PRAWO LEŚNE

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Trybonian
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: sobota 24 wrz 2016, 23:41

PRAWO LEŚNE

Post autor: Trybonian »

Witam serdecznie,
chciałbym poruszyć kwestię obecnie obowiązującej ustawy o lasach, a precyzyjniej przepisów ustawy o lasach ich niedokładności, obecnych czy też przyszłych potrzeb legislacyjnych.

Taką dyskusję widzę w formie dość poprawnej i profesjonalnej merytorycznie.
Proszę o zabieranie głosu w następujący sposób :)

1 - przepis, o którym mowa (art. ust. pkt) lub propozycja nowego przepisu (art. ust. pkt)
2 - propozycja zmiany tego przepisu - konkretna lub jeśli miałby to być nowy przepis propozycja jego brzmienia
2a - jeśli forumowicz nie jest zdolny do przedstawienia autorskiej propozycji to przynajmniej opis problemu, który powienin zostać naprawiony
3 - jeśli pkt 2 został zastosowany to krótkie uzasadnienie propozycji (merytoryczne)
Quod principi placuit, legis habet vigorem
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Trybonian pisze:chciałbym poruszyć kwestię obecnie obowiązującej ustawy o lasach, a precyzyjniej przepisów ustawy o lasach ich niedokładności, obecnych czy też przyszłych potrzeb legislacyjnych
W celu?
Bo podpis twój mnie troszkę deprymuje...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Trybonian
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: sobota 24 wrz 2016, 23:41

Post autor: Trybonian »

Piotrek pisze:
Trybonian pisze:chciałbym poruszyć kwestię obecnie obowiązującej ustawy o lasach, a precyzyjniej przepisów ustawy o lasach ich niedokładności, obecnych czy też przyszłych potrzeb legislacyjnych
W celu?
Bo podpis twój mnie troszkę deprymuje...
A od kiedy to jakakolwiek paremia łacińska powoduje na tym forum utratę odwagi przez forumowiczów ? Powiem wręcz więcej, od kiedy to jakikolwiek temat na tym forum powoduje zakłopotanie :) ? Chyba jesteśmy tu po to żeby rozmawiać ? Wymieniać poglądy?
Czy jedynie te forum ma służyć anegdotom i głupawkom, a najpopularniejszym tematem zawsze ma być jeden z ekonomicznych, mianowicie nagrody i podwyżki :) ?
Myślę, że znajdzie się tu parę osób zdolnych do merytorycznych pogawędek, które mogą posłużyć na przykład do zgłoszenia przez SITLID postulatów dotyczących zmiany ustawy o lasach. Zapraszam do dialogu bez krępacji, przecież anonimowość forum zawsze wzmaga bohaterskość w rozmowach o zmianach kadrowych czy też decyzjach i zarządzeniach w LP.
O przepisach ustawy nie można pogawędzić :) ?
Quod principi placuit, legis habet vigorem
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67168
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Trybonian pisze:Czy jedynie te forum ma służyć anegdotom i głupawkom
Nie, ale takich tematów o zapisach ustawy parę już było. Zastanawiam się po co tworzyć kolejny, w którym dyskusja zacznie się od początku o wszystkim i to na raz... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Trybonian
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: sobota 24 wrz 2016, 23:41

Post autor: Trybonian »

Capricorn pisze:
Trybonian pisze:Czy jedynie te forum ma służyć anegdotom i głupawkom
Nie, ale takich tematów o zapisach ustawy parę już było. Zastanawiam się po co tworzyć kolejny, w którym dyskusja zacznie się od początku o wszystkim i to na raz... :roll:
Warto odgrzewać stare kotlety ? Przejrzałem pierwsze 5 stron w tej zakładce, która kończy się na styczniu 2016. Panie Adminie ale jak każesz tak zrobię :)
Quod principi placuit, legis habet vigorem
haru112
początkujący
początkujący
Posty: 182
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:04
Lokalizacja: Kresy wschodnie

Post autor: haru112 »

Chcesz odgrzewać stare kotlety hmmm.... to może weźmiemy na warsztat Statut warcki Władysława Jagiełły z XV wieku albo Statuty litewskie z XVI ? :lol:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67168
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Trybonian pisze:Warto odgrzewać stare kotlety ?
Czy warto? Myślę, że tak. Dlatego, że rozmawiając w jednym miejscu o wszystkich aspektach ustawy, posty z wypowiedziami tak się pomieszają, że w krótkim czasie nie dojdziesz do ładu sam, nie mówiąc o czytających "z doskoku". Gdyby była możliwość edycji pierwszego postu przez każdego użytkownika i dodawanie propozycji zmian z linkiem do swojej wypowiedzi to inna sprawa, ale to niemożliwe więc siłą rzeczy zrobi się śmietnik. Dlatego też nie zamykamy starych tematów. Po co je mnożyć bez końca?
Jednak jeśli chcesz, to proponuję odkopać te parę tematów i umieszczać w postaci postu i linku odpowiedzi z propozycjami zmian poszczególnych artykułów.
np.
art. 29 ust. 1 (cel zmian) Udostępnienie lasu niepełnosprawnym opis i jednocześnie link do postu oraz tematu.
W ten sposób w jednym miejscu będziesz miał wszystkie propozycje zmian bez zbędnego śmietnika, a ewentualne zmiany, czy też ich ewolucja może być aktualizowana.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Trybonian, tak jak pokazał Capricorn, ja już w tej sprawie na forum się wypowiadałem. Dlatego zapytałem w jakim celu chcesz zbierać te propozycje. I tyle.
A co do paremii. No cóż, gdy słyszę "Co się podoba przełożonemu..." to natychmiast łapię się na myśli, że większość z tego co mówię, przełożonym się nie podoba. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ