Panel leśniczego SILP

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169486
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Czemuś nie mam problemu z GPS w leśnych ostępach ... póki co ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Bo nie używasz go do dokładnych pomiarów tylko do wskazania lokalizacji i błąd rzędu kilku metrów nie ma większego znaczenia :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169486
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Tak właśnie używam ... Li tylko turystycznie ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Capricorn pisze:Bo nie używasz go do dokładnych pomiarów tylko do wskazania lokalizacji i błąd rzędu kilku metrów nie ma większego znaczenia :)
:spoko:
Najlepszy przykład to "zgranie" ortofotomapy z lokalizacją GPSem w terenie. :wink:
P.S. Oczywiście mówię o GPSe w telefonie czy rejestratorze a nie profesjonalnym sprzęcie.
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Sten pisze:Tak właśnie używam ... Li tylko turystycznie ...
Turystycznie to mech wystarczy albo słońce jak świeci. :lol:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Fichtel pisze:profesjonalnym sprzęcie
Bawiłem się profesjonalnym sprzętem (Topcon) w drzewostanie bukowym (pełne zwarcie) na terenie nieco pofałdowanym. Momentami potrafił wskazać pozycję z błędem ok. 5 - 8 metrów. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Piotrek pisze:
Fichtel pisze:profesjonalnym sprzęcie
Bawiłem się profesjonalnym sprzętem (Topcon) w drzewostanie bukowym (pełne zwarcie) na terenie nieco pofałdowanym. Momentami potrafił wskazać pozycję z błędem ok. 5 - 8 metrów. :)
A dopasowałeś czas pracy w terenie z maksymalna możliwą ilością dostępnych satelitów?
(kiedyś to miało znaczenie i była nawet taka fajna stronka ale to już pewnie historia)
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Nie. Podał, że wykrył coś ok. 10, o ile pamiętam. Ale być może, że te "skoki" zdarzały się gdy "widział" ich mniej.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Ostatnio mój samsung z GPS , Glonasem i Beidou ma dokładność ok 2-3 m , sprawdzone ze sprzętem geodezyjnym , d-stan bukowy zwarcie umiarkowane . Dla pomiarów leśnych wystarczy .
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Kuna lesna pisze:Ostatnio mój samsung z GPS , Glonasem i Beidou ma dokładność ok 2-3 m , sprawdzone ze sprzętem geodezyjnym , d-stan bukowy zwarcie umiarkowane . Dla pomiarów leśnych wystarczy .
Ja pamiętam czasy konieczności planowania pomiaru z uwzględnieniem "efemeryd" satelitowych. Ale, po pierwsze rząd USA w międzyczasie nieco zmienił sposób udostępniania swojego zasobu militarnego do celów cywilnych (bo wypuścił do militariów tylko do tego przeznaczone urządzenia) i dokładność wzrosła, po drugie wzrosła moc obliczeniowa sprzętu mobilnego mogącego zliczać odpowiednie poprawki w locie, po trzecie każdy smartfon wręcz domaga się by mu udostępnić info o stacjach bazowych i punktach dostępowych WiFi, co zastępuje (lepiej lub gorzej) stosowaną w geodezji za $ georeferencję. I mamy dokładność 2-5m w sprzęcie za 1-2 tys. Jeśli komuś potrzebna większa, to znaczy, że powinien zatrudnić geodetę.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Kurczę, czy to mnie się coś pozajączkowało, czy też mapa cięć zniknęła? Zdaje mnie się, że do niedawna była do wyświetlenia w panelu. A może się mylę? :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

a nie idą u ciebie aktualizacje ? Bo to teraz taki okres .
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

No ale to raczej mapa plan-wykonanie jest zmieniana. Mapa cięć jest na dziesięciolecie raczej niezmienna :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

generalnie ten 15 minutowy system pracy to o kant kuli potłuc :x
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

No nie bo każda mapa ciągnie opis taksacyjny . Wykonanie zrębu skutkuje innym zapisem co przy obecnej aktualizacji ma znaczenie . Jeżeli jesteś ze szczecineckiej RDLP to wiem że właśnie tworzą coś w systemie admini od map .
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Tylko dlaczego wyłącznie jedna znikła? :roll:
Nie jestem ze szczecineckiej dyrekcji... :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

To już nie wiem :(
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

błąd zrywania połączenia zgłosili.
ciekawe ile jednostek się dopisze? :wink:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
ODPOWIEDZ