Staż w LP po szkole średniej czy po ukończeniu studiów ?

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
barton5823
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: środa 01 sie 2018, 11:03

Staż w LP po szkole średniej czy po ukończeniu studiów ?

Post autor: barton5823 »

Witam !
Muszę podjąć bardzo ważną decyzję i chciałbym się kogoś doradzić. Od maja jestem absolwentem Technikum Leśnego i postanowiłem dalej kształcić się w tym kierunku, wybieram się zaocznie na studia leśne. Sprawa dotyczy tego że nie wiem czy lepszym rozwiązanie było by pójście na staż od razu po technikum czy lepiej dopiero po ukończeniu studiów ponieważ wtedy kończę staż i od razu mam studia. Rozmawiałem z znajomym leśniczym i właśnie polecał mi abym odbył staż dopiero po studiach a na okres najbliższych 4 lat gdy kończył będę studia znalazł sobie inną pracę. Chciałbym aby ktoś mi doradził co było by lepsze po czym jest większe prawdopodobieństwo otrzymania pracy. Wiem że bez studiów w LP o pracę jest bardzo ciężko no ale dużo moich znajomych dostało pracę właśnie po samym technikum. Bardzo proszę o poradę.
Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Krążownik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1014
Rejestracja: wtorek 02 sty 2018, 17:17
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: Krążownik »

Jeżeli planujesz iść na studia zaoczne to lepiej iść po technikum na staż... zawsze jest szansa, że się załapiesz wcześniej do roboty. Tak naprawdę to idąc na staż wcześniej łatwiej Ci będzie na studiach... Każdy Ci będzie radził inaczej.
barton5823
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: środa 01 sie 2018, 11:03

Post autor: barton5823 »

Na staż i tak planuję iść tylko właśnie kwestia jest tego czy iść teraz czy dopiero za 2 3 lata. Bo jak już zrobię sobie inżyniera to też inaczej będzie na mnie każdy patrzył. A może też tak być że pójdę teraz na staż rok moment zleci a później i tak będę musiał szukać jakieś innej pracy. I właśnie nie wiem która droga będzie lepsza i po której będę miał lepsze perspektywy na pracę.
barton5823
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: środa 01 sie 2018, 11:03

Post autor: barton5823 »

No i przede wszystkim każdy kogo pytam, chcę się doradzić mówi całkiem co innego
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105115
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Leśniczy dobrze ci radzi.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170026
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jeżeli planujesz studia zaoczne idź na staż po technikum. Zawszeć będziesz miał trochę kasy na studiowanie i zaliczony staż, a ten odbywa się tylko raz ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77782
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Sten pisze:Jeżeli planujesz studia zaoczne idź na staż po technikum. Zawszeć będziesz miał trochę kasy na studiowanie i zaliczony staż, a ten odbywa się tylko raz ...
... bardzo dobra rada
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Krążownik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1014
Rejestracja: wtorek 02 sty 2018, 17:17
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: Krążownik »

Bo jak już zrobię sobie inżyniera to też inaczej będzie na mnie każdy patrzył
Żółtodziób, kiedyś może i inaczej na to patrzyli. Teraz jest masa ludzi z ukończonymi studiami.
barton5823
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: środa 01 sie 2018, 11:03

Post autor: barton5823 »

No właśnie ciężki wybór a też nie chce później żałować w przyszłości że nie poszedłem inną drogą no ale mam jeszcze trochę czasu pomyślę.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170026
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Dokumenty na staż w niektórych RDLP już trzeba składać ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
barton5823
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: środa 01 sie 2018, 11:03

Post autor: barton5823 »

Ja wiem ale składam do Torunia lub Warszawy patrzyłem na stronach to narazie nie ma jeszcze informacji o rekrutacji na staż.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77782
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... nadleśniczy, który zobaczy, że odbywasz staż, jesteś sumienny i na dodatek uczysz się na studiach zaocznie (za jego wiedzą oczywiście, bo zajęcia będą też w dni pracujące) może docenić Cię i zatrzymać na dłużej
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
barton5823
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: środa 01 sie 2018, 11:03

Post autor: barton5823 »

No właśnie chyba jednak pójdę teraz na staż. A jeżeli po tm roku nie uda mi się załapiać to trudno wtedy będę szukał innej pracy mam uprawnienia na żurawie i kurs pilarza to wydaje mi się że nie będzie problemu zresztą do fizycznej pracy zawsze potrzebują ludzi.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105115
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

barton5823 pisze:do fizycznej pracy zawsze potrzebują ludzi
A zastanawiałeś się dlaczego? :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Chandni
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 05 gru 2017, 17:56

Post autor: Chandni »

Ja na Twoim miejscu poszłabym na staż po studiach. W niektórych nadleśnictwach nie przyjmują ludzi po technikum. Osoby które ukończyły tylko szkołę średnią są od razu skreślani
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170026
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Nie sądzę ... Tak na marginesie na staż kierują RDLP...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ