Szkoła dla leśniczych w Margoninie 1920-1939

Co drzewiej bywało w leśnictwie w Polsce i na świecie...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
anwło
początkujący
początkujący
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 23 sty 2017, 22:37

Szkoła dla leśniczych w Margoninie 1920-1939

Post autor: anwło »

Czy wśród forumowiczów są może krewni lub potomkowie absolwentów tej szkoły? Poszukuje wszelkich informacji o absolwentach, ich losach a najlepiej zdjęć, szczególnie pierwszych roczników. Wszelkie dokumenty mile widziane. Bardzo proszę o pomoc lub wskazanie kontaktu. Pozdrawiam!!!
Nie komplikujcie rzeczy prostych! J.K.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170024
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Spróbuj w Nadleśnictwie Podanin i w biurze RDLP w Pile ...
W Margoninie była sala tradycji i po likwidacji ośrodka gdzieś te zdjęcia i dokumenty musiały trafić.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
anwło
początkujący
początkujący
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 23 sty 2017, 22:37

Post autor: anwło »

Hej. Dzięki za odpowiedź. W nadleśnictwie i w izbie pamięci w Margoninie już byłem (teraz jest przy ośrodku kultury). Liczę, że jakieś skarby znajdą się wśród forumowiczów, może nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego co mamy w domu. 😉
Nie komplikujcie rzeczy prostych! J.K.
Awatar użytkownika
Argon
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4576
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:44
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Argon »

Mam fotkę - tablo absolwentów zasadniczej szkoły leśnej w Margoninie 1968-1970. Jeśli jesteś zainteresowany, podaj na priv adres e-mail.
... czasami mam wrażenie, że przeciętny Polak uważa, że jak jego sąsiad złamie nogę, to jemu się będzie lepiej chodzić. Kayah
anwło
początkujący
początkujący
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 23 sty 2017, 22:37

Post autor: anwło »

hej. Dzięki, ale interesuje mnie okres międzywojenny, a najbardziej początek lata 20-te. Szczęśliwie z okresu powojennego informacji jest dużo, przepływ danych olbrzymi i absolwenci jeszcze żyją. Tamtych niestety brak i trzeba szukać rodzin, bo na pewno mają coś w szufladach ;)
Nie komplikujcie rzeczy prostych! J.K.
borowiak

Post autor: borowiak »

Kilka zdjęć z okresu międzywojennego (na końcu materiału) znajdziesz tu:
http://bazhum.muzhp.pl/media//files/Nie ... 29-248.pdf
Aga B.
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: piątek 02 lut 2024, 10:59

Re: Szkoła dla leśniczych w Margoninie 1920-1939

Post autor: Aga B. »

Cześć,
z moich ostatnich ustaleń wynika, że pamiątki dot. Państwowej Szkoły dla Leśniczych w Margoninie trafiły do Gołuchowa.
Dzięki uprzejmości RDLP w Poznaniu zostałam przekierowana na osobę bardzo mocno zorientowaną w temacie zarówno absolwentów szkoły jak i osób zatrudnionych przed wojną w obrębie podlegającym DL w Poznaniu - na priv mogę udostępnić kontakt.
Tą drogą dotarłam do tablo z 1933 roku, które mogę podesłać, bowiem nawet ścinając rozdzielczość poniżej 1 MB nie daje się ono tu załączyć.

Pozdrawiam
Agnieszka
Aga B.
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: piątek 02 lut 2024, 10:59

Re: Szkoła dla leśniczych w Margoninie 1920-1939

Post autor: Aga B. »

Trochę trwało ale w końcu udało mi się wrzucić to zdjęcie w wystarczająco dobrej rozdzielczości

Obrazek
Elwiesz
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 14 kwie 2024, 18:27

Re: Szkoła dla leśniczych w Margoninie 1920-1939

Post autor: Elwiesz »

Dzień dobry.
Może Pan tutaj jeszcze zagląda. Mam kilka zdjęć ,nie wiem czy z Margonina. Chętnie udostępnię . Proszę zajrzeć na Dokumenty genealogiczne (facebook). Wrzuciłam tam grupowe leśników wykonane przez fotografa z Szamocina i z nazwiskami gdzies na polowaniu. Dla mnie jedyną osobą ,której nazwisko kojarzę jest Kalicki z podpisanego zdjęcia Na polowaniu. Pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
Sosnowisko
początkujący
początkujący
Posty: 205
Rejestracja: poniedziałek 04 lip 2011, 09:36
Lokalizacja: Z lasu

Re: Szkoła dla leśniczych w Margoninie 1920-1939

Post autor: Sosnowisko »

Facebook "Miłośnicy i kolekcjonerzy leśnej historii..." w wyszukiwarkę wpisać proszę -szkoła dla leśniczych,
Elwiesz
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 14 kwie 2024, 18:27

Re: Szkoła dla leśniczych w Margoninie 1920-1939

Post autor: Elwiesz »

Dziękuję. Moje zdjęcie z Margonina przy ,jak zdążyłam przeczytać ,charakterystycznym dlań kamieniu.
ODPOWIEDZ