Poczta LP

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

agat
początkujący
początkujący
Posty: 59
Rejestracja: niedziela 20 sie 2006, 19:39
Lokalizacja: z lasu

Poczta LP

Post autor: agat »

Witam. Proszę o pomoc !!! W jaki tajemniczy sposób mogę wejść na swoją pocztę służbową poza stanowiskiem leśniczego??
Awatar użytkownika
hymenofor
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: niedziela 28 mar 2010, 23:45
Lokalizacja: Z lasu..

Post autor: hymenofor »

Trzeba podłączyć się do sieci LP - zainstaluj sobie na służbowym telefonie checkpoint capsule, jakiś antywirus i będzie działać przez przeglądarkę lub program pocztowy. Wydaje mi się, że nalezy ustawić szyfrowanie urządzenia.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Nie do końca to działa. Z jakiegoś powodu władze bronią się jak mogą przed dostępem dołów przez VPN, więc znowu mamy sytuację, że jeśli potrzeba szybkiej informacji zwrotnej to pocztę trza wysyłać na prywatne skrzynki, albo dzwonić bezpośrednio do leczniczych: "Franek weź no wróć 30km do leśniczówki, bo musisz odpalić stanowisko i odebrać maila, a potem jedź do lasu wykonaj robotę i odpowiedź wyślij do 15"... A my się biały tam i z powrotem i w sumie dobrze, bo by się nam nudziło... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
hymenofor
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: niedziela 28 mar 2010, 23:45
Lokalizacja: Z lasu..

Post autor: hymenofor »

Jak nie działa jak działa :)
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2627
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Aby podpiąć VPN trzeba mieć dostęp który uaktywnia tylko admin . Tak więc agat najpierw admin później VPN capsule logujesz się i pobierasz pocztę . tak na marginesie po zapięciu VPN można też aktualizować automatycznie Mlas .
agat
początkujący
początkujący
Posty: 59
Rejestracja: niedziela 20 sie 2006, 19:39
Lokalizacja: z lasu

Post autor: agat »

A dostęp uaktywnia admin czy musi prosic Rdlp?
g
leśniczy
leśniczy
Posty: 529
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:35
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: g »

do VPN przypisuje RDLP na wniosek nadleśnictwa ale to już chyba Twój admin wie
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Kuna lesna pisze:Aby podpiąć VPN trzeba mieć dostęp który uaktywnia tylko admin . Tak więc agat najpierw admin później VPN capsule logujesz się i pobierasz pocztę . tak na marginesie po zapięciu VPN można też aktualizować automatycznie Mlas .
Dokładnie tak. Niestety admini dyrekcyjni niechętnie bardzo dostęp dają.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
hymenofor
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: niedziela 28 mar 2010, 23:45
Lokalizacja: Z lasu..

Post autor: hymenofor »

U nas w RDLP Podleśniczowie i Leśniczowie maja automatycznie przypisany dostęp do VPN, co zresztą jest logiczne i w innych dyrekcjach myślę że jest identycznie.
Awatar użytkownika
hymenofor
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: niedziela 28 mar 2010, 23:45
Lokalizacja: Z lasu..

Post autor: hymenofor »

Wniosek o dostęp do VPN popisuje n-czy to nie wiem co ma admin w rdlp do gadania :D
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77782
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

hymenofor pisze:nie wiem co ma admin w rdlp do gadania :D
... może czują się wszechwładnymi?... jak będziesz podskakiwał to Ci kabelek odetną :D
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
hymenofor
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: niedziela 28 mar 2010, 23:45
Lokalizacja: Z lasu..

Post autor: hymenofor »

Hehe prędzej przyjadą i przetrzepią papiery :D
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Wiesz... jedni mają spokój, inni mają brakarzy. Jedni mają VPN inni figę i to bez maku :lol:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Capricorn pisze:
Kuna lesna pisze:Aby podpiąć VPN trzeba mieć dostęp który uaktywnia tylko admin
Dokładnie tak. Niestety admini dyrekcyjni niechętnie bardzo dostęp dają.
Ktoś już niżej napisał, że to kierownik jednostki określa, kto, do czego ma mieć dostęp, w tym do VPN. Tak być powinno. Ale... Jest takie zarządzenie w sprawie, gdzie o możliwości korzystania z VPN inaczej napisano.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Czy działa u Was poczta służbowa poza stanowiskiem leśniczego?

U mnie działa na telefonie komórkowym (po zalogowaniu do Capsule). Za to od jakiegoś tygodnia nie działa na laptopie - pomimo zalogowania na nim do Connectra i możliwości logowania na nim do SILP-WEB.

:?
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
ulan01
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 258
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 07:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: ulan01 »

j24 pisze:U mnie działa na telefonie komórkowym (po zalogowaniu do Capsule). Za to od jakiegoś tygodnia nie działa na laptopie - pomimo zalogowania na nim do Connectra i możliwości logowania na nim do SILP-WEB.
Co kraj to różnica..... u Nas poczta działa tylko jak włączysz aplikacje natywne..... za to SILP-WEB wtedy nie wszystkim działa....
U nas Admin mówił że w ciągu tygodnia były 3 różne knopixy dla lesniczych może nie masz najnowszego...
"only two things are infinite the universe and human stupidity and i'm not sure about the former" - A. Einstein
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Za to u nas aplikacje natywne nie działają. Do SILP-WEB logujemy się bezpośrednio - od razu z poziomu portalu leśniczego.
Chyba trzeba będzie pogadać ponownie z Adminem. Jak wróci z wakacji ...
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

A pozostali pracownicy nie posiadający służbowych komputerów mogą o poczcie na szczęście poza firmą zapomnieć :D
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Sicario pisze:A pozostali pracownicy nie posiadający służbowych komputerów mogą o poczcie na szczęście poza firmą zapomnieć :D
Nie wiem czy wszystkim - ale mi działa poczta na telefonie...
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

j24 pisze:Nie wiem czy wszystkim - ale mi działa poczta na telefonie...
Na moim na szczęście nie :) Wcale za tym nie tęsknię ;)
ODPOWIEDZ