Elektronizacja Zamówień Publicznych i z tym związane...

Ustawa o zamówieniach publicznych, formy, tryby...

Moderator: Moderatorzy

Miłosz.M
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 28 sie 2018, 11:55

Elektronizacja Zamówień Publicznych i z tym związane...

Post autor: Miłosz.M »

Witam wszystkich.
Jestem świeży w zamówieniach, a tym bardziej w elektronicznej ich wersji (jeszcze przed szkoleniem) :D w związku z tym mam pytanie do szanownych kolegów.
Wiemy że kwalifikowany podpis elektroniczny jest koniecznością, natomiast kto musi go posiadać z wykonawców np. w przypadku konsorcjum? Czy wystarczy że lider będzie posiadał takowy?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
yahoo
początkujący
początkujący
Posty: 195
Rejestracja: sobota 28 kwie 2012, 11:39
Lokalizacja: stąd

Post autor: yahoo »

Wszyscy konsorcjanci muszą posiadać podpis kwalifikowany.
Obrazek Obrazek
Miłosz.M
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 28 sie 2018, 11:55

Post autor: Miłosz.M »

W sieci można znaleść różne opinie na ten temat. Dochodziły mnie słuchy że powinno wystarczyć pełnomocnictwo konsorcjantów w formie pisemnej, ponieważ żądanie od wszystkich elektronicznego podpisu mogło by doprowadzić do zmniejszenia liczby przedsiębiorstw biorących udział w postępowaniu.

Z kolei gdzie indziej czytam że "Kwalifikowane podpisy elektroniczne muszą posiadać wszyscy członkowie konsorcjum, podmioty trzecie udostępniające swój potencjał oraz podwykonawcy".

Jeszcze w innym źródle dowiaduję się że jeżeli ofertę lub wniosek składają wykonawcy występujący wspólnie (konsorcjum), to w podpisy muszą posiadać osoby reprezentujące każdego z członków tego konsorcjum, gdyż będą tak podpisywać pełnomocnictwa, a także JEDZ.

Oj nadchodzi ciężka jesień dla naszych braci ZULi...
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169490
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Nie lepiej wysłać maila do rdLP ...? Będziesz miał informację z pierwszej ręki ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Miłosz.M
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 28 sie 2018, 11:55

Post autor: Miłosz.M »

Sten, owszem, ale czasu jeszcze mamy trochę i chciałem poruszyć dyskusję na temat tej wszechobecnej elektronizacji. Jak pisałem na początku wybieram się na szkolenie z tych nowinek i mam nadzieję że pytań przynajmniej po nim nieprzybędzie :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Zachłysnęli się tą elektronicznością postępowań... A ja nadal nie rozumiem dlaczego podpis elektroniczny musi być kwalifikowany?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Miłosz.M
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 28 sie 2018, 11:55

Post autor: Miłosz.M »

Nie jestem pewien czy zna ktoś odpowiedź na to pytanie, ale wspomniany podpis doczekał się nawet ustawy z dnia 18 września 2001 r. o podpisie elektronicznym, oraz Ustawy z dnia 5 września 2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej.
W związku z powyższym bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany kwalifikowanym certyfikatem :shock: stał się złem koniecznym dla przedsiębiorstw.
Awatar użytkownika
kamillo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1011
Rejestracja: piątek 27 lis 2009, 09:28
Lokalizacja: z biura

Post autor: kamillo »

Miłosz.M pisze:Nie jestem pewien czy zna ktoś odpowiedź na to pytanie
Na szkoleniu organizowanym ostatnio przez Bedoń ktoś to pytanie zadał. Odpowiedź brzmi: każdy z konsorcjantów będzie musiał posiadać kwalifikowany podpis elektroniczny by w ten sposób podpisać pełnomocnictwo dla lidera.
Czy doprowadzi to do zmniejszenia liczby przedsiębiorstw biorących udział w postępowaniu? To już chyba zmartwienie tych "przedsiębiorstw" a nie nasze
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1543
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

A Profil Zaufany by nie wystarczył?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

zulus pisze:A Profil Zaufany by nie wystarczył?
Polski urzędnik IV RP (a tworzący prawo w Polsce to urzędnicy) zawsze będzie bardziej papieski od papieża...
Na dobrą sprawę, gdy umowy podpisywało się ręcznie, dla pełnej analogii z obecnymi wymaganiami, powinni wymagać notarialnie poświadczonego podpisu...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
kamillo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1011
Rejestracja: piątek 27 lis 2009, 09:28
Lokalizacja: z biura

Post autor: kamillo »

Profil zaufany ma jedną wadę - jest za darmo :spoko:
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Sten pisze:Nie lepiej wysłać maila do rdLP ...? Będziesz miał informację z pierwszej ręki ...
Chyba z trzeciej, pierwsza ręka to jednak UZP jest.
Miłosz.M
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 28 sie 2018, 11:55

Post autor: Miłosz.M »

miniPortal już hula, ale ciekawy jestem jak tam wasze przygotowania do zamówień?
Ja jestem już po założeniu elektronicznej skrzynki na ePUAP i wysłaniu wniosku do Ministra Administracji i Cyfryzacji o aktywowanie funkcjonalności elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej - ePUAP. :D

Zachodu z tym co niemiara. Już widzę jak ZULe będą zakładać swoje skrzynki na ePUAP :D
Awatar użytkownika
TomCio
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3240
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 17:06
Lokalizacja: Made In PRL

Post autor: TomCio »

Miłosz.M pisze:Ja jestem już po założeniu elektronicznej skrzynki na ePUAP i wysłaniu wniosku do Ministra Administracji i Cyfryzacji o aktywowanie funkcjonalności elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej - ePUAP.
A jest możliwosć, aby jednostka LP - bez osobowości prawnej etc. zaistniała na ePUAP? Bo chyba są, a przynajmniej były z tym problemy nie do przeskoczenia i groźba, że bez płatnej platformy ani rusz...
Życie to jest to, na co trzeba zarobić
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1543
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

Miłosz.M pisze:Już widzę jak ZULe będą zakładać swoje skrzynki na ePUAP :D
Poczułem się urażony ;/
Awatar użytkownika
yahoo
początkujący
początkujący
Posty: 195
Rejestracja: sobota 28 kwie 2012, 11:39
Lokalizacja: stąd

Post autor: yahoo »

Miłosz.M pisze:miniPortal już hula, ale ciekawy jestem jak tam wasze przygotowania do zamówień?
Ja jestem już po założeniu elektronicznej skrzynki na ePUAP i wysłaniu wniosku do Ministra Administracji i Cyfryzacji o aktywowanie funkcjonalności elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej - ePUAP. :D

Zachodu z tym co niemiara. Już widzę jak ZULe będą zakładać swoje skrzynki na ePUAP :D
Z czym Ty masz problem? Ogarnięcie sprawy z ePUAP przyprawia Cię o spazmy bliskie orgazmowi? Uwierz mi, że ZUL-e już dawno mają opanowane "epuapy" i kwalifikowane podpisy elektroniczne. Nawet będą potrafiły podpisać JEDZ tym podpisem i zaszyfrować go w razie potrzeby. Dodatkowo będą też potrafiły wysłać @ do zamawiacza z JEDZ w załączniku, albo wrzucić go (JEDZ) na jakąś platformę (jeśli zamawiacz będzie sobie tego życzył w SIWZ). Gościu zluzuj pory, bo na razie widzę, że Ty masz z tym wszystkim większy problem niż ZUL-e.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kamillo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1011
Rejestracja: piątek 27 lis 2009, 09:28
Lokalizacja: z biura

Post autor: kamillo »

Widocznie są jeszcze gdzieś ZULe "ja ze szwagrem i pilarką", przyzwyczajone że wszyscy martwią się za nich :lol:
Miłosz.M
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 28 sie 2018, 11:55

Post autor: Miłosz.M »

zulus, Przepraszam jeśli kogoś uraziłem, niestety wiele firm leśnych z którymi mam kontakt wzbrania się jak może przed tzw "elektronizacją"
TomCio, z tego co mi wiadomo każdy może korzystać z bezpłatnych rozwiązań Urzędu Zamówień Publicznych, wymaga to jedynie odpowiedniego wdrożenia się w temat. Niebawem będziemy puszczać przetarg na ZULe i wszystko mam nadzieje wyjdzie w praniu. :)
Czekam na zatwierdzenie wniosku o aktywacje skrzynki, po tym będzie można zrobić jakiś test jak to będzie hulać :D
Miłosz.M
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 28 sie 2018, 11:55

Post autor: Miłosz.M »

Pytanie mam do wszystkich korzystających z ePUAPU i skrzynek ESP. Czy wasze skrzynki podmiotów publicznych są już aktywne?
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1543
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

Czy wybór platformy przetargowej (miniPortal, JOSEPHINE) leży w gestii poszczególnych nadleśnictw?
ODPOWIEDZ