Czy za eventy w dniach wolnych odbieracie wypracowane godzin

Szkolenia, wypadki, choroby, pierwsza pomoc, ocena ryzyka...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Kredek to ma pecha... Żadnych świadczeń, do roboty w niedziele i święta... masakra jakaś... ;/ Swoją drogą, ile my mamy czas na siedzenie przy komputerach w pracy? :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Jak sobie przypominam to wśród nielicznych terenowców niezbyt bogatego w ilość aktywnych uczestników forum ktoś tam ma podobnie. Ciekawe czy jakby powiększyć skalę to dalej można byłoby mówić o przypadkach losowych czy procederze :P
I żeby nie było. Dupa mnie nie boli jak mi się trafi porobić coś w ramach obowiązków ale z tych wszystkich sobotnio-niedzielnych edukacji, spędów, liczenia świń itp przyjemności nie mam żadnych.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

kolorowe kredki pisze: można byłoby mówić o przypadkach losowych czy procederze
Też mnie to bardzo ciekawi, czy tylko u nas jest normalnie, a wszedzie jak u Ciebie. Za okulary zwrotu nie dostajemy, bo chyba jest, albo był przepis o ilości godzin przed monitorem, które uprawniają do tego, ale pewien nie jestem. Za to wolne za pracę w dni "czerwone" i po godzinach odbieramy bez problemu.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Nie napisałem, że wszędzie tylko, że jest jak z innymi rzeczami - różnie. Jedno korpo, a w zależności od miejsca albo coś obowiązuje albo nie.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Ja tego też nie miaÄşem na myśli. Mnie ciekawi w ilu nadlesnictwach jest normalnie, a w ilu szef nie pamięta, że za nadgodziny się płaci. Pracodawca delegując pracownika na jakiś event ma chyba obowiązek poinformować go o tym, czy za nadgodziny zaplaci, czy też będzie miał godziny do wybrania. Oczywiście delegacje też wpisujemy na te okoliczność...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

U nas jest tak:
1. Jeśli sobie sam pracę organizuję w dni wolne i po godzinach (głównie wydatki drewna, ale nie tylko) - to i sam sobie to w ciągu dnia roboczego odbieram. Robota ma być zrobiona, a z obecności w lesie od 7 do 15 nikt nas nie rozlicza.
2. Za pracę w dni wolne "zorganizowaną" przez pracodawcę (spędy, świątki, liczenie dzików itp.) odbieramy oficjalnie [pisemny wniosek] dni wolne.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Znaczy tak, jak u mnie :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105113
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

kolorowe kredki pisze:Jedno korpo, a w zależności od miejsca albo coś obowiązuje albo nie.
Bo korporację cechują jednolite cele a nie metody...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Skrzacik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1023
Rejestracja: sobota 26 maja 2012, 15:44
Lokalizacja: dolinka

Post autor: Skrzacik »

j24 pisze:U nas jest tak:
1. Jeśli sobie sam pracę organizuję w dni wolne i po godzinach (głównie wydatki drewna, ale nie tylko) - to i sam sobie to w ciągu dnia roboczego odbieram. Robota ma być zrobiona, a z obecności w lesie od 7 do 15 nikt nas nie rozlicza.
2. Za pracę w dni wolne "zorganizowaną" przez pracodawcę (spędy, świątki, liczenie dzików itp.) odbieramy oficjalnie [pisemny wniosek] dni wolne.
my też tak mamy :)
I'm going off the rails on a crazy train
zgredek
początkujący
początkujący
Posty: 93
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 11:59

Post autor: zgredek »

A co na to "Regulamin pracy"? Tam powinno byc wszystko wyjasnione...
elfik
początkujący
początkujący
Posty: 96
Rejestracja: piątek 16 lip 2010, 07:52
Lokalizacja: z Kotliny

Post autor: elfik »

Za udział w imprezach edukacyjnych z namiotem w soboty/niedziele mamy do odbioru dzień.
Za niedziele jest chyba tylko tydzień czasu by dzień odebrać, a za sobotę - w okresie rozliczeniowym.
ODPOWIEDZ