Pomocy!!!!

Drewno, klasyfikacja, pomiar, obrót, sprzedaż drewna...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dominika1645
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: sobota 14 kwie 2007, 20:02
Lokalizacja: Rzeszów

Pomocy!!!!

Post autor: dominika1645 »

Hej!!!
Na poniedziałek mam zadanko z geografii...tylko jest jeden problem , bo nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten temat....jeśli ktoś mógłby mi pomoc będę bardzo wdzięczna , podaję temat: "Wyjaśnij różnicę między charakterem gospodarki leśnej prowadzonej w krajach znajdujących się na różnym poziomie rozwoju gospodarczego. Odpowiedź uzasadnij odpowiednimi przykładami i danymi liczbowymi."

Proszę o pomoc :D :)
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

dominika1645 pisze:"Wyjaśnij różnicę między charakterem gospodarki leśnej prowadzonej w krajach znajdujących się na różnym poziomie rozwoju gospodarczego. Odpowiedź uzasadnij odpowiednimi przykładami i danymi liczbowymi."
Wejdź na www.lp.gov.pl tam zasięgniesz informacji, na stronach GUSu odpowiednie dane na temat gospodarki leśnej Polski.
Awatar użytkownika
Kalwar
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 256
Rejestracja: środa 29 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Roszki

Post autor: Kalwar »

Ogolnie to chodzi o to, ze kraje biedne scinaja i sprzedaja wiecej drewna niz im przyrasta, bo jest to dla nich wazne zrodlo przychodu. A w krajach bogatych i rozwinietych, gdzie wycinanno tak samo w wiekach X-XVIII nie ma juz co cennego wycinac, wiec trzeba chronic to co sie ma i prowadzic cos co nazwano planowana gospodarke lesna.
Im bardziej poznaję ludzi
Tym bardziej kocham psy
Im bardziej poznaję ludzi
Tym bardziej kocham psy

Kazik Staszewski "Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham psy"
Maszulka
początkujący
początkujący
Posty: 164
Rejestracja: środa 16 sie 2006, 17:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: Maszulka »

Kalwar pisze:Ogolnie to chodzi o to, ze kraje biedne scinaja i sprzedaja wiecej drewna niz im przyrasta, bo jest to dla nich wazne zrodlo przychodu
Dla sprawiedliwości należy dodać, że w biednych ścinają bo, ludzie z krajów bogatszych są chętni do kupienia tego drewna.
Też lubie figurki machoniowe. :)
Awatar użytkownika
Kalwar
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 256
Rejestracja: środa 29 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Roszki

Post autor: Kalwar »

Ja jestem ciekaw na co idzie najwiecej drewna w obecnych czasach... Kiedys na statki i domy, a teraz?
Im bardziej poznaję ludzi
Tym bardziej kocham psy
Im bardziej poznaję ludzi
Tym bardziej kocham psy

Kazik Staszewski "Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham psy"
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Maszulka pisze:Dla sprawiedliwości należy dodać, że w biednych ścinają bo, ludzie z krajów bogatszych są chętni do kupienia tego drewna.
Też lubie figurki machoniowe.
Problem naszych czasów. Albo stawiać na materiały naturalne i biodegradowalne, alebo stawiac również na ochrone przyrody poprzez ochrone drzew itp. a produkcji plastiku i innych.

[ Dodano: 2007-04-26, 20:56 ]
Kalwar pisze:Ja jestem ciekaw na co idzie najwiecej drewna w obecnych czasach... Kiedys na statki i domy, a teraz?
Pewnie materiał budowlany. I zwiekszy sie zapotrzebowanie w budownictwie. W mode wchodza style kanadyjskie budowy domków-jak z kart
ODPOWIEDZ