Protest w Zielonej Górze

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77494
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... no i się zaczyna...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Taaa. W "chcemy zaoszczędzić na pozyskaniu, a te „zaoszczędzone” pieniądze przeznaczyć na hodowlę" jako zielony korposzczur nie wierzę, co dopiero o ZULach mówić... :]
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5468
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Nawet na tym forum, niedawno ktoś podał maksymę- pycha kroczy przed upadkiem.
Sylvan

Post autor: Sylvan »

A ja znowu niekumaty.
Ja tu oszczędności dla LP nie widzę. A może nawet zdrożeć. Na zdrowy rozum protest jest przeciwko możliwości wejścia innych firm. A niby dlaczego ta "obca" firma ma robić taniej?A jak nie taniej to kto wygra przetarg? No i przeciwko "Martwią się też, że pakiety harwesterowe mogę być furtką do zwiększenia zakresu wykonywania prac pozyskaniowych przez maszyny należące do Lasów Państwowych". No to niech mi ktoś wytłumaczy - LP muszą wynajmować I wykorzystywać ZULE, a nie mogą same zrobić? Wiem, upraszczam.
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3712
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

Być może w Zielonej Górze pracochłonność na borowych siedliskach jest tak niska, albo jest nadmiar rąk do pracy w zagospodarowaniu. Jeśli się takiego kroku nie boją... 100-250 km na północ nikt na taki krok się chyba nie odważy, bo wiosną zabrakłoby rodzin pracownikow biura do obsadzenia odnowień. Nasi ZULe z radością prztklasnęliby takiemu pomyslowi smiejac się, że wydzielono kiełbasę z bigosu...a kapustę niech jedzą teczkowi.
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Oj ręka w nocniku już jest...
A obudzimy się po przetargach... ;/
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Stefano
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 21:32
Lokalizacja: Rumunia

Post autor: Stefano »

A jednak dyrektor przywędrował z Dyrekcji Szczecińskiej
g
leśniczy
leśniczy
Posty: 529
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:35
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: g »

Proste i logiczne - oddzielenie pakietów harwesterowych spowoduje umożliwienie startu firmom, które mają harwestery i forwardery, mają mało pracowników fizycznych i w związku z tym miałyby problem z wykonaniem zabiegów hodowlanych. Czyli.... widocznie są firmy takie co to mają 2-3 harwestery + forwardery + ze 3 pilarzy i chcą szybko zarobić, a mają możliwości wpływowe na decydujących o takim rozdziale prac. Zaleta - przyjadą i pozyskają, wada - jak nie będzie zbytu to będzie problem, bo będą naciskać żeby ciąć bo chcą szybko pozyskiwać, skończyć i wrócić do domu (czytaj do innego RDLP gdzie nie ma takiego rozdziału pakietów).

Wada - lokalne ZULe posiadające harwestery nie będą miały co robić
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

Domyślam się, że stawki za zagospodarowanie wzrosną o jakieś 50 procent :D .
Awatar użytkownika
Quercus
leśniczy
leśniczy
Posty: 601
Rejestracja: piątek 02 mar 2007, 17:52

Post autor: Quercus »

jakub pisze:Domyślam się, że stawki za zagospodarowanie wzrosną o jakieś 50 procent :D .
Żebyś się nie zdziwił. Najlepszą metodą sprawdzoną w ponad 90% była metoda od zrębu do młodnika. Czyli ten kto ciął ten sadził i pielęgnował. I wtedy ludzie identyfikowali się ze swoją pracą i jej wynikami. Potem przyszła ustawa Prawo Zamówień Publicznych (notabene wcale nie musieliśmy pod nią być podciągnięci, tylko determinacja kolektywu gabinetów politycznych o tym zdecydowała) i jeden człowiek z doskoku robił raz jedno raz drugie, a na finał jeszcze trzecie. I zrobiło się tak, że coja będę się martwił skoro następny po mnie przyjdzie. Ot cały mój komentarz :twisted:
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

Quercus pisze:
jakub pisze:Domyślam się, że stawki za zagospodarowanie wzrosną o jakieś 50 procent :D .
Żebyś się nie zdziwił. Najlepszą metodą sprawdzoną w ponad 90% była metoda od zrębu do młodnika. Czyli ten kto ciął ten sadził i pielęgnował. I wtedy ludzie identyfikowali się ze swoją pracą i jej wynikami. Potem przyszła ustawa Prawo Zamówień Publicznych (notabene wcale nie musieliśmy pod nią być podciągnięci, tylko determinacja kolektywu gabinetów politycznych o tym zdecydowała) i jeden człowiek z doskoku robił raz jedno raz drugie, a na finał jeszcze trzecie. I zrobiło się tak, że coja będę się martwił skoro następny po mnie przyjdzie. Ot cały mój komentarz :twisted:
Ale ja pisze o tym, że teraz ma stawki w zagospodarowaniu np po 20 zł do katalogu. Nic na tym nie zarabiam przy dzisiejszych kosztach ale muszę zrobić. Jak miałbym brać samo zagospodarowanie to musiałbym mieć minimum 30.
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1543
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

A ja to chciałbym mieć te 20 zł ... :cry:
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

zulus pisze:A ja to chciałbym mieć te 20 zł ... :cry:
Wtedy utrzymałbyś pracowników legalnie zatrudnionych na umowy o pracę? Pracownicy może by się utrzymali ale chyba nie o to chodzi w prowadzeniu firmy.
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1543
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

jakub pisze:Wtedy utrzymałbyś pracowników legalnie zatrudnionych na umowy o pracę? Pracownicy może by się utrzymali ale chyba nie o to chodzi w prowadzeniu firmy.
Musimy utrzymywać mając niższą, dużo niższą stawkę, a nasze argumenty, że za taką stawkę nie da się pracować, trafiają w próżnię :cry:
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

zulus pisze:
jakub pisze:Wtedy utrzymałbyś pracowników legalnie zatrudnionych na umowy o pracę? Pracownicy może by się utrzymali ale chyba nie o to chodzi w prowadzeniu firmy.
Musimy utrzymywać mając niższą, dużo niższą stawkę, a nasze argumenty, że za taką stawkę nie da się pracować, trafiają w próżnię :cry:
Pytałem czy utrzymałbyś i zarobił jeszcze na tym a nie czy musicie utrzymać.
Jeżeli masz np 16 zł i "musicie" utrzymać to czy zrobiłbyś to samo czyli dał stawkę 16 zł jakbyś tylko zagospodarowanie robił?
Awatar użytkownika
yahoo
początkujący
początkujący
Posty: 195
Rejestracja: sobota 28 kwie 2012, 11:39
Lokalizacja: stąd

Post autor: yahoo »

Chyba koledzy ZULe z Kamiennej Góry mają dosyć pracy za głodowe stawki ;) Oby tendencja utrzymała się w całym kraju.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1543
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

jakub pisze:Pytałem czy utrzymałbyś i zarobił jeszcze na tym
Zarobił? No nie bardzo. To raczej walka o przetrwanie z nadzieją na lepsze jutro. Cóż, przekonanie, że moja matka ma na imię Nadzieja, jest niestety coraz większe ...
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

zulus pisze:
jakub pisze:Pytałem czy utrzymałbyś i zarobił jeszcze na tym
Zarobił? No nie bardzo. To raczej walka o przetrwanie z nadzieją na lepsze jutro. Cóż, przekonanie, że moja matka ma na imię Nadzieja, jest niestety coraz większe ...
Więc po co startować do takiego przetargu?
Albo sobie odpuścić albo dać 30 zł
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

jakub pisze:Więc po co startować do takiego przetargu?
Nie odpuścisz, gdy masz kredyty na maszyny, ludzi, których trudno z dnia na dzień zwolnić, a i przebranżowienie nie zawsze jest prostą sprawą. Zwłaszcza tam, gdzie nie ma miejskich terenów zielonych, a jedynym źródłem utrzymania są lasy lub rola... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
ODPOWIEDZ