Protest w Zielonej Górze

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

Capricorn pisze:
jakub pisze:Więc po co startować do takiego przetargu?
Nie odpuścisz, gdy masz kredyty na maszyny, ludzi, których trudno z dnia na dzień zwolnić, a i przebranżowienie nie zawsze jest prostą sprawą. Zwłaszcza tam, gdzie nie ma miejskich terenów zielonych, a jedynym źródłem utrzymania są lasy lub rola... :roll:
Jakimi maszynami na które bierze się duże kredyty czy leasingi robi się zagospodarowanie? Wykaszarki? Wiertnica?
Prowadzę ZUL 15 lat i znam różne problemy.
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

Mam kredyty i leasingi na maszyny i dlatego robię zagospodarowanie za 20 lub 17 zł bo muszę.
Jak miałbym wystartować na pakiet hodowlany to musiałbym mieć 30, żeby zarobić i żeby pracownicy w godnych warunkach pracowali.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66911
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Dlaczego bierzesz pod uwagę jedynie hodowlę? Tworzone są również pakiety obejmujące całość prac na danym leśnictwie, a to już jakiś forwarder, harwester i inne drogie urządzenia...
Inna rzecz, że w skład pakietu może wchodzić zarówno usuwanie pozostałości zrębowych (mulczowanie i zakup mocnego ciągnika) jak i przygotowanie gleby (frezarka, albo pługofrez). To już są poważne zakupy...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

Rozumiem i myślę że lasy wzięły pod uwagę to, że będą za takie usługi płacić więcej jeżeli wyłączą z pakietów powierzchnie harwesterowe.
ODPOWIEDZ