Taka sytuacja w lesie...

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

Piotrek pisze:Pod drugim linkiem, z tego
uuuu gostek trochę spięty :roll: też , podobnie jak kim , uważam że przesadził z ekspresją ;) tym bardziej ,że agresorzy to para młodych ludzi z grzecznym psem na smyczy (z dzieckiem ? ) , powiem tak , gdyby każde wtargnięcie w sfery i tereny prywatne uzasadniało takie zachowania , to byśmy się pozagryzali :roll:
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Dronka, o ile dobrze usłyszałem, to ci "mili młodzi ludzie" są z "ekooszołomów walczących" i już od kilku lat "tropią zbrodnie przeciw przyrodzie". Tym razem wybrali się na spacer i:
podczas spaceru usłyszeli dźwięk pił łańcuchowych oznaczający wycinkę drzew w trwającym okresie lęgowym
No i dlatego mieli włączone nagrywanie. Podejrzewali, że uda się im "przyłapać" pana kierownika na "niezgodnej z prawem wycince". Ale nie wyszło... Po pierwsze zanim doszli do miejsca wycinki zostali wyrzuceni. Po drugie wycinka była prowadzona nie w lesie ale na łąkach i dotyczyła usuwania samosiejek w celu przywrócenia użytkowania jako łąk. No i pan posiadał odpowiednie zezwolenia, gdyż wycinkę zgłosił gdzie trzeba zgodnie z przepisami.
Obawiam się, że gdyby to dotyczyło mnie, to mogło by się nie skończyć na "grubym słowie", gdyż jestem człowiekiem porywczym a jaką rózgę bym pewnie w pobliżu znalazł...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

carabus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1796
Rejestracja: piątek 01 gru 2006, 08:28
Lokalizacja: z kłody

Post autor: carabus »

Piotrek pisze:usuwania samosiejek w celu przywrócenia użytkowania jako łąk
Ale te samosiejki nie miały po 200lat? :wink: :wink: i nie były to łąki na których tury się pasały :mg: :mg: :mg:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Ale te samosiejki nie miały po 200lat? :wink: :wink:
Nie. Wydział Ochrony Środowiska UM wspólnie ze Strażą Miejską przeprowadził kontrolę terenu. Stwierdzono, że teren ten w ewidencji gruntów figuruje jako łąki trwałe. Podczas wizji lokalnej stwierdzono wycinkę drzew na skarpach terenu okalającego byłą strzelnicę. Wycinka dotyczy drzew samoposianych, w większości o pierśnicach do 50 cm. Ustalono, że właściciel zamierza przywrócić teren do użytkowania rolniczego (łąki). Z informacji uzyskanych w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie , gdzie zgłoszono fakt wycinki drzew wynika, że teren ten nie jest zarejestrowany w planie urządzenia lasu jako las prywatny.
carabus pisze: i nie były to łąki na których tury się pasały :mg: :mg: :mg:
Tego nie sposób stwierdzić kategorycznie. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

carabus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1796
Rejestracja: piątek 01 gru 2006, 08:28
Lokalizacja: z kłody

Post autor: carabus »

O...czyli, tylko czekać jak nakręcą kolejny filmik tym razem z strzelania na strzelnicy w okresie lęgowym ptaków, który przecie tuż tuż...
Awatar użytkownika
Krążownik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1014
Rejestracja: wtorek 02 sty 2018, 17:17
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: Krążownik »

Właściciel miał absolutną rację wypraszając tych paparazzi ze swojej działki. Mógł to zrobić w sposób kulturalny do końca, jednak większość ludzi mimo wszystko nie jest po studiach wyższych zwłaszcza ci co są w wieku nagrywanego więc zastosował język powszechnie mu znany. Inną sprawą jest, że to nagranie nie powinno trafić do sieci skoro znane są osoby przedstawione w materiale i zapewne osoba nagrana nie wyraziła na to zgody.
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

Urwał żesz nać :x jestem stara , nie mam wyższego wykształcenia , nie poluję na przestępstwa przeciwko przyrodzie ale jakoś Rodzice starali się mnie wychować i nawet kiedy ktoś włazi mi w paradę NIE potraktuję go w ten sposób bo NIE 8) w temacie ekooszołomy - właśnie wracam z lasu , wqrwiona na maksa , jeśli tak funkcjonuje gospodarz , czegokolwiek to pora pakować manele , albo zanabywać urnę i wygodne miejsce spoczynku , wyrżnięte submisyjnie jesiony i totalny burdel , połamane ,poprzewracane drzewa , wszystko rozjeżdżone przez krosy , stoją kikuty świerków :x Może tam jeszcze polezę , zrobię Wam fotorelację ...urwał nać :x ergo , nie wszyscy , którym się nie podoba taka gospodarka to gówniarze i ekoterroryści . 8)
per aspera ad astra
.....carpe diem....
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

biedronka pisze:Urwał żesz nać :x jestem stara , nie mam wyższego wykształcenia , nie poluję na przestępstwa przeciwko przyrodzie ale jakoś Rodzice starali się mnie wychować i nawet kiedy ktoś włazi mi w paradę NIE potraktuję go w ten sposób bo NIE 8)
Amen :spoko:
Awatar użytkownika
Krążownik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1014
Rejestracja: wtorek 02 sty 2018, 17:17
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: Krążownik »

... Bez urazy, ale nie ma co też zgrywać świętych. Każdy może się zdenerwować i o to mi chodziło mówiąc o ludziach po studiach którzy są uważani na ogół za ludzi wychowanych (Zwłaszcza ci co są w wieku nagranego). Liczy się sam fakt, że racja jest po stronie właściciela.
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Cóż, las po cięciu nie wygląda wyjściowo. Jesiony wycięte? Z jesionami teraz jak z dzikami - chorują, zdychają i to jest smutne. Każą strzelać, każą wycinać. A las "spacerowy" też trzeba od czasu do czasu z pilarką odwiedzić. Nie byłoby problemu gdyby tak stały tablice że do lasu wstęp wzbroniony? Nie teraz, w trakcie prac, ale zawsze!
Biedronka, jeśli tam polazłaś udając, że nie widzisz tablic że prace leśne, to masz za swoje. Często jest tak, że "burdel" po cięciu chwilę (miesiąc, dwa) jest obecny, bo nie zawsze jest czas czy warunki żeby wszystko od razu wygłaskać. Śnieg musi zejść, błoto obeschnąć... A może tam melioracja agrotechniczna do zrobienia, bo podsadzenia jakieś będą...? Nie wiem. Ale wtedy powinny funkcjonować tablice, żeby tam nie leźć, bo można sobie kuku sprokurować, nie tylko przez przykry widok. Nie było tablic, to ze słuszną pretensją do N-ctwa proponuję. Choćby maila napisać, jeśli nie chcesz się denerwować osobiście lub przez telefon. Kładami rozjeżdżone? To samo! Ale najpierw sprawdź czy to były kłady czy pracujące ciągniki.
biedronka pisze:nie wszyscy , którym się nie podoba taka gospodarka to gówniarze i ekoterroryści
Nie, są jeszcze i tacy co wszystko potrafią zrozumieć, byle tylko to nie działo się przy ich ścieżkach.
Ja bardzo proszę o tę fotorelację, ale może tak pod koniec kwietnia.
8)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
carabus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1796
Rejestracja: piątek 01 gru 2006, 08:28
Lokalizacja: z kłody

Post autor: carabus »

góral bagienny pisze:Cóż, las po cięciu nie wygląda wyjściowo. Jesiony wycięte? Z jesionami teraz jak z dzikami
Oczywiście masz rację - kiedyś ktoś przyrównał taką powierzchnie do pacjeta oglądanego świeżo po operacji - zakrwawiony, dreny z ran, szwy itp....tylko ...
Ci powiem taką skaskę...jest sobie miasto ....dość duże gdzie na granicy rośnie las...ot taki zwykły III-IV kl So, Brz,trochę dęba i osiki, do którego pół miasta chodzi - z psem, biegać, z dziećmi i był leśniczy co za zlej PO i PSL lasem rządził a nawet i na SLD się załapał..i cenił sobie bardzo ciszę spokój...więc gdy czas żniw nadchodził planował pracę tak y to co wycięte odbite od razu "znikało". Jak raz ZUL-usy na "wikend" sobie zostawili to ich pogonił - i przez dobre 15 lat było wszystko z planem cięte i NIKT z kulawą nogą się nie przyczepił - wycięte wywiezione pozamiatane - że zabawy było ano było ale coś za coś...Ale zły był bo nie dość że o polityki się nie wtrącał to jeszcze poprzeć nie chciał - i nowy nastał - i od 2016 roku są regularne walki, a to pilarz wraca i opony pocięte, a to na "wikend" zamkną bo wycink idzie - i wiesz co - tam nie ma ekologów - tylko zwykli ludzie...wkurzeni bo przyszedł taki i na zasadzie no co mam plan to rznę i won...mi z mojego lasu...na ostatnim spotkaniu gdy powiedziano ze do roku 2016 cięło i to znacznie więcej to ludzie zaczęli krzyczeć że to fałszerstwo...
Tylko było to robione inteligentnie tak że w oczy nie kuło...
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

góral bagienny pisze:Cóż, las po cięciu......
Ja bardzo proszę o tę fotorelację, ale może tak pod koniec kwietnia.
8)

To jest trick Wyborczo - Wajrakowy. Prezentacja fotek tego samego miejsca przed ( wiosna lato zielen slonce)
PRZED pracami lesnymi i ( jesien, pulcha, katastrofa chmury ) PO pracach gospodarczych. W majestacie nauki polskiej posluguje sie nim zreszta jeden z autorow ankiety dot. postrzegania roznych funkcji lasow polskich przez Polki i Polakow.Ankiete zlecily i zaplacily zreszta Lasy Panstwowe.....Tak, ze ten tego.....
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

To jest trick Wyborczo - Wajrakowy. Prezentacja fotek tego samego miejsca przed ( wiosna lato zielen slonce)
Nie chrzań głupot nie porównuj mnie do manipulantów. Tu nie chodzi o słoneczko i młode listki, ani żadną inną wajrakowszczyznę, ale o sekwencję wykonywania prac w lesie. Pewnie, można robić od razu "na czysto", ale jest to dużo bardziej kłopotliwe, czasochłonne,czyli i kosztonośne. Tam gdzie jest to konieczne, przy miastach, drogach, szlakach turystycznych, to się tak robi, ale generalnie pozycja cięć powinna być zakończona i odebrana w rozsądnym czasie, co nie zawsze jest tożsame z zerwaniem z niej grubizny.
Jak się chce pocwaniakować i zgrywać na jedynego sprawiedliwego, to można i Wajrakiem się posłużyć.
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

góral bagienny pisze:
To jest trick Wyborczo - Wajrakowy. Prezentacja fotek tego samego miejsca przed ( wiosna lato zielen slonce)
Nie chrzań głupot nie porównuj mnie do manipulantów. Tu nie chodzi o słoneczko i młode listki, ani żadną inną wajrakowszczyznę, ale o sekwencję wykonywania prac w lesie. Pewnie, można robić od razu "na czysto", ale jest to dużo bardziej kłopotliwe, czasochłonne,czyli i kosztonośne. Tam gdzie jest to konieczne, przy miastach, drogach, szlakach turystycznych, to się tak robi, ale generalnie pozycja cięć powinna być zakończona i odebrana w rozsądnym czasie, co nie zawsze jest tożsame z zerwaniem z niej grubizny.
Jak się chce pocwaniakować i zgrywać na jedynego sprawiedliwego, to można i Wajrakiem się posłużyć.

Moim zdaniem Twoja wypowiedz jest typowa dla przedstawiciela narodowej TZW. ..... :lol: :lol: .....W gruncie rzeczy chodzi o dwie rzeczy. Estetyke lasu i estetyke uzytkowania lasu. W tej pierwszej dyscyplinie polska TZW potengom jezd i basta. I byla oczywiscie https://wles.up.poznan.pl/pl/ksiazki/estetyka-lasu-1 , https://fbc.pionier.net.pl/details/nnm0fsx https://dzikiezycie.pl/archiwum/2017/kw ... ycie-drzew ....( Leśnicy jako ezoterycy - bardzo mi sie to podoba :roll: " ezoteryk z N-ctwa Pipidowka Gorna brzmi lepiej niz "podlesniczy z N-ctwa Pipidowka Gorna :lol: )...Estetyka uzytkowania lasu wydaje sie byc dla wiekszosci przedstawicieli TZW - wstydzacych sie ze drwale nabrudzili w lesie - pojeciem kompletnie obcym . Tak, ze ten tego. Nie zwracaj uwagi na uwagi. :roll:
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

DAKa, dość już mam tych myśli specjalnej troski artykułowanych na klawiaturze specjalnej troski. Zarzucenie mi wajrakowszczyzny to jak przytapianie mnie w wiadrze rzygowin z jednoczesnym wsadzaniem rozgrzanego pręta w dupę. Może i moja scholastyka nie jest warta akceptacji moich argumentów, ale na takie tortury nie zasłużyłem.
DAKa pisze: Nie zwracaj uwagi na uwagi.
Słuszna uwaga. Aby ściślej zastosować się do tej sugestii klikam w ignoruj.
8)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

góral bagienny pisze:DAKa, dość już mam tych myśli specjalnej troski artykułowanych na klawiaturze specjalnej troski. Zarzucenie mi wajrakowszczyzny to jak przytapianie mnie w wiadrze rzygowin z jednoczesnym wsadzaniem rozgrzanego pręta w dupę. Może i moja scholastyka nie jest warta akceptacji moich argumentów, ale na takie tortury nie zasłużyłem.
DAKa pisze: Nie zwracaj uwagi na uwagi.
Słuszna uwaga. Aby ściślej zastosować się do tej sugestii klikam w ignoruj.
8)
Bardzo dobrze - szczegolnie w przypadku przeczulonych, ktorzy nie potrafio ogarnac prostej uwagi o tym, ze to nie une manipuluja, lecz sa ofiarami manipulacji polegajacej na powszechnym przedstawianiu uzytkowania lasu jako jesienno pochmurnej apokalipsy.Podczas gdy to uzytkowanie ma tez wartosc estetyczno. Nawet jesienno pochmurne.Ament.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

Krążownik pisze:... Bez urazy, ale nie ma co też zgrywać świętych. Każdy może się zdenerwować i o to mi chodziło mówiąc o ludziach po studiach którzy są uważani na ogół za ludzi wychowanych (Zwłaszcza ci co są w wieku nagranego). Liczy się sam fakt, że racja jest po stronie właściciela.
bez urazy :) racja jest po stronie właściciela , zgoda :) święci nie jesteśmy , klniemy jak szewc albo budowlaniec ale ..... ale zazwyczaj w przestrzeń ;) Ten gostek jest zwyczajnie chamsko agresywny , i tego nie da się usprawiedliwić :( mógł powiedzieć dosadnie , a nie rzucać się jak ..... "żaba w piosku" hej !! ;)
góral bagienny pisze:Cóż, ......
eeech Góralu , Góralu ..... trochę się znamy , co ? :) ..... jesiony wyrżnięto parę lat temu (gdzieś się pałęta nawet temat ,który zainicjowałam) , pobojowisko to nie jest efekt tej wycinki :( .... zapewniam ,że fotorelacja z dziś , czy z kwietnia nie będzie się różniła niczym poza rozkwitem zielonego :( to zwyczajnie miejsce chyba spisane na straty :( a szkoda :(
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Co na to miejscowy leśniczy?
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Jakie to w ogóle nadleśnictwo. Uruchomimy wtyki aby sytuację wyjaśnić.
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Pewnie Ustroń ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ