Sprzedaż drewna dla ZUL

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

Renifer
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 12 sty 2012, 12:54
Lokalizacja: Pomorze

Sprzedaż drewna dla ZUL

Post autor: Renifer »

Witam,

poszukuję odpowiedzi na pytanie, czy można sprzedać drewno do Zakładu Usług Leśnych, który to drewno pozyskuje? Mam u siebie w jednostce firmę, która obsługuje jeden z pakietów i jest jednocześnie klientem na drewno. Chcą zakupić drewno, które sami pozyskali. Czy istnieje jakieś zarządzenie/decyzja, która reguluje takie zakupy?

Z góry dziękuję za odpowiedź!
uva uvam vivendo varia fit
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66912
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Renifer pisze:Czy istnieje jakieś zarządzenie/decyzja, która reguluje takie zakupy?
Nadleśniczego.. :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Z tego co pamiętam, to w zeszłym roku były uregulowania wyższego rzędu...
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66912
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

W takim razie jestem opóźniony z wiedzą... :oops:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

j24 pisze:Z tego co pamiętam, to w zeszłym roku były uregulowania wyższego rzędu...
A w przypadkach wcześniejszego występowania takich zjawisk, specjalnie powołane zespoły doszukiwały się przestępczości zorganizowanej. :roll:
borowiak

Post autor: borowiak »

j24 pisze:Z tego co pamiętam, to w zeszłym roku były uregulowania wyższego rzędu...
W sumie półtora roku temu.... Do dziś obowiązuje. Mowa o zakazie sprzedaży dla podmiotów na cele inne niż opałowe na rynku detalicznym. Można kupować w rozsądnych ilościach składając stosowne oświadczenie. Nikt jednak nie zabroni kupować pracownikom ZUL-i na potrzeby własne.
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

borowiak pisze:
j24 pisze:Z tego co pamiętam, to w zeszłym roku były uregulowania wyższego rzędu...
Mowa o zakazie sprzedaży dla podmiotów na cele inne niż opałowe na rynku detalicznym. Można kupować w rozsądnych ilościach składając stosowne oświadczenie.
Aż dziw, że nie powstała wyspecjalizowana komórka sprawdzająca te oświadczenia w komórkach, szopach i drewutniach klijętów, to jakieś niedopatrzenie jest po prostu.
A jak jakiś spekulant zamiast drewno wrzucić do pieca wystruga sobie jakiegoś krasnala i postawi sobie w jakmś ogródku?
Toż to przestępstwo skarbowe i może narazić LP na straty związane z nieodprowadzeniem VAT we właściwej wysokości.
PS. Nie zakończyłem powyższego wydawałoby się stosowaną emotką, gdyż, co ciekawe, nie jest bzdurą formalnie. Onegdaj pewien felietonista radiowy dzwoniąc do skarbówki, w pewnej nietypowej sprawie, uzyskał informacje, że wlanie do zbiornika paliwa w aucie wody, a nawet innych cieczy pochodzenia fizjologicznego, rodzi obowiązek uiszczenia podatku VAT i akcyzy paliwowej.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104861
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Dla mnie jest to totalna bzdura, bo sprzedawca powinien wyłącznie interesować się tym, czy dany klient ma pieniądze. Natomiast jakiekolwiek interesowanie się tym, co nabywca zrobi z zakupionym towarem, przypomina mi "łowy" IRCH-y na emerytki sprzedające bułki rano przed wejściami do biur i fabryk.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Quercus
leśniczy
leśniczy
Posty: 601
Rejestracja: piątek 02 mar 2007, 17:52

Post autor: Quercus »

Wystarczy zarządzenie Nadleśniczego o kontroli drewna przed sprzedażą przez inżynier nadzoru dla ZULi i ich rodzin, oraz dla pracowników nadleśnictwa i ich rodzin. Zwłaszcza stwierdzenie ich rodzin jest zaj..... precyzyjne. :mg:
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

A ciotkę w piekarni g... interesowało jak piekarz wykładał gotówkę i zabierał kosz bułek :D
P.S. Paragon dostawał :wink:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
borowiak

Post autor: borowiak »

poreba pisze:Aż dziw, że nie powstała wyspecjalizowana komórka sprawdzająca te oświadczenia w komórkach, szopach i drewutniach klijętów, to jakieś niedopatrzenie jest po prostu.
Hmmmm, były ostatnio takie kontrole w niektórych nadleśnictwach......
Piotrek pisze:Dla mnie jest to totalna bzdura
Masz prawo do własnej opinii, nie mniej jednak to zarządzenie nadal obowiązuje.
Quercus pisze:Wystarczy zarządzenie Nadleśniczego o kontroli drewna przed sprzedażą przez inżynier nadzoru dla ZULi i ich rodzin, oraz dla pracowników nadleśnictwa i ich rodzin
Nie wszędzie jest takie.
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

borowiak pisze:
poreba pisze:Aż dziw, że nie powstała wyspecjalizowana komórka sprawdzająca te oświadczenia w komórkach, szopach i drewutniach klijętów, to jakieś niedopatrzenie jest po prostu.
Hmmmm, były ostatnio takie kontrole w niektórych nadleśnictwach......
I kontrolowały drewutnie klientów?!
borowiak

Post autor: borowiak »

I kontrolowały drewutnie klientów?!
Wiem, że w teren pojechali, sprawdzali kilka osób, które kupiły większą ilość opału na firmę. Co dalej, nie wiem :)
Awatar użytkownika
Quercus
leśniczy
leśniczy
Posty: 601
Rejestracja: piątek 02 mar 2007, 17:52

Post autor: Quercus »

borowiak pisze:Nie wszędzie jest takie.
I bardzo dobrze, bo koneksje rodzinne to przyjdzie niedługo w urzędzie stanu cywilnego sprawdzać.
borowiak pisze:Hmmmm, były ostatnio takie kontrole w niektórych nadleśnictwach......
Były, były ale podobno kontrolerów już w DGLP nie ma, o jakości boję się wypowiadać, mam instynkt samozachowawczy :wink:
Fichtel pisze:A ciotkę w piekarni g... interesowało jak piekarz wykładał gotówkę i zabierał kosz bułek :D
P.S. Paragon dostawał :wink:
Jasne, że tak Fichtel, Skarbowy interesuje się tylko paragonem i stawką VAT, która tak a propos, mogłaby być dla całego drewna jednolita, np 12% 8) :spoko
borowiak

Post autor: borowiak »

Quercus pisze:Były, były ale podobno kontrolerów już w DGLP nie ma,
Taką kontrolę miałem u siebie w ubiegłym roku, zespół został oficjalnie rozwiązany (ponoć). Ja jednak piszę o kontroli wykonanej przez ILP na przełomie lutego/marca.
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Hmm. A to czasami nie jest odpowiedź na pytanie związane z powstaniem speckomórki z tego artykułu https://www.pb.pl/wielkie-sprzatanie-la ... ych-907261 :roll:
Awatar użytkownika
Quercus
leśniczy
leśniczy
Posty: 601
Rejestracja: piątek 02 mar 2007, 17:52

Post autor: Quercus »

kolorowe kredki pisze: A to czasami nie jest odpowiedź na pytanie związane z powstaniem speckomórki z tego artykułu
Nie jest, ale życzę powodzenia nowemu dyrektorowi w uprzątaniu sec - fachowców od donosów i pomówień, a tak nawiasem to gratuluję wyboru zastępcy pana Bogusława, może wreszcie coś drgnie w stronę normalnych relacji w firmie 8)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104861
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Quercus pisze:w stronę normalnych relacji
A jakie relacje uważasz za "normalne"? :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Quercus
leśniczy
leśniczy
Posty: 601
Rejestracja: piątek 02 mar 2007, 17:52

Post autor: Quercus »

Piotrek pisze:A jakie relacje uważasz za "normalne"? :)
No w sumie to nigdy do końca nie był normalnie ale ................ no wiesz o troszkę spokoju i odbiurokratyzowanie mi się rozchodzi :lol: Chociaż już sam przestaję wierzyć, że np. Nadleśniczy będzie mógł prowadzić gospodarkę leśną zgodnie z zapisami w ustawie o lasach, czyli samodzielnie i nie będzie przedłużeniem ręki .............. itd, itp :wink:
Wiem pobożne życzenia 8)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104861
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Quercus pisze:odbiurokratyzowanie
To niemożliwe. Jesteśmy w ustroju i organizacji wyłącznie generującej biurokrację.
A o samodzielności zapomnij. Jest niebezpieczna... :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ