Minister się wycofuje...

Ochrona mienia w Lasach Państwowych...

Moderator: Moderatorzy

Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Minister się wycofuje...

Post autor: Naj »

Minister Kowalczyk: Propozycje dotyczące odstąpienia od karania były już powtarzane i one w tej chwili się materializują, czyli już są wykonywane. Znaczy Dyrektor Lasów Państwowych przedstawił bardzo szczegółowe sprawozdanie o różnego rodzaju sprawach. Tych spraw z wniosku albo Straży Leśnej albo leśnictw było ponad 300. Zostały one podzielone na różne kategorie. No 95% tych spraw to były sprawy związane z wejściem na teren zakazany, tak to nazwijmy, czyli tam gdzie był zakaz wstępu do lasu. Dyrektor zarekomendował, że jako pokrzywdzeni, jako oskarżyciel posiłkowy w sprawach, które wnosiła np. policja, Lasy wydadzą oświadczenie, że rezygnują z tego statusu pokrzywdzonego, również wycofują się jako oskarżyciel posiłkowy, a więc to daje dla sądu drogę otwartą do umorzenia sprawy. Oczywiście sprawy, które nie są wszczęte, a jest ich ponad połowa jeszcze niewszczętych, automatycznie mam nadzieję zostaną wycofane. Natomiast sprawy, które toczą się w sądzie w tej chwili po złożeniu takich świadczeń, mam nadzieję sąd będzie takie sprawy umarzał. Ale też istotna informacja, organizacje ekologiczne zabiegały o to, żeby to już natychmiast dzisiaj było dokonane. Wobec tego padła taka deklaracja, że jeszcze dzisiaj w dyrekcji Lasów Państwowych zbiorą się w kilka osób. No nazwijmy to takim zespołem bardzo roboczym, złożonym z prawników, jak w sposób prawny z tego problemu wyjść. Natomiast intencja jest jednoznaczna. Za sprawy wejścia do lasu itd. deklaracje Lasów Państwowych są jednoznaczne, z tych oskarżeń Lasy się wycofują.
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1 ... istow.html
jtw50
początkujący
początkujący
Posty: 120
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 21:52

Post autor: jtw50 »

Bardzo sprytnie, ponieważ zarówno ściganie z art 151 jak i 157 następuje wyłącznie na wniosek pokrzywdzonego. Gdyby to wykroczenie było ścigane urzędu to w tym miejscu kompetencje Ministra Środowiska się kończą. Jesteśmy świadkami jak grupka osób potrafi rozmontować państwową instytucje. Chłopaki z StL sporo pracy włożyli aby wnioski o ukaranie trafiły do Sądu. Porażka na całej lini i całych Lasów, niestety. Przy okazji pięknie wychodzi patologia strukturalna Straży Leśnej - Straż podlega bezpośrednio pokrzywdzonemu, którego przełożonym jest Minister Środowiska.
Awatar użytkownika
kokos
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 389
Rejestracja: środa 09 maja 2007, 23:26
Lokalizacja: Posterunek

Post autor: kokos »

To już chyba wiadomo, co w razie czego należy robić w Karpatach? Kompletnie nic! 😄 Luz, blues, leżaki i piwko.
Currahee rządzi! I więcej nie trzeba...
dreptacz
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 255
Rejestracja: niedziela 15 maja 2016, 15:48

Post autor: dreptacz »

Wycofuje się, bo w tej sprawie nie ma właściwie wyboru.
Strategia jest jednak niezmienna ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ja tam nie mam boreliozy.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67164
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Widzę, że swój manifest przedstawiłaś ogółowi :lol:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

dreptacz pisze:RAZ ZDOBYTYCH LASÓW NIE ODDAMY, ANI ŻADNEGO POŻYTKU CO Z NICH MAMY
dreptacz, to samo można powiedzieć o opcji z którą się utożsamiasz. :)

PS. Nawiasem mówiąc gramatyka polska jest dla autorów hasła najwidoczniej terra incognita.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Całkowicie odbiegacie od tematu wątku, w nieużytki zapiekłości i animozji... :evil: Ja tam ministra rozumiem. Choćby dlatego, że sądy coraz częściej uniewinniają oskarżonych, a występowanie w roli obwiniającego niewinnego jest wielce nieprzyjemne. Jest to ponadto pstryczek w poprzednika. Taki dobry policjant i zły policjant...
Natomiast faktem jest , że "druga strona" (gatunku "dreptacz" ) urządza tram-ta-dram-tam, zupełnie niepotrzebnie. Tak bowiem jak LP ściągnęły na leśników niechęć znacznej części populacji, tak "dreptacze" robią to samo w stosunku do zwolenników zwiększania ilości PN w PL... ;/
dreptacz
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 255
Rejestracja: niedziela 15 maja 2016, 15:48

Post autor: dreptacz »

Naju, ja tylko pokazuję memy co są odbiciem spojrzenia znacznej części populacji i także mojego. Mam ku takiemu spojrzeniu mocne podstawy i mam do nich prawo. Poza tym jak zwykle nie owijam i doceń to. Tak po prostu widzi świat coraz więcej ludzi.
Ja tam nie mam boreliozy.
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

:lol: Ile wynosi ta znaczna populacja? 20 kont robiących szum na fejsie i 14 na tłiterze?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

dreptacz pisze:Tak po prostu widzi świat coraz więcej ludzi.
Może troszkę inaczej - tak ludziom wmówiono, że mają postrzegać świat. Jesteście produktem intensywnej indoktrynacji.
Bogu dzięki na wsi nie stanowicie problemu - w mojej na przykład nie znam nikogo tak postrzegającego świat.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Piotrek pisze:Bogu dzięki na wsi nie stanowicie problemu
Za to problem stanowi wieś nazywana niewykształconym motłochem, kiedy głosuje na kogo innego lub ma inne zdanie niż "ekologiczno-demokratyczne" elity :P
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67164
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Poza tym jak zwykle nie owijam i doceń to. Tak po prostu widzi świat coraz więcej ludzi.
Tyle, że to, co pokazałaś informuje wprost: "każdy kawałek lasu, który dreptacze zdobędą, stanie się ich niezbywalną własnością". Nie jakiegoś tam Skarbu Państwa, nie społeczeństwa, nawet nie przyrody, ale tylko i wyłącznie dreptaczy. Zwłaszcza te "pożytki". Chcecie zwyczajnie dokonać zaboru mienia pod pretekstem ochrony pryrody i nawet się z tym nie kryjecie. I wiesz, masz rację. Coraz więcej ludzi te motywy zaczyna dostrzegać 8)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
dreptacz
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 255
Rejestracja: niedziela 15 maja 2016, 15:48

Post autor: dreptacz »

Co za pieprz.nie! Naprawdę uważacie, że tzw obrońcy puszczy i inne podobne grupy chcą parków narodowych i rezerwatów żeby w nich pracować, albo w jakiś cudowny sposób ciągnąć korzyści?
Ja tam nie mam boreliozy.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67164
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Sama to na memie przedstawiłaś z dopiskiem o "pożytkach" :D
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

dreptacz pisze:w jakiś cudowny sposób ciągnąć korzyści
Nie w cudowny tylko bezpośredni. Przejrzyj na oczy, że za szczytnymi hasłami siedzi zawsze grupka osób kręcąca niezłe lody i obżerająca się nimi w ścisłym gronie. A tacy jak ty służą naganianiu nowych "żołnierzy", za co nawet okruszków wafelków nie powąchacie.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Quercus
leśniczy
leśniczy
Posty: 601
Rejestracja: piątek 02 mar 2007, 17:52

Post autor: Quercus »

Moim skromnym zdaniem krótko podsumowując: Polecam film pt. IDIOKRACJA, dosłownie spełniają się wizje reżysera. Rządy emocjonalne górą nad racjonalnym podejściem do sprawy. Populizm, populizm i jeszcze raz populizm, żenada :evil:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67164
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Wystarczy zerknąć na wszelkie rozliczenia organizacji chroniących cokolwiek. Jaki procent służy faktycznej ochronie, a jaki tzw. działaniom statutowym oznaczający zazwyczaj drukowanie ulotek, głoszenie prelekcji i inne formy zarobkowania królika i całej jego rodziny... :D
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Quercus pisze:Rządy emocjonalne górą nad racjonalnym podejściem do sprawy.
W przypadku Rządu to po prostu kupowanie głosów wyborców.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Za to do gry próbuje wkroczyć RPO:

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1 ... owych.html
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
ODPOWIEDZ