Sprzedaż nieruchomości będącej w posiadaniu nadleśnictw

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169490
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Widać się już z tym pogodził ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Kondi
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1321
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 16:05

Post autor: Kondi »

Najlepiej jak się mieszka we własnym, prywatnym domu, ale nie każdego jest stać na własny dom.
Leśniczówki są leśniczym przydzielane i leśnicy musza się zgodzić na to, co im nadleśnictwa dają.
Ja mieszkałem na początku lat 2000, jak przyjechałem ze Szczecina w leśniczówce, w rodzinie, ponieważ jest osoba z rodziny, pracownik leśny.
Jeszcze drewniana leśniczówka, stara, ale w ładnym miejscu, wokół lasów.
W miejscowości: Garbatka Letnisko, bo tam mieszkałem przez jakieś pięć lat. Powiat kozienicki. Bardzo ładna, wypoczynkowa miejscowość.
Są tam dwa "leśne domy", obok siebie. Sporą działkę ma leśniczówka w której mieszkałem, na której też były ULE z pszczołami.
Jak wprowadzono innego leśniczego do tego domu ( mieszkała tam też, po drugiej stronie starsza Pani, wdowa po dawnym gajowym, której się, jako wdowie należało mieszkanie do śmierci w leśniczówce ).
Ale ona też już parę lat temu umarła. Ja znałem tą panią i czasami mnie najmowała do rąbania drewna na opał, jak sobie kupowała.

Teraz nadleśnictwo wyremontowało leśniczówkę, gdzie położono nowy dach z blachy, również w środku domu był przeprowadzony remont, jak też cały, nowy płot na posesji.
Nadleśnictwa wydają sporo funduszu na remonty wielu leśniczówek, które są stare i zaniedbane.
Zresztą oni są od tego, by dbać o służbowe domy, by zapewnić swoim pracownikom normalne warunki mieszkaniowe.
Lasy to piekna sprawa. Chrońmy lasy i przyrodę, jak tylko możemy.
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5473
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Kondi, nie masz racji :roll:
Kubuś Puchatek
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1050
Rejestracja: piątek 27 lis 2020, 17:38

Post autor: Kubuś Puchatek »

Blues Brothers pisze:Kondi, nie masz racji :roll:
On nawet jak nie ma racji to i tak ma rację. :wink:
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Blues Brothers pisze:Kondi, nie masz racji
A w czym? Że mieszkał w Garbatce Letnisko, czy że to ładna, wypoczynkowa miejscowość? :P
Kondi pisze: czasami mnie najmowała do rąbania drewna na opał, jak sobie kupowała.
Kondi, a do mnie byś kiedyś nie wpadł? Bo ja zwykle za trzynastkę sobie co roku 30 mp kupuję. :|
Kiedyś sam rąbałem, ale teraz jestem już stary i mam przerąbane. :cry:
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169490
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Zapłać Michałkowi, to porąbie ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Jakby to tak działało to już dawno bym to uczynił.
Umowa o zapłatę po robocie byłaby nietrwałą motywacją, zapłata z góry wymagałaby ciągłych przypominań o podjętym zobowiązaniu, system zaliczkowy to kłopot, bo każda zaliczka generowałaby wnioski o kolejne, no i sprawy bhp. Szkolenie stanowiskowe to bajka, ale obawiam się że praca wymagałaby dozoru stałego. A z dwojga złego, to już wolałbym, aby Kondi sobie nogę uchlastał a nie Michał. :lol:
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Bobrownik
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 14 cze 2021, 21:08

Re: Sprzedaż nieruchomości będącej w posiadaniu nadleśnictw

Post autor: Bobrownik »

Od czerwca LP będą sprzedawały dzialki letniskowe zamiast siedliskowych bo jak na 10 arach w pół enklawie szczęśliwy nabywca zdobedzie pozwolenie na wybudowanie garażu zgodnie z przepisami p.poz ?
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5473
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Re: Sprzedaż nieruchomości będącej w posiadaniu nadleśnictw

Post autor: Blues Brothers »

A trochę jaśniej?
Sylvan

Re: Sprzedaż nieruchomości będącej w posiadaniu nadleśnictw

Post autor: Sylvan »

Bobrownik pisze: wtorek 15 cze 2021, 21:41 Od czerwca LP będą sprzedawały dzialki letniskowe zamiast siedliskowych bo jak na 10 arach w pół enklawie szczęśliwy nabywca zdobedzie pozwolenie na wybudowanie garażu zgodnie z przepisami p.poz ?
A skąd takie dane?
Że 10 arów?
Awatar użytkownika
Kegg
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1567
Rejestracja: czwartek 16 lut 2006, 14:34

Re: Sprzedaż nieruchomości będącej w posiadaniu nadleśnictw

Post autor: Kegg »

Bobrownik pisze: wtorek 15 cze 2021, 21:41 Od czerwca LP będą sprzedawały dzialki letniskowe zamiast siedliskowych bo jak na 10 arach w pół enklawie szczęśliwy nabywca zdobedzie pozwolenie na wybudowanie garażu zgodnie z przepisami p.poz ?
Może czas zacząć czytać ze zrozumieniem. :!:
To nie jest zakaz sprzedaży większych działek, tylko dla większych niż 1000 m2 trzeba dodatkowego uzasadnienia dlaczego należy potraktować jako przynalezności większą powierzchnię.
Jak powiedział pewien kat: "Każdy ma prawo być trochę porąbany"
Awatar użytkownika
Kegg
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1567
Rejestracja: czwartek 16 lut 2006, 14:34

Re: Sprzedaż nieruchomości będącej w posiadaniu nadleśnictw

Post autor: Kegg »

Sylvan pisze: środa 16 cze 2021, 06:25
Bobrownik pisze: wtorek 15 cze 2021, 21:41 Od czerwca LP będą sprzedawały dzialki letniskowe zamiast siedliskowych bo jak na 10 arach w pół enklawie szczęśliwy nabywca zdobedzie pozwolenie na wybudowanie garażu zgodnie z przepisami p.poz ?
A skąd takie dane?
Że 10 arów?
Taka jest nowa wytyczna Dyrektora Generalnego
Jak powiedział pewien kat: "Każdy ma prawo być trochę porąbany"
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5473
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Re: Sprzedaż nieruchomości będącej w posiadaniu nadleśnictw

Post autor: Blues Brothers »

1. na marginesie, Dyrektora, czy p.o. Dyrektora ?
2. czy p.o.Dyrektor może dawać takie wytyczne i w ogóle jakiekolwiek decyzje i zarządzenia ?
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77498
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Re: Sprzedaż nieruchomości będącej w posiadaniu nadleśnictw

Post autor: drwalnik »

... jeżeli prawo na to nie pozwala, to trzeba zmienić prawo ;)
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
malkontent2
leśniczy
leśniczy
Posty: 627
Rejestracja: piątek 18 cze 2021, 16:42

Re: Sprzedaż nieruchomości będącej w posiadaniu nadleśnictw

Post autor: malkontent2 »

Bobrownik pisze: wtorek 15 cze 2021, 21:41 Od czerwca LP będą sprzedawały dzialki letniskowe zamiast siedliskowych bo jak na 10 arach w pół enklawie szczęśliwy nabywca zdobedzie pozwolenie na wybudowanie garażu zgodnie z przepisami p.poz ?
W sumie 0.10 ha to powyżej standardu na rynku nieruchomości ;) Nie mniej jednak większość przeznaczonych do sprzedaży lokali (wraz z budynkami gospodarczymi) na w/w powierzchni nie zmieści się....
Awatar użytkownika
kamillo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1011
Rejestracja: piątek 27 lis 2009, 09:28
Lokalizacja: z biura

Re: Sprzedaż nieruchomości będącej w posiadaniu nadleśnictw

Post autor: kamillo »

Kegg pisze: środa 16 cze 2021, 10:49 Może czas zacząć czytać ze zrozumieniem. :!:
To nie jest zakaz sprzedaży większych działek, tylko dla większych niż 1000 m2 trzeba dodatkowego uzasadnienia dlaczego należy potraktować jako przynalezności większą powierzchnię.
Oczywiście, że to nie jest zakaz. Niestety doświadczenie pokazuje, że nawet argument "w części działki zlokalizowane jest ekoszambo z systemem rozsączania" nie dociera do mocodawców. Zatem czytać ze zrozumieniem powinien zacząć zdecydowanie kto inny :lol: :lol:
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77498
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Re: Sprzedaż nieruchomości będącej w posiadaniu nadleśnictw

Post autor: drwalnik »

... ustawy, ustawami, ale jak komuś nie chce się sprzedać, to powód się znajdzie, a jak chce, to również
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Sylvan

Re: Sprzedaż nieruchomości będącej w posiadaniu nadleśnictw

Post autor: Sylvan »

Z żalem stwierdzam, że Masz rację..... :(
Arczi_881
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: środa 15 sie 2018, 20:21

Re: Sprzedaż nieruchomości będącej w posiadaniu nadleśnictw

Post autor: Arczi_881 »

malkontent2 pisze: sobota 19 cze 2021, 08:16
Bobrownik pisze: wtorek 15 cze 2021, 21:41 Od czerwca LP będą sprzedawały dzialki letniskowe zamiast siedliskowych bo jak na 10 arach w pół enklawie szczęśliwy nabywca zdobedzie pozwolenie na wybudowanie garażu zgodnie z przepisami p.poz ?
W sumie 0.10 ha to powyżej standardu na rynku nieruchomości ;) Nie mniej jednak większość przeznaczonych do sprzedaży lokali (wraz z budynkami gospodarczymi) na w/w powierzchni nie zmieści się....
No właśnie co wtedy ? Jak podejść do tematu?
Sylvan

Re: Sprzedaż nieruchomości będącej w posiadaniu nadleśnictw

Post autor: Sylvan »

Arczi_881 pisze: czwartek 22 lip 2021, 15:30
malkontent2 pisze: sobota 19 cze 2021, 08:16
Bobrownik pisze: wtorek 15 cze 2021, 21:41 Od czerwca LP będą sprzedawały dzialki letniskowe zamiast siedliskowych bo jak na 10 arach w pół enklawie szczęśliwy nabywca zdobedzie pozwolenie na wybudowanie garażu zgodnie z przepisami p.poz ?
W sumie 0.10 ha to powyżej standardu na rynku nieruchomości ;) Nie mniej jednak większość przeznaczonych do sprzedaży lokali (wraz z budynkami gospodarczymi) na w/w powierzchni nie zmieści się....
No właśnie co wtedy ? Jak podejść do tematu?
Lipiec się kończy a jakoś o sprzedaży działek nie słychać.
Czyli wrzucić na luz i nie zawracać sobie dupy pierdołami....
ODPOWIEDZ