchanowymi kalesonami z lat minionych.
Inna sprawa : ile lat już toczą się doświadczenia, z szeroko pojętą nową mundurówką, no i ile jeszcze potrwają ?
Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

A troszkę poważniej, bielizna termiczna ma to do siebie, że daje radę w różnych temperaturach, również w dodatnich. Nie należy jej mylić z barchanowymi kalesonami z lat minionych.
Co znaczy daje radę? Przechwałki producenta, ot co. Kiedy jest ciepło, tzn pow 10 st to tylko można w tym stać, zacznij coś robić to ugotujesz się. Z moich doświadczeń wynika, że tzw bielizna którą dostajemy jest wyłącznie ciepła, czy raczej chroni przed utratą ciepła(bo zaraz ktoś mądry mnie poprawi) a dopisywanie im innych właściwości to już science fiction. Żeby było jasne-to bardzo dobre wyposażenie mrozochronne, które w żadnej konfiguracji nie uzupełni luki po spodniach wiosenno-jesiennych
Lasy Państwowe-A family company
Awatar użytkownika
TomCio
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3240
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 17:06
Lokalizacja: Made In PRL

Post autor: TomCio »

Ferguson pisze:Przechwałki producenta, ot co
zapewne... nie dogodzisz każdemu. Tabela do PUZP przewiduje dla terenu ubranie letnie+2 pary spodni oraz ubranie ocieplane z tkaniny z membraną oddychającą. Ponadto bieliznę termoaktywną, buty skarpety, czapki etc. Rozbudowanie tabeli o spodnie wiosenno-jesienne wymaga zmiany PUZP i dodanie nowej pozycji. Tu liczyłbym na ewentualnie na zaangażowanie ZZ. Ale i tak dam sobie głowę obciąć, że jednym będzie za grube, innym za cienkie innym zabraknie krótkich spodenek albo barchanów. Sorry, taki mamy klimat. Na mój łeb albo trzeba się ze swoim szefem dogadać w sprawie zaopatrywania w ciuchy BHP-owskie, albo zmienić dostawcę.
Apelujesz do "wierchuszki" i dziwisz się, że "równi Tobie" nie łapią pomysłu. Ciekaw jestem jak to będzie... Wierchuszko! Odezwij się! Może pytanie do rzecznika LP?
Życie to jest to, na co trzeba zarobić
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33795
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

TomCio pisze:Wierchuszko! Odezwij się!
Widzę, że moja wierchuszkowatość nie jest przez niektórych przyjmowana do wiadomości, sabotowana, a nawet deprecjonowana ;/
Nic to nie zmienia, bo jam jest ten kogo szukacie! I twierdzę, że sprawę ze spodniami jesiennowiosennymi należy połączyć ze sprawą zimowoletniego nakrycia głowy, unormowania techniki wiązania krawatu służbowego oraz braku szalika galowego, i wszystkie te bolączki Braci Leśnej niechby się stały tematem ogólnoleśnych konsultacji z aktywnym udziałem wszystkich ZZ!
I nie to, żebym szukał dziury w całym, ale zamierzam też zgłosić problem gumowofilcowego obuwia bhp, które po krótkim okresie użytkowania zaczyna strasznie capić. Moje gumofilce, chociaż numer 44 to śmierdzą co najmniej jak 48! :oops:
Nie udawajmy, że nie ma problemu. 8)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Ferguson pisze:Kiedy jest ciepło, tzn pow 10 st to tylko można w tym stać, zacznij coś robić to ugotujesz się.
Kiedy jesienne spodnie ubierzesz w tej temperaturze to też się spocisz. Nie mów, że nosiłbyś dwie pary spodni do pracy - letnie w bagażniku, bo w południe może być i 15 stopni i jesienne na rano, gdy bywa okolica zera... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
ODPOWIEDZ