Taka sytuacja w lesie...

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Taka sytuacja w lesie...

Post autor: Capricorn »

:D
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104858
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

W tej całej sytuacji najbardziej przykre jest to, że słuchać tego musiały dzieci. Dużo tatuś i mamusia musieli stracić ze swego autorytetu "nieomylnych"...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169486
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Dobrze, że tylko tak to się skończyło. Mógł się jeszcze wykazać agresją i chyba niewiele do tego brakowało ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

Piotrek pisze:W tej całej sytuacji najbardziej przykre jest to, że słuchać tego musiały dzieci. Dużo tatuś i mamusia musieli stracić ze swego autorytetu "nieomylnych"...
Trochę na własne życzenie, bo uwaga zwrócona właścicielowi też była raczej mało grzeczna :wink:
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Obuwik
początkujący
początkujący
Posty: 16
Rejestracja: sobota 09 lut 2019, 12:48

Post autor: Obuwik »

Spóźniłem się,nie ma filmu.Wielka szkoda.
Podborowy z boru.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104858
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Obuwik pisze:Spóźniłem się,nie ma filmu.Wielka szkoda.
W przyrodzie może coś zniknąć. Np. jakiś gatunek. W Internecie nic nie ginie. :lol:
To zdaje się chodziło o to:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Piotrek pisze:To zdaje się chodziło o to:
Bingo :ok: :lol:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

Yyyy :shock:
Skąd się tacy ludzie biorą :? Czy to ,,ludziem" w ogóle można nazwać.... 8)
Bory5
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1360
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 21:40

Post autor: Bory5 »

Uwaga może też zwrócona trochę prowokacyjnym tonem, ale nie tłumaczy ona tego wylewu chamstwa. :shock: Żenada po prostu.
"Ja cię nie mogę" - J.K.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169486
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Poczytajcie komentarze pod tym filmikiem ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

Ten ktoś nawet nie musi być właścicielem terenu a jedynie szukał kogoś na kim mógł wyrzucić fustracje.....może rata kredytu za wysoka była...albo zupa przesolona...
carabus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1796
Rejestracja: piątek 01 gru 2006, 08:28
Lokalizacja: z kłody

Post autor: carabus »

Po pierwsze zastanawiające jest po co ktoś zaczyna nagrywać jadący samochód.....chciał zapewne przykozaczyć....co to nie on szeryf i postrach...na wiocha pl wrzucić, uprzejmie do SL przesłać a tu taki zong....
Mój las to i mogę sobie po nim z goła d...biegać jak powiedział pewien klasyk....
Döhler
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5892
Rejestracja: czwartek 30 sty 2014, 23:33
Lokalizacja: Schweingrubowy Las

Post autor: Döhler »

carabus pisze:po nim z goła d...biegać
W moich stronach tak w czasach pruskich było. W każdym leśnictwie był jeden oddział, do którego nikt poza leśniczym i jego rodziną, nie miał prawa wstępu. Było to niepisane prawo, respektowane przez wszystkich okolicznych mieszkańców.
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

O co chodzi? A o to, że jak las, to wolno każdemu wejść. Tak żeśmy te społeczeństwo wytresowali. Wielka zdziwka, że las może być prywatny. 8)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Döhler
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5892
Rejestracja: czwartek 30 sty 2014, 23:33
Lokalizacja: Schweingrubowy Las

Post autor: Döhler »

góral bagienny pisze:O co chodzi?
Chodzi o to, że właściciel lasu zezwalał na wejście i zbieranie jagód, grzybów, chrustu na całym obszarze, oprócz jednego kwartału.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104858
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Ten pan, który kręcił filmik (Marcin Przybysz z Gniezna) powiedział mediom tak:
Dzisiaj z narzeczoną i córką wybrałem się do lasu miejskiego na spacer i pooddychać świeżym powietrzem. Na jednej z leśnych dróg zostaliśmy strąbieni przez pewnego jegomościa któremu bardzo się spieszyło, oczywiście przepuściliśmy go i pojechał w las a my kontynuowaliśmy spacer. Po przejściu kilkuset metrów natrafiliśmy na jegomościa drugi raz... Tym razem wracał, więc zapobiegawczo włączyłem nagrywanie w telefonie... I oto efekt spotkania. Jeśli las miejski rzeczywiście stał się prywatny to by tłumaczyło dźwięk pił łańcuchowych w tle, a nerwowość jegomościa można tłumaczyć tym że jest okres lęgowy od 01.03 i nie można już wycinać drzew nawet na własnej posesji wiec zależało mu by nikt nie widział wycinki.
Jakoś dziwnie mi się wydaje, że pan Marcin chciał udokumentować ową "nielegalną" wycinkę i dlatego tam się "wybrał na spacer"...
Pan sfilmowany to Andrzej Kostencki, kierownik Regionu Ligi Obrony Kraju w Gnieźnie. Portal gniezno.naszemiasto.pl poprosił go o wyjaśnienia:
W rozmowie z nami mówi, że bardzo żałuje, że tak się zachował, zupełnie nieadekwatnie i nie na miejscu, bo znajdowało się tam dziecko. - Najpierw grzecznie zwróciłem uwagę, że znajduje się na swoim terenie prywatnym. Przed wejściem jest tabliczka informują o tym. - mówi nasz rozmówca. Po czym twierdzi: -Ten pan najpierw kijem uderzył w samochód, później krzyczał, że nie wolno tam jeździć samochodem. Rozzłościło mnie to. Od rana byłem zdenerwowany, miałem nieudany dzień, nawarstwiło się kilka spraw i przyznam szczerze, że wybuchłem. Moje zachowanie było zupełnie niepotrzebne i nieadekwatne do sytuacji, a zwłaszcza, że było tam dziecko. Przepraszam rodzinie za moje zachowanie - przyznaje A. Kostencki.

Kwestię wycinki drzew w okresie lęgowym, o którym mowa przy wpisie autora filmu, kierownik LOK tłumaczy w następujący sposób: -Teren nie nie należy do lasu, są to tereny łąkowe, dlatego nie muszę się w tej kwestii zwrócić do nadleśnictwa. Przepisy mówią, że można wycinać drzewa, na których nie ma gniazd. O zgodę zwróciłem się do wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim. Nie było więc nic nielegalnego - twierdzi Andrzej Kostencki.

Zwróciliśmy się w tej kwestii do Urzędu Miasta w Gnieźnie i czekamy na odpowiedź, by zweryfikować słowa kierownik LOK w Gnieźnie.

Andrzej Kostencki zobowiązał się, że jest gotów przeprosić rodzinę za swoje wulgarne zachowanie.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

Od rana byłem zdenerwowany, miałem nieudany dzień, nawarstwiło się kilka spraw i przyznam szczerze, że wybuchłem..
Jednak zupa była za słona....
Proponuję temu Panu do lekarza się udać na terapię 8)
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Bory5 pisze:Uwaga może też zwrócona trochę prowokacyjnym tonem, ale nie tłumaczy ona tego wylewu chamstwa. :shock: Żenada po prostu.
Zazwyczaj iskrzy, gdy się dupek pospolity z chamem cholerycznym spotka, ot, co.
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

poreba pisze:Zazwyczaj iskrzy, gdy
Dajcie spokój, ten film jest z innej epoki! Wtedy nikt jeszcze nie słyszał o mowie nienawiści. Dziś takie spotkanie wyglądałoby diametralnie inaczej!
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14101
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

Obrazek
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
ODPOWIEDZ