Jaki rower ?

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

sokół_wędrowny pisze:...kto jak kto, ale leśnicy powinni aktywnie spędzać czas np. jeżdżąc na rowerze....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Kondi
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1321
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 16:05

Post autor: Kondi »

No, widzę, że rower Piotrka jest naprawdę elegancki, tylko coś felgi przerdzewiałe...
To jest kolarzówka czeska, tak? Nie wiem, czy są jeszcze jakieś firmy czeskie, które robią rowery? Jeżeli tak, to może tylko na rynek czeski?
Dawniej, z tego co ja wiem, nie tylko ROMET miał świetne rowery, ale firmy zagraniczne, które zapewne też były państwowe, w innych krajach.

Chociażby niemieckie rowery z dawnych czasów, które też były eksportowane do Polski, a ciotka moja ma jeden taki rower, niemieckiej firmy, stary rower, jakoś z początku lat 2000 i ktoś jej przywiózł prosto z hurtowni, po znajomości i taniej. Do dziś, praktycznie nic w tym rowerze nie było wymieniane, poza oponami, dętkami i był chyba też przyczepiony łańcuch, bo się zerwał.
A co do firmy ROMET, to podobno i kiedyś ta firma sprowadzała niektóre części z Chin do tych rowerów, ale wtedy to były porządne części, nie taki "bubel", jak teraz.
Nie twierdzę, że i teraz nie ma dobrych i jakościowych części do rowerów, ale już nie łatwo je pewnie dostać, no i są droższe.

Zresztą nie wiem, czy nie większość części do rowerów Romet robiono w polskich zakładach, chociażby w poznańskim "Cegielski"?
W Wałczu na Zachodnim Pomorzu była fabryka piast, łańcuchów rowerowych i oni tam to wytwarzali dla bydgoskiego ROMETA.
Nie było takiej potrzeby, by sprowadzać tyle części rowerowych z Azji, skoro działały polskie zakłady metalowe, gdzie nawet wytwarzano silniki do statków, dla stoczni.
Ale wtedy to tam robili porządne rzeczy, bo było państwowe, nie tak jak za prywaciarza.
Sam mechanik mi mówił, a ma już ponad 50 lat, jak w dawnych czasach rowery rometowskie były tak dobrej jakości, że i do dzisiaj niektórzy mają takie rowery i na nich jeżdżą.
Wadą tylko było to, że te rowery były stalowe, wszystko było ze stali i to rdzewiało na mokrym.
Dzisiaj, panuje moda na rowery z aluminium, a są przypadki, gdzie to potrafi pękać, jak również felgi aluminiowe.

Natomiast, jeżeli mógłbym, coś poradzić zainteresowanemu kupnem roweru, to lepiej nie kupować za szybko i nie byle czego.
Za tysiąc pięćset złotych można kupić dobrej jakości rower, ale trzeba uważać, żeby to nie był rower wadliwy, który potem będzie się sypał.
Lasy to piekna sprawa. Chrońmy lasy i przyrodę, jak tylko możemy.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170262
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Miałem składaka Karata... dostałem go bodaj na 10 urodziny. Służył mi kilkanaście lat do czasu, jak dostałem Waganta. Tym jeszcze jako podleśniczy się przemieszczałem ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67327
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Karata miałem i ja. Na nim kiedyś objechałem rondo w Katowicach bez mandatu, co było nie lada wyczynem :D
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170262
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Szczęśliwie nie znam tego ronda ... :roll:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105210
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Kondi pisze:No, widzę, że rower Piotrka jest naprawdę elegancki, tylko coś felgi przerdzewiałe...
To nie mój rower tylko zdjęcie poglądowe jakiegoś roweru tej samej marki.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Kondi
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1321
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 16:05

Post autor: Kondi »

Piotrek pisze:
Kondi pisze:No, widzę, że rower Piotrka jest naprawdę elegancki, tylko coś felgi przerdzewiałe...
To nie mój rower tylko zdjęcie poglądowe jakiegoś roweru tej samej marki.
Chyba że tak.
Lasy to piekna sprawa. Chrońmy lasy i przyrodę, jak tylko możemy.
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

A ja miałem Wigry.. Chyba 3.
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
igła
początkujący
początkujący
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 14 gru 2017, 22:09

Post autor: igła »

Mam zamiar kupić rower z napędem,wspomagającym jazdę pod wiatr i do tego pod górkę
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5658
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Kup skuter :)
igła
początkujący
początkujący
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 14 gru 2017, 22:09

Post autor: igła »

nieee aż tak leniwa nie jestem ..wolę rower ..jak nie wydolę to włączę napęd..tylko wtedy
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170262
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Tylko chińszczyzny nie kupuj. Koleżanka żony przejeździła raptem jeden sezon wynalazkiem za niecałe 3 tysiące...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
igła
początkujący
początkujący
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 14 gru 2017, 22:09

Post autor: igła »

No nie ... mam znajomą co ma już taki rower i wiem co wybrać ... zresztą mam znawców w domu :D
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5658
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

A przerzutki , nie dają rady ?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170262
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Mimo przerzutek, tak, czy siak trzeba się napedałować ... :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5658
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Dlatego na poważnie zaproponowałem skuter, cena pewnie zbliżona.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170262
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

To może byłby lepszy moped z pedałami ... :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Miałem kiedyś okazję pojeździć takim rowerem. Cały czas pedałuje się tak samo - z takim samym nakładem siły, bez względu na teren, czy to pod górkę czy po płaskim. Silniczek wspomaga w trudniejszym terenie.
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
igła
początkujący
początkujący
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 14 gru 2017, 22:09

Post autor: igła »

Miałem kiedyś okazję pojeździć takim rowerem. Cały czas pedałuje się tak samo - z takim samym nakładem siły, bez względu na teren, czy to pod górkę czy po płaskim. Silniczek wspomaga w trudniejszym terenie.
i o to chodzi
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

chyba to był KTM. Z tego co popatrzyłem w necie, to ceny grube... powyżej 10 tys. :shock:
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
ODPOWIEDZ